У Вашингтоні група експертів презентувала звіт щодо політики в Іраку, де міститься заклик до нових дипломатичних зусиль, які б запобігли сповзанню країни у безлад.
Автори звіту наголосили на відсутності будь-якої гарантії успіху в Іраку, однак зазначили, що шанси на це можна покращити.
Звіт закликає до залучення сусідів Іраку, зокрема йдеться про необхідність прямих переговорів з Іраном та Сирією.
Становище в Іраку названо у звіті загрозливим і таким, що має тенденцію до погіршення.
Співголова групи експертів, колишній держсекретар США Джеймс Бейкер заявив, що стратегія незмінності політики щодо Іраку не є більше життєздатною.
Звіт не визначає конкретного терміну виведення американського війська, але рекомендує це зробити до початку 2008 року.
Президент Буш, заявив, що документ містить цікаві пропозиції і кожна рекомендація буде сприйнята серйозно.
Наш вашингтонський кореспондент Джонатан Біл:
"Президент Буш заявив, що він дуже серйозно поставиться до рекомендацій групи експертів з вивчення ситуації в Іраку, однак це не означає що він погодиться з усіма їхніми рекомендаціями. Полегшенням для пана Буша буде те, що звіт не визначає конкретного терміну виведення американського війська, однак група шанованих експертів пропонує, аби усі військові підрозділи США залишили Ірак до початку 2008 року. Ті підрозділи, які залишаться, матимуть справу з питаннями відбудови і вишколу іракських сил безпеки - пріорітетність цього поділяють і група експертів , і Білий Дім. Однак, як виглядає, президент Буш навряд чи дослухається до порад, які стосуються більшого долучення Сирії та Ірану, - у той час, коли чинна американська адміністрація намагається ті країни ізолювати. Звіт групи експертів не пропонує надзвичайних і швидких рішень."
Сенатор-демократ Карл Левін висловив сподівання на те, що оприлюднення звіту призведе до змін у політиці США стосовно Іраку
"Нинішній звіт є ще одним ударом по політиці незмінності того курсу, якого вже певний час дотримується чинна адміністрація. Сподіваюся, це покладе край отій політиці незмінності курсу. Вибори у листопаді були першим серйозним ударом по ній. Американці повстали проти подальшого перебування в Іраку, оскільки ця політика вже більше не спрацьовує."
|