НОВИНИ

28.12.2006 | Скарамеллу допитано у справі українського спецагента
За матеріалами - Lenta.ru

У середу, 27 грудня, протягом шести годин італійська прокуратура допитувало одного зі свідків у справі про отруєння Олександра Литвиненка Маріо Скарамеллу.

За даними газети The Independent, допит був пов’язаний з обвинуваченням у наклепі і незаконному поширенні наркотиків, а не зі справою Литвиненка.

Скарамеллу допитано у справі українського спецагента

Як зазначає видання, під час роботи консультантом так званої "комісії Митрохіна" Скарамелла заявив про розкриття змови колишнього українського агента КДБ Олександра Таліка, який проживає у Неаполі.

За словами італійця, Талік і ще троє українців планували вбити його самого і його безпосереднього начальника в комісії, сенатора Паоло Гуццанті.

Всіх українців, на яких указав Скарамелла, заарештовано, щодо них ведеться слідство. Однак Талік стверджує, що консультант цілком придумав всю історію про змову, а гранати, послані можливому організатору змови, насправді відправив сам Скарамелла. Останній цілком відкидає звинувачення на свою адресу.

Як відомо, 1 листопада Маріо Скарамелла обідав з Олександром Литвиненком в лондонському суші-барі Itsu, а 23 листопада колишній співробітник ФСБ помер від отруєння полонієм-210. Повідомлялося, що в організмі італійця знайдено сліди полонію, але лікарі виключили загрозу життю Скарамелли і на початку грудня виписали його з лікарні. 24 грудня Скарамеллу було заарештовано в аеропорту Неаполя відразу після прильоту з Лондона.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект