НОВИНИ

18.12.2006 | Киргизстан не пускає Україну у СОТ
Джерело - Korespondent.net

У понеділок, 18 грудня, у Женеві відбудеться засідання робочої групи по вступу України до СОТ . Після підписання договору з Тайванем, на шляху України залишився Киргизстан, який висунув додаткові вимоги


 


Як повідомив керівник торгово-економічної місії України у Швейцарії Володимир Балута, українська делегація презентує 12 законів, прийнятих до 24 листопада, а якщо вистачить часу, то ще п’ять, прийнятих нещодавно.


"До 24 листопада ми повинні були представити весь пакет законів, але не встигли, - зазначає Балута.- Крім того, у практиці СОТ не було такого, щоб звіт по нових законах пройшов з першого разу. Плюс необхідний ряд постанов Кабміну", пише видання Экономические известия.


Що стосується двосторонніх переговорів, то в минулий четвер Україна підписала передостанній протокол - з Тайванем. Основні його вимоги стосувалися реєстрації громадян і працівників компаній цієї країни на території України.


З Тайванем в України, як і в інших країн, дотепер немає консульських відносин - через проблемні відносини цієї країни з Китаєм. У підсумку Україна домовилася забезпечити вільний доступ громадян Тайваню на свою територію.


Зараз питання вимог Киргизстану уже винесено за рамки переговорів, але замість цього  Киргизстан виставив нові вимоги - обнулити імпортні мита на широкий перелік сільгосппродукції, зокрема, у таких групах, як цукор і м’ясо.


Вступні переговори завершаться тільки після того, як останній з членів робочої групи підпише двосторонній протокол. Причому ніхто з інших членів не має права втручатися.


"Але якщо залишиться один, причому з необґрунтованими претензіями, це приверне увагу таких країн, як США, або держав ЄС, у яких з’являться питання, -  вважає пан Балута. - Якщо киргизи не захочуть одержати на свою адресу претензії від цих членів  СОТ , то їм доведеться підписувати з нами протокол".


Заступник міністра економіки Валерій Пятницький додає: "Якщо запити стосуються товарів, які Киргизстан не тільки не експортує, але навіть не робить, ми відповімо гідно. Якщо киргизи вважають, що вони можуть і наполягати, маючи угоду про вільну торгівлю, тоді вони говорять дещо іншою мовою". Тому, Україна може бути прийнята у СОТ без протоколу з Киргизстаном.


У цілому, як прогнозує Володимир Балута, на усе це в України піде не менше півроку. У лютому відбудеться засідання робочої групи, на якому буде доповнено звіт. Потім буде підготовлено спеціальний додаток, куди ввійдуть зобов’язання по товарних тарифах, режимах доступу на ринки послуг і ліміти бюджетної підтримки села (дотепер не погоджені).


Якщо протягом березня Україна домовиться з СОТ по цьому питанню, то потім два місяці піде на звірення тарифних зобов’язань. Остаточний проект звіту буде готовий до кінця квітня.


Потім, судячи з досвіду В’єтнаму (після підсумкового засідання він проводив ще чотири технічних), Києву буде потрібен місяць на перевірку підсумкового звіту. Ще півмісяця потрібно для підготовки засідання Генеральної ради СОТ. Разом весь процес Україна зможе закінчити в червні.


Якщо Верховна Рада ратифікує угоду про приєднання до СОТ на початку осені, то через 30 днів Україна стане членом СОТ .


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект