НОВИНИ

14.12.2006 | Україна може створити ЗТВ з Євросоюзом і без членства в СОТ
За матеріалами - УНІАН

Членство у Світовій організації торгівлі (СОТ) не є передумовою для створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. 
 
Про це заявив журналістам у Брюсселі Посол, представник України при Європейському Союзі Роман Шпек.
 
“Коли укладалася політика сусідства, була одна передумова по новій угоді між Україною та ЄС, яка має замінити діючу угоду про партнерство і співробітництво – це політичне питання, що стосувалося проведення вільних та демократичних виборів. Воно вирішено. Ми не відкидаємо доцільності вступу України до СОТ, але ми не допускаємо того, щоб нам на марші висували нові умови”, - сказав він.
 
Крім того, зазначив Р.Шпек, на сьогодні питання вступу до СОТ практично вирішене, оскільки 13 грудня Верховна Рада ухвалила останній з необхідних для вступу до СОТ законопроектів.
 
Р.Шпек також наголосив, що положення про можливість створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС є ще в чинній угоді про партнерство та співробітництво від 1994 року. При цьому в угоді не йдеться про те, що передумовою для створення зони вільної торгівлі має стати членство України в СОТ.



 “Такого юридично немає. Це як нова вимога. Я ніколи публічно не виступав проти такої вимоги, тому що вона була певною мірою стимулюючою для України, для уряду, для парламенту щодо своєчасної адаптації норм законодавства. Але зараз я не можу допускати таких тверджень, що існує така передумова. Такої передумови не може бути”, - підкреслив Р.Шпек, коментуючи заяви лідерів ЄС про те, що членство в СОТ є передумовою для початку переговорів з Україною про створення зони вільної торгівлі.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект