НОВИНИ

15.12.2006 | Майбутнє головування Німеччини в ЄС: у центрі уваги економічна та соціальна політика
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

За два тижні до початку головування в ЄС канцлер Німеччини Ангела Меркель окреслила головні завдання європейської політики свого уряду. Як стало зрозуміло з її промови в Бундестазі, передусім німцям ітиметься про економічне та соціально-політичне майбутнє Євросоюзу, а також про конституційний процес.
 
 







EU_Germany_head


Відродження конституційного процесу в рамках Європейського Союзу канцлер Німеччини Ангела Меркель віднесла до пріоритетних завдань свого головування в ЄС. Вона застерегла перед втратою історичного шансу, якщо до наступних виборів у Європарламент, які мають відбутися 2009 року, в цьому питанні не буде конкретних результатів.



До літа наступного року Німеччина, за словами Меркель, запропонує свій план дій, щоб нарешті досягти поступу в цьому процесі. На думку оглядачів, саме за цим критерієм оцінюватимуть успіх німецького головування в ЄС.


Для України — нові форми співпраці замість перспективи членства


Тоді ж, на саміті ЄС у червні, мають вирішувати також подальшу стратегію співпраці з країнами, які межують із Євросоюзом. Виступаючи в Бундестазі, Меркель повідомила, що під час головування Німеччини в ЄС особливу роль відіграватиме не надання перспектив членства в Євросоюзі, а «розробка інших форм співпраці».


Це дуже важливо з огляду на Україну та взагалі чорноморський регіон, сказала Меркель.


За сильний ЄС, проти бюрократії


Що ж стосується самого ЄС, то тут вона наголосила на важливості подальшого розвитку європейської економічної та соціальної моделі: «Якщо ми не будемо потужними в економічному сенсі і не зможемо запропонувати людям чітку перспективу, тоді Європейський Союз і назовні не справлятиме сильного враження».


Канцлер Німеччини виступила також за боротьбу з бюрократією в ЄС і запровадження терміну, після якого постанови Єврокомісії втрачали б свою силу. Вона пообіцяла, що до весни розроблять і європейський план дій в енергетичній сфері.


Під час дебатів колишній міністр фінансів Німеччини, соціал-демократ Ганс Айхель запропонував скасувати на загальноєвропейському рівні принцип одностайності під час ухвалення рішень із енергетичних питань. «Ця тема є вкрай важливою, щоб дозволяти собі блокувати те чи інше питання за допомогою вето», — сказав Айхель, маючи на увазі позицію Польщі, яка заблокувала переговори ЄС із Росією, вимагаючи, зокрема, щоб Росія спершу ратифікувала Договір про Енергетичну хартію.


Загалом німецькі депутати по-різному оцінили промову Меркель. У той час як зелені назвали заяву канцлера «порожньою», ліберали схвально відгукнулися про європейську політику нинішнього уряду Німеччини.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект