НОВИНИ

11.12.2006 | Після смерті Піночета у Сантьяго почалися масові безладдя
За матеріалами - Lenta.ru, Reuters (переклад Korrespondent.net)

Тисячі супротивників колишнього чилійського диктатора Аугусто Піночета вийшли на вулиці Сантьяго після того, як стало відомо про його смерть. Масовий хід завершився безладдями.


 





Після смерті Піночета у Сантьяго почалися масові безладдя

У чилійській столиці - масові безладдя


 


Прихильники президента Сальвадора Альєнде, який загинув під час влаштованого Піночетом державного перевороту, через чотири години після того, як стало відомо про смерть екс-диктатора, вийшли на вулиці чилійської столиці.


Колону демонстрантів, що складалася як мінімум з 5 тис. осіб, що направлялася до президентського палацу, спробували зупинити співробітники поліції, що застосували водомети і сльозогінний газ. У відповідь учасники стихійного мітингу закидали поліцейських каменями і пляшками, поранивши як мінімум 6 співробітників правоохоронних органів.


Демонстранти почали ламати щогли міського освітлення, бити вікна і вітрини, а також спробували влаштувати барикади на проспекті Аламеда - центральній вулиці Сантьяго. Для того, щоб розігнати натовп демонстрантів довелося залучати додаткові сили поліції.


   
 
 
Зіткнення супротивників, що святкують смерть Піночета, його режиму також відбулися в передмістях Сантьяго і низки великих міст Чилі.


Міністерство внутрішніх справ Чилі заявило про те, що призвідники безладь уже встановлені і затримані. Застосування поліцією спецзасобів для розгону демонстрації, говориться в офіційній заяві МВС Чилі, було необхідною мірою, спрямованої на те, щоб захистити учасників мітингу від "провокацій хуліганів, які проникнули в їхні ряди".


Піночета поховають у вівторок, 12 грудня, з військовими почестями. Екс-диктатора буде поховано у Сантьяго. Жалобу за покійним оголошено не буде, і похорон не одержить офіційного статусу. Проте, на військових об’єктах будуть приспущені прапори, а тіло покійного виставлять для прощання в каплиці Військової академії.


В уряді Чилі заявили про намір забезпечити в країні "спокійну обстановку". Тим часом, довідавшись про смерть колишнього диктатора, жителі Сантьяго в неділю вийшли на вулиці, щоб виcловити радість. Як свідчать очевидці, чилійці буквально "танцюють з радості".


Аугусто Піночет помер у неділю, 10 грудня, на 92-му році життя. "Він помер в оточенні своїх рідних", - заявив Хуан Ігнасіо Вергара, лікар Військового госпіталю Сантьяго, у якому знаходився екс-диктатор. На початку грудня Піночета було госпіталізовано з підозрою на великий інфаркт. Йому було зроблено операцію ангіопластики, метою якої було розблокування перекритої тромбом артерії. Чилійська влада дала дозвіл на переміщення Піночета, який знаходився з 27 листопада під домашнім арештом, у лікарню після того, як за нього було внесено заставу.


Аугусто Піночета обвинувачували у викраденні двох своїх політичних супротивників у 1974 році. Судовий імунітет з нього було знято 12 жовтня 2006 року в зв’язку з обвинуваченнями в причетності до вбивства вченого Еухеніо Беріоса у 1992 році.


Піночет народився 25 листопада 1915 року в чилійському місті Вальпараісов. У червні 1973 президент Сальвадор Альєнде призначив його головнокомандуючим збройними силами Чилі. 11 вересня того ж року Піночет очолив військовий переворот у республіці, у ході якого Альєнде загинув. У 1974 році Піночет призначив себе президентом і залишався на чолі держави до 1990 року. За час правління очолюваної Піночетом хунти в Чилі проводив масові чистки, у результаті яких загинуло більше 3 тис. осіб.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект