НОВИНИ

08.12.2006 | Туреччина іде на поступки Кіпру
Джерело - Українська служба ВВС

turkey

Туреччина погодилася відкрити один морський порт для Кіпру, що є однією з умов її вступу до Євросоюзу

Наразі ці переговори частково призупинено через небажання Анкари відкрити свої порти для торгівлі з десятьма новими країнами-членами ЄС.

Це сміливий крок Туреччини і такий, що викликає подив. За даними дипломатичних джерел в Анкарі, Туреччина погодилась відкрити один свій морський порт для греків-кіпріотів в останню мить у намаганні запобігти частковому призупиненню переговорів про членство в ЄС.

Якихось чітких передумов при цьому не висувається, - хіба що очікування того, що в майбутньому Брюсель покладе край економічній ізоляції північного Кіпру. Турецькі урядовці досі не розголошують подробиць своєї пропозиції, яка - за словами дипломатів - надійшла в усному вигляді, а не у письмовій формі.

Чимало місцевих політиків, включно з чільним урядовим речником, кажуть, що вперше дізналися про це з преси. Туреччина перебуває під значним тиском з боку Брюселя, який вимагає відкриття усії її портів для Кіпру і дотримання обіцянок, наданих Анкарою минулого року ще до початку переговорів про її членство в ЄС.

Дотепер Туреччина завжди наголошувала, що не піде на це допоки Євросоюз не відкриє морський порт і міжнародний аеропорт на півночі Кіпру, щоби покласти край ізоляції місцевої громади турків-кіпріотів.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект