НОВИНИ

18.12.2006 | У США новий глава Пентагону
За матеріалами - Korespondent.net, Радио Свобода, РИА Новости

У Вашингтоні сьогодні, 18 грудня, офіційно зайняв свою посаду новий міністр оборони США Роберт Гейтс.






У США новий глава Пентагону
Reuters


 


Гейтс, колишній директор ЦРУ, змінив на цій посаді главу Пентагону Доналда Рамсфелда, якого відправив у відставку президент США Джордж Буш після недавньої поразки Республіканської партії на виборах у Конгрес.


Буш заявив, що Вашингтон має намір виробити нову стратегію дій в Іраку.  Кандидатура Роберта Гейтса була затверджена американським Сенатом на початку грудня.


На честь Дональда Рамсфелда в п’ятницю, 15 грудня, біля стін Пентагону було організовано  парад. Рамсфелд, відомий своїми записками з завданнями для підлеглих - відправив останню свою записку,  у якій подякував усім за службу.


Гейтс, поки на посаді президента техаського Університету A&M, у минулі вихідні відвідав декілька урочистих церемоній по врученню дипломів. Він зазначив, що він, як і випускники, починає нове життя.


Експерти у Вашингтоні думають, що від нового глави Пентагона варто очікувати, у першу чергу принципових рішень щодо розвідувальних програмах військового відомства.


Рамсфелд дав трохи більше свободи Пентагону у відношенні проведення розвідоперацій, що дратувало ЦРУ, де Гейтс пропрацював 27 років.


Гейтс має намір передати ряд повноважень Пентагону розвідці Директору по національній розвідці Джону Негропонту. Більше того, зазначають експерти, Гейтс, швидше за все, обмежить Пентагон у зборі розвідданих для прийняття тактичних рішень.


За заявою Гейтса про "посилення координації і співробітництва" між Пентагоном і розвідувального товарисьва насправді ховається симпатія до того відомства, директором якого він був.


За 27 років роботи в ЦРУ Гейтс піднявся на самий верх кар’єрних сходів: від звичайного аналітика до директора. Навесні нинішнього року, у статті, опублікованій в Washington Post, він висловив невдоволення тим фактом, що "Пентагон домінує в області розвідки", а роль ЦРУ знизилася.


Симпатія до ЦРУ  помітна і в письмовій заяві Гейтса, написаній перед слуханнями в Конгресі по його призначенню. Він дав зрозуміти, що влада в області розвідки перейшла до Пентагона і саме з цим він буде боротися на своїй новій посаді в ім’я "кооперації і співробітництва".


Цього від Гейтса очікують і його колишні колеги. Зокрема, на конференції в Орландо, яка проходила після оголошення Бушем кандидатури Гейтса, Негоропонте запитали, чи зміняться тепер відносини його відомства з Пентагоном. "У мене самі позитивні очікування", - відповів він.


З іншого боку, деякі експерти думають, що, вступивши на посаду і довідавшись трохи більше про розвідувальні програми Пентагону, Гейтс може змінити свої наміри з приводу передачі повноважень від армії до ЦРУ.


Крім рішень щодо розвідки від Гейтса чекають і відновлення політики на Близькому Сході і, зокрема, в Іраку.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект