Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

За матеріалами - NEWSru.com, Korespondent.net

Причиною безладів, які поновилися, став арешт одного молодого чоловіка, жителя міста, звинуваченого в тому, що він побив водія автобуса.


Джерело - EurActiv

Європейський суд справедливості виніс рішення, що трансфер даних щодо європейських авіапасажирів для митних служб США є незаконним.


Джерело - Українська служба ""Радіо свобода

Багато спостерігачів відзначають, що стихійні бунти в Кабулі у понеділок носили не лише антиамериканський характер, а були реакцією на складну соціальну ситуацію в місті.


Джерело - Українська служба ВВС

Слідство розпочалося після публікацій в американській пресі про те, морські піхотинці США вбили щонайменше 24 цивільних у місті Хадіта в листопаді минулого року і намагались покласти за це відповідальність на повстанців.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Після тривалих дебатів у понеділок увечері міністрам країн ЄС вдалося досягти компромісного рішення щодо створення загальноєвропейського ринку послуг.


За матеріалами - ProEUROPA

«Прийшов час, щоб РФ від простого споглядання саме в цьому ключовому питанні, яке стане головним, системотворчим у нашому геостратегічному партнерстві, розглянула питання розширення гарантій безпеки України»,-О.Чалий.


Джерело - ProEUROPA

Ключовим питанням на переговорах має стати змістовна оцінка стану виконання сторонами Плану дій Україна-ЄС та висновків Ради міністрів ЄС від 21 лютого 2005 року в рамках Угоди про партнерство і співробітництво.


Джерело - УНІАН, Korespondent.net

"Щодо проекту АН-70 наступила ясність - ухвалено рішення російською стороною про те, що вона виходить з проекту АН-70", - сказав Гриценко.


За матеріалами - ЛIГАБiзнесIнформ, РБК-Україна, Українські новини

Представники міністерства відмовилися коментувати схожі дії російських депутатів. "Ми не вважаємо гідним коментувати таку провокацію", - заявив керівник прес-служби МЗС України Василь Філіпчук.


За матеріалами - РБК

Президент США Джордж Буш офіційно оголосив про відставку міністра фінансів Джона Сноу і про висунення на цю посаду Генрі Полсона-молодшого, голови ради директорів інвестиційного банку Goldman Sachs.


Джерело - Прес-служба Президента України

Президент України Віктор Ющенко провів зустріч з делегацією Конгресу США на чолі з координатором більшості Палати Представників Роєм Блантом та координатором меншості Палати Представників Стейні Гойєром.


Джерело - ProEUROPA

В Україну прибула багатонаціональна група верифікаторів, яка в рамках Договору з Відкритого неба проінспектує територію нашої країни.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Більш ніж 340 парламентарів із Північної Америки та Європи приймають участь у роботі весняної сесії Парламентської Ассамблеї НАТО, яка проходить у паризькому Палаці Конгресів 26-30 травня.


Джерело - EUobserver

"Ми не бажаємо ризикувати повторним "ні" щодо конституції", - сказав Проді. Замість цього, Європа повинна працювати над виробленням нового компромісу і "спростити текст таким чином, щоб він був прийнятний для всіх країн".


За матеріалами - Радіо "німецька хвиля", Української служби "Радіо свобода"

В той самий час, Євросоюз не дасть Чорногорії прискореного шляху до членства після її відокремлення від Сербії. Про це заявив комісар ЄС із розширення Оллі Рен.


За матеріалами - Української служби ВВС

Міністри країн-членів на засіданні Ради з питань конкуренції Європейського Союзу погодили один з найсуперечливіших законопроектів за останні роки, який ще більше відкриває сектор послуг для конкуренції усередині спільноти.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У суботу туди зайшов військово-транспортний корабель ВМС Сполучених Штатів із технікою для участі у миротворчих багатонаціональних навчаннях “Сі Бриз-2006”.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

“Газові відносини з Європою – це наше минуле, сьогодення і майбутнє”, – за допомогою таких майже ліричних слів спробував поставив крапку в цій дискусії голова комітету Держдуми Росії з питань енергетики, транспорту та зв”язку Валерій Язєв.


За матеріалами - Української правди

Президент США Джордж Буш відвідає Україну перед або після зустрічі із президентом Росії Володимиром Путіним на самміті “Великої вісімки” у Санкт-Петербурзі у липні. Про це пише британський часопис Economist.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Євросоюз застосовує нині свою традиційну тактику – коли проблему не вдається вирішити, її залишають на порядку денному і чекають до кращих часів.


Джерело - Українська служба ВВС

Євросоюз у Брюсселі розпочав кампанію переконування своїх громадян змінити свою поведінку, аби зупинити глобальні кліматичні зміни.


Джерело - ProEUROPA

За словами Ієна Боуга, ці переговори будуть частиною консультації щодо розширеної угоди між Україною і ЄС, яка має замінити діючу Угоду про партнерство та співробітництво.


Джерело - EUobserver

Минув один рік, безліч засідань, роздумів та заяв, але залишається зрозумілим, що Європа так ще й не знає, яким чином далі поводитися з конституційним договором ЄС.


За матеріалами - "Коммерсантъ-Украина"

У п’ятницю керівництво ВАТ "Газпром" відмовилося від приєднання до Енергетичної хартії, а НАК "Нафтогаз України" одержала офіційне повідомлення "РосУкрЕнерго"про підвищення ціни на газ до 130 доларів.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Рік тому шоковані політики взяли річну „паузу на роздуми”. Час минув, але майбутнє Європи досі вкрито туманом.


За матеріалами - Української служби ВВС, Українгської правди

Представник БЮТ Василь Онопенко зазначив, що в проект коаліційної угоди було записано, що рішення про вступ України до НАТО може відбутися лише в результаті всеукраїнського референдуму.


Джерело - Українська служба ВВС

Центральна виборча комісія Колумбії оголосила про переобрання Альваро Урібе на другий президентський термін.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Більшість серед 25 країн-членів схиляються до продовження до 2007 року так званої „фази роздумів”, яку було запроваджено після провалу проекту конституції на референдумах у Франції та Нідерландах.


Джерело - УКраїнська служба "Радіо свобода"

Про це сказав міністр закордонних справ України Борис Тарасюк, який зачитав звернення українського лідера на сесії Парламентської Асамблеї НАТО в Парижі.


За матеріалами - Korespondent.net

Роман Шпек: "Курс на європейську інтеграцію не зміниться від конфігурації коаліції. Жодна з партій, що брали участь у парламентських виборах, судячи з їхніх виступів, не була проти європейської інтеграції".


За матеріалами - Оглядач

Міністерство оборони США намагається домогтися від Конгресу дозволу на розробку нової зброї, яка дозволила б знищувати віддалені цілі за годину після їх виявлення.


Джерело - Інтерфакс-Україна

З такою заявою виступив прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган. "Німеччина завжди підтримувала Туреччину", - заявив Ердоган.


Джерело - EUobserver

Головування Фінляндії в ЄС, що розпочнеться майже за місяць, буде фокусуватися на продовженні ратифікації конституції ЄС, удосконалення механізмів прозорості ухвалення рішень, глобалізації та змінах клімату


Джерело - УНІАН

"Навіть якщо говорити не про військові аспекти, то приєднання України до НАТО означало б безповоротне зміцнення фундаментальних демократичних цінностей в іще одній країні, заради захисту яких і був створений Альянс", - додав посол Латвії.


За матеріалами - РБК

Президент Росії Володимир Путін украй здивований критикою українсько-російських газових угод з боку США.Окрім цього, він підкреслив, що навіть не зрозумів, в чию адресу звучить критика з боку США - українців або росіян?


За матеріалами - РБК

У Великобританії заарештовано 7 членів терористичного угрупування, що планували висадити відомий лондонський нічний клуб Ministry of Sound.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Як свідчать опитування громадської думки, на приїзд папи чекає 80 відсотків поляків, а три мільйони з них хотіло б особисто зустрітися із Бенедиктом XVI.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля "

„Я гадаю, ми із цим не впораємося, це залякає людей”, - вважає голова німецького уряду.


Джерело - Українська служба ВВС

Промовляючи у Вашингтоні невдозі після початку переговорів з британським прем"єр-міністром Тоні Блером, президент Буш зазначив, що прихід до влади в Іраку нового уряду свідчить про значні зміни у тій країні.


Джерело - Lenta.Ru

Це викликано рішенням американської і канадської влади, що перешкодили польотові на Кубу літака з білоруським прем’єр-міністром на борту.


Джерело - Korespondent.net

Ця угода передбачає фіксовану вартість візи на рівні 35 євро, збільшення термінів дії віз, надання можливості багаторазового перетину кордону.


Джерело - ProEUROPA

Запланована раніше зустріч президентів Польщі та Росії Леха Качинського та Владіміра Путіна скоріше за все не відбудеться цього року. Про це пише польське видання «Газета Виборча» з посиланням на дипломатичні джерела.


Джерело - EUobserver

Австрійський канцлер Вольфган Щюссель сказав, що новий договір ЄС повинен бути схвалений вже цього року, а міністр закордонних справ Бельгії запропонував скасувати право національного вето на зміни до існуючих договорів про ЄС.


Джерело - NEWSru.com, Lenta.ru

"Вільні соколи Курдистану" - екстремістська організація тісно пов’язана з Курдською робітничою партією, раніше неодноразово брала на себе відповідальність за теракти.


За матеріалами - Української правди

Він зазначив, що позиції України зі вступу в СОТ покращилися після підписання двостороннього протоколу про доступ на ринки товарів і послуг з Австралією.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

На самміті в Сочі Європа хоче отримувати запевнення, що нафта й газ з Росії надходитиме безперебійно та надійно.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Такого розходження із політикою кабінету міністрів всередині проурядової партії у Британії не було ще з 1947 року.


Джерело - Українська служба ВВС

Кореспондент Бі-Бі-Сі додає, що європейці-учасники самміту виглядають не надто згуртованими.


Джерело - Українська служба ВВС

Прем’єр-міністр Ізраїлю Єгуд Ольмерт, якому випала рідка нагода промовляти перед спільним засіданням палат Конгресу США, сказав, що Ізраїль готовий до переговорів, але водночас готовий і до односторонніх дій.


За матеріалами - Lenta.ru

Півгодинна промова про енергетичну політику, яку вона прочитала напередодні в національному прес-клубі, була нестерпно нудна.


За матеріалами - РБК

В середу в Москві відбудеться прес-конференція лідера грузинської партії "Справедливість" Ігоря Георгадзе. Його розшукує Інтерпол за запитом Грузії.


За матеріалами - УНІАН

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Микола Маймескул за результатами чесько-українських консультацій з консульських питань.


Джерело - EUobserver

"Люди мають право змінювати свою думку. Люди можуть вважати, що вони зробили помилку", -сказав він з приводу можливого нового референдуму.


За матеріалами - РИА Новости

Зростаюча військова міць Китаю робить його конкурентноздатним з США і несе в собі потенційну загрозу регіонові.Такі висновки містяться в щорічній доповіді Пентагона присвяченій КНР, опублікованій напередодні.


Джерело - EUobserver

В той самий час, в тексті йдеться, що така відкритість може відбуватися за правилами, "якщо не буде прийнято іншого рішення Радою або постійними представниками країн-членів у Раді".


Джерело - Українська правда

"На даний момент процес розширення обмежений колом країн, які ми визначили як майбутніх членів союзу. Перші в черзі – Румунія і Болгарія. За ними – Хорватія, Туреччина, а також західно-балканські країни", - відзначив Солана.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

На прес-конференції по завершенні зустрічі Буш висловив лише стриману підтримку ізраїльським планам встановити остаточні кордони з Палестиною.


За матеріалами - Korespondent.net

Окрім того, у Мінську заяву відносно підвищення цін на газ назвали "шантажем" і "неввічливою поведінкою".


Джерело - Українська служба ВВС

Кількість тих, хто проголосував за вихід із союзу з Белградом, на пів відсотка перевищує межу у 55 відсотків, установлену ЄС для визнання референдуму дійсним.


За матеріалами - Оглядач

Політична еліта повинна бути консолідованою і повідомляти населенню правду про членство в НАТО, вважає начальник управління євроатлантичної інтеграції Генерального штабу Збройних сил України Леонід Голопатюк.


Джерело - ProEUROPA

Про це він сказав журналістам після завершення двосторонньої зустрічі з Президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим.


Джерело - УНІАН

У своїй декларації ЄС також підтверджує європейську перспективу для Західних Балкан.


Джерело - Українські новини, УНІАН

Статут Організації за демократію та економічний розвиток передбачає створення ради на чотирьох рівнях - глав держав, міністрів закордонних справ, національних координаторів та постійних представників.


За матеріалами - Української правди

Європейський банк реконструкції та розвитку наступні п'ять років переводитиме ресурси з восьми країн, які приєдналися до ЄС 2004 року, в інші європейські країни, зокрема в Україну.


Джерело - Korespondent.net

За поправку до закону про імміграцію, що дозволяє губернаторам спрямовувати Національну гвардію своїх штатів на щорічні навчання в Техас, Нью-Мексико, Арізону або Каліфорнію, проголосувало 83 сенатора, проти - тільки 10.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

„Я сумніваюся в ефективності таких регіональних організацій - і це стосується не тільки ГУАМ, - оскільки вони об”єднують абсолютно різні країни", - Ганнес Адомайт.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Тим часом прем’єр-міністр Ізраїлю Ехуд Ольмерт зустрінеться сьогодні у Вашингтоні з президентом США Джорджем Бушем.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Згiдно з конституцiйною хартiєю, правонаступницею державного об’єднання має стати Сербiя. Наразi й Белград буде змушений проголосити незалежнiсть.


Джерело - Українська служба ВВС

Всі країни-члени ГУАМ, за винятком Азербайджану, майже повністю залежать від Москви в питаннях енергозабезпечення.


Джерело - ProEUROPA

Колишній заступник міністра закордонних справ Олександр Чалий не коментує чутки у дипломатичних колах про можливість його призначення міністром закордонних справ.


Джерело - ProEUROPA

“Я хочу привітати владу Чорногорії з чудовою організацією референдуму, який відбувся вчора”, - цитує, зокрема, прес-служба Х.Солану.


Джерело - УНІАН

"Там взагалі, якісь процеси кипіння відбуваються. Я не великий спеціаліст у російській політиці, але багато речей мені дуже важко пояснити", - сказав він.


Джерело - Українська служба ВВС

Британський прем'єр Тоні Блер на спільній конференції з новим прем'єр-міністром Іраку Нурі аль-Малікі заявив, що формування нового іракського уряду - це новий початок розвитку країни.


Джерело - EurActiv

19 січня 2006 року Європейський Парламент ухвалив доповідь Даффа-Воггенхюбера, в якому підкреслюється, що "є неможливим подальше розширення ЄС після прийняття Болгарії та Румунії на база Ніццького Договору".


Джерело - Українська служба ВВС

Європейський банк реконструкції та розвитку у своєму останньому звіті прогнозує, що економічне зростання в Україні цього року буде найгіршим з поміж усіх 27 країн Центральної та Східної Європи.


Джерело - Українська служба ВВС

Депутати також проголосували за програму, запропоновану майбутнім прем'єр-міністром Нурі Аль-Малікі, який сказав, що його адміністрація пропагуватиме національну єдність і передання відповідальності за безпеку в країні іракській армії та поліції.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Голова ізраїльського уряду, який перебуває з візитом у США, заявив, що його країна навряд чи вдасться до одноосібних воєнних дій проти Ірану.


За матеріалами - Комерсант-Україна, Українська правда

З 1 липня ціна на газ для кінцевих споживачів України складе 120-130 доларів за тисячу кубометрів без ПДВ і витрат на транспортування.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Держсекретар США Кондоліза Райс не підтвердила, що європейські країни звернулися до Вашингтона з проханням надати Ірану гарантії безпеки в обмін на його відмову від ядерної програми.


Джерело - УНІАН

Планується, що у ході заходу буде офіційно оголошено про перетворення ГУАМ на міжнародну організацію «Організація за демократію і розвиток – ГУАМ».


Джерело - ProEUROPA

На переконання голови Єврокомісії, Україні слід і надалі продовжувати бути частиною Європи, через поступове впровадження стандартів ЄС наближатися до Євросоюзу, тоді як ЄС має завершити свої інституційні реформи.


Джерело - Українські новини

"Підписання цього документу є істотним кроком у завершенні процесу вступу України до СОТ", - йдеться в повідомленні Міністерства економіки України.


Джерело - Українська служба ВВС

В разі, як це станеться, це означатиме завершення процесу розпаду колишньої Югославії.


Джерело - EUobserver

Фінляндія буде підтримувати подальше розширення ЄС під час свого президенства в ЄС, яке розпочнеться в липні цього року, надаючи підтримку сподіванням Хорватії та Туреччини.


Джерело - Прес-служба Міністерства оборони України, ProEUROPA

«Це величезний потенціал, тому що наші підрозділи готуються для того, щоб бути спроможними виконувати певні спільні завдання з країнами-членами та партнерами НАТО», – підкреслив А.Гриценко.


Джерело - Офіційний сайт МЗС України

Головна увага була приділена обговоренню стану виконання рішень Третього саміту РЄ, подальшого розвитку взаємовідносин РЄ та ЄС, а також ролі цих міжнародних інституцій у політичній архітектурі континенту.


Джерело - EurActiv

Якими повинні бути пріоритети ринку праці ЄС? Чи може "flexicurity успіх" Данії бути запозичений іншими країнами? Яким чином можна примирити гнучкість та соціальну захищеність? Ці та інші питання дебатуються під час проведення Тижня Зайнятості.


Джерело - Newsru.com, Dni.ru

На підтримку цієї пропозиції проголосувало 63 американських сенатора, проти - 34. Таким чином, США стають 52-ю за рахунком державою, у якій офіційною мовою є англійська.


Джерело - Українська служба ВВС

Якщо він програє голосування, уряд пана Проді буде змушений піти у відставку. А для того, щоб вціліти, йому доведеться шукати підтримки пожитттєвих сенаторів.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У той же час Проді не назвав приблизної дати повернення військовослужбовців додому.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У своєму зверненні до учасників робочої групи Україна-НАТО Генеральний Секретар Північноатлантичного Альянсу Яаап де Хооп Схеффер схвально відгукнувся про досягнення України.


Джерело - Українська служба ВВС

Все це відбулось невдовзі по тому як Об"єднані Нації визначили те, що там постали суперницькі сили безпеки як надвичайно небезпечний розвиток подій.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

США, зі свого боку, оголосили, що не надаватимуть Ірану жодних гарантій безпеки.


Джерело - ProEUROPA

Однією з головних тем самміту буде сучасна ситуація в ЄС, а також питання внутрішньої оранізації спільноти та щодо функціонування об’єднання, щодо позиції відносно констутуційного трактату об’єднаної Європи.


Джерело - Die Presse

Згідно з цим дослідженням, з річною зарплатою в розмірі 268 500 євро абсолютним рекордсменом серед глав європейських урядів є прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер.


Джерело - ProEUROPA

«Меморандум про стратегічні авіаперевезення відповідає як інтересам України, так і інтересам країн НАТО. Ми сподіваємося, що цей документ буде ратифіковано», - сказав Джон Колстон.


Джерело - Українська правда, Газета.Ru

Президент США Джордж Буш у червні може здійснити поїздку в Україну, якщо до цього часу там буде сформовано коаліційний уряд.


Джерело - ProEUROPA

На двох пленарних засіданнях самміту обговорюватимуться важливі питання регіональної політики. Тема самміту – «Сучасне і майбутнє Центральної Європи».


Джерело - Українська служба ВВС

З десяти країн, які приєдналися до Європейського Союзу в травні 2004-го року, лише Словенії Єврокомісія дозволила приєднатися до єдиної європейської валюти.


Джерело - ProEUROPA

«Це абсолютний мінімум, який дозволить ЄС функціонувати, але не розширювати діяльність»,- каже голова Європарламенту Жозе Борель.


Джерело - Українська служба ВВС

Цю присутність має бути подовжено ще на 2 роки.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Президент Еквадору Альфредо Паласіо направив війська на нафтопромисли з метою встановити контроль над підприємствами компанії Occidental Petrolium .


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Коментуючи заяву Блера, оглядачі зауважують, що зимове припинення газопостачання Росією до України наочно показало британському урядові, що країна-імпортер енергоносіїв може зазнавати політичного тиску.


Джерело - Українська служба ВВС

Президент США підписав пакет подальших скорочень оподаткування на суму 70 мільярдів доларів які за словами президента мають надати поштовху американській економіці.


Джерело - Оглядач, УНІАН

Саме таку суму відшкодування у своєму позові виставив американський концерн Moncrief Oil International.


За матеріалами - Korespondent.net, Советский спорт

Німецька кримінальна поліція вважає, що 21 матч майбутнього чемпіонату світу в Німеччині має підвищений ризик терористичної атаки.


Джерело - Радио Свобода, Lenta.ru

Це 61-й кабінет міністрів за післявоєнну історію країни.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Відвідуючи Косово 11 травня, високі представники НАТО переконували всі політичні партії провінції підготуватися до компромісу щодо майбутнього статусу провінції.


Джерело - РБК-Україна

"Невже ви думаєте, що маєте справу з 4-літньою дитиною, якій можна дати волоські горіхи і шоколад в обмін на золото?" - сказав іранський президент на виступі в одній з центральних провінцій країни.


Джерело - Euractiv

Заключне голосування в Європейському Парламенті відбудеться 17 травня після того, як Рада із загальних питань відкрила шлях до цього рішення майже через рік після провального самміту ЄС в червні 2005 року.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Як і очікувалося, під час голосування в нижній палаті французького парламенту, опозиція не змогла набрати необхідної підтримки. Але не обійшлося й без несподіванки.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Учора ввечері президент Джорджіо Наполітано офіційно уповноважив його сформувати кабінет міністрів.


Джерело - Оглядач

Перехідний період, коли в країні ходитимуть і толар, і євро, триватиме півроку.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Майже 70% американців, згідно з опитуванням телекомпанії CNN, позитивно оцінюють запропоновану вчора президентом Бушем реформу імміграційного законодавства.


Джерело - Українська служба ВВС

Євросоюз відклав до жовтня остаточне рішення про вступ Болгарії та Румунії до ЄС.


Джерело - ProEUROPA

За словами Б.Тарасюка, якщо порівняти товарообіг України з ЄС в 2003 і 2005 роках, то український експорт до країн ЄС зріс на 60%.


Джерело - ProEUROPA

Українська інтелігенція звернулася до Президента України Віктора Ющенка з вимогою приєднатися до рішення ЄС про заборону в´їзду на територію європейських країн для Лукашенка і ще 30 представників білоруського уряду.


Джерело - РИА Новости

Як очікується, це питання ввійде до порядку денного майбутньої зустрічі щодо Ірану в британській столиці.


Джерело - Сайт ІЄАС

"Нам імпонують такі меседжі, що стосуються зовнішньої політики Російської Федерації - що вона повинна бути прагматичною, передбачуваною і базуватися на верховенстві права", - сказав Тарасюк.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля "

Хоча його висновки швидше за все й залишаться без наслідків для терміну вступу обох країн до ЄС


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Список нараховує майже 760 осіб. За деякими повідомленнями, серед них немає жодного із захоплених Сполученими Штатами членів керівництва “Аль-Каїди”.


Джерело - Прайм-ТАСС

Кубинський лідер Фідель Кастро заявив про свою готовність негайно піти у відставку, якщо хтось доведе, що він дійсно володіє коштами, оціненими журналом Forbes в 900 мільйонів доларів.


За матеріалами - ForUm, Оглядач

Адміністрація Джорджа Буша також включила Венесуелу в список держав, що "викликають страх" у США в рамках боротьби з тероризмом.


Джерело - Українська служба ВВС

Один з радників президента Палестини назвав ситуацію, в якій опинилась його країна близькою до катастрофічної.


Джерело - Українська служба ВВС

Президент Буш заявив, що мільйони нелеґальних іміґрантів які вже перебувають на терені США у своїй більшості порядні люди проте він не збирається надавати їм амністії.


Джерело - ProEUROPA

Учасники другого засідання Міжвідомчої комісії з питань підготовки України до вступу в НАТО обговорили роботу щодо реформування оборонно-промислового комплексу України.


Джерело - Lenta.ru

Обидві сторони мають намір відновити нормальні стосунки. У Вашингтоні і Тріполі з’являться дипломатичні представництва Лівії і США відповідно.


Джерело - РБК

Президент США Джордж Буш-молодший підписав указ, яким забороняє президентові Білорусії Олександру Лукашенку, його політичним і діловим партнерам в"їзд до США.


Джерело - ProEUROPA

Сьогодні у Міністерстві закордонних справ України пройде друге засідання Міжвідомчої комісії з питань підготовки України до вступу в НАТО.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

„Оскільки ми не можемо прийняти всіх, хто хоче..., ми розвиватимемо політику сусідства”. Це слова з недавнього виступу канцлера ФРН Ангели Меркель.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Водночас, як повідомляє Білий дім, американський президент Джордж Буш у телефонній розмові запевнив свого мексиканського колегу, що Вашингтон не має наміру мілітаризувати кордон.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Радник уряду США з національної безпеки Стівен Хадлі заявив в інтерв’ю Сі-Ен-Ен, що найкращий форум для подібних обговорень – Організація Об’єднаних Націй.


Джерело - Korespondent.net

Європейський Союз готовий заморозити рахунки президента Білорусії Олександра Лукашенко і ще більш 30 високопоставлених посадових осіб держави.


Джерело - Українська служба ВВС

Лідери Європейських країн та президент Перу розпочали самміт ЄС та Латиноамериканських країн доброчинним футбольним матчем у австрійській столиці.


Джерело - Українська служба ВВС

Президент Путін оголосив, що підтримає єдиного кандидата на виборах свого наступника 2008 року, проте не назвав прізвища.


Джерело - ProEUROPA

Таким чином Л.Качинський відповів на запитання журналістів, чи не буде змінена польська політика щодо України у зв’язку зі створенням нової урядової коаліції у Польщі.


Джерело - Українська правда

"Можна вже сьогодні із упевненістю сказати, що нашою метою буде процес, кінцевою ціллю якого буде скасування візового режиму між ЄС й Україною. І це буде зафіксовано", - сказав Тарасюк.


Джерело - NEWSru.com

Адміністрація США вважає, що Україна здатна стати членом Організації Північноатлантичного Договору вже в 2008 році.


Джерело - Українська служба ВВС

Заява пролунала у відповідь на поширену в американській пресі інформацію, згідно з якою Агентство з національної безпеки США відстежувало мільйони приватних розмов в межах країни.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

"Путін представив своє послання до Федеральних зборів як звіт товариства з обмеженою відповідальністю під назвою „Росія”. Говорив генеральний директор, а не глава країни, яка досі вважає себе супердержавою",- Frankfurter Rundschau.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У штаб-квартирі в Брюсселі сподіваються, що нова парламентсько-урядова коаліція продовжить курс на євроатлантичну інтеграцію. Про це в четвер у Києві заявив директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Мішель Дюре.


Джерело - ProEUROPA

А.Фотига ще до призначення на посаду глави МЗС активно підтримувала інтеграцію України до євроатлантичних структур.


Джерело - ProEUROPA

Канцлер Німеччини Ангела Меркель виступила за посилення Європейського Союзу і водночас за визначення кордонів цієї організації.


За матеріалами - "Независимой газеты"

Оголосивши про свій можливий і, навіть, швидкий вихід зі СНД, Грузія намагається підштовхнути до такого ж рішення й Україну, пишуть Юрій Симонян і Тетяна Івженко, журналісти російської "Независимой газеты".


Джерело - Інтерфакс-Україна

"Ця ініціатива перебуває на розгляді уряду, що очікує висновку центральних органів влади. З врахуванням цього кабінет міністрів підготує свої пропозиції і направить до парламенту", - сказав Стратан 11 травня, відповідаючи на питання групи депутатів.


Джерело - Korespondent.net

В австрійську столицю прибула більшість керівників 25 країн-членів Євросоюзу, Румунії і Болгарії як кандидатів на вступ у ЄС, а також їхні латиноамериканські колеги з 33 країн.


Джерело - УНІАН

У 2006 році НАТО для розвитку науки в Україні виділило майже 2 млн. євро.Про це повідомив Директор Центру інформації і документації НАТО в Україні Мішель Дюре.


За матеріалами - Української правди

Президент Віктор Ющенко запросив президента Росії Володимира Путіна та президента США Джорджа Буша взяти участь у міжнародному форумі, присвяченому пам’яті жертв Бабиного Яру.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Госс пробув на посаді глави американської розвідки менше двох років. Останніми місяцями ЦРУ опинилося в центрі гучних скандалів навколо таємних тюрем ЦРУ за кордоном, а також нелегальних авіатранспортувань в’язнів, підозрюваних у тероризмі.


Джерело - Українська служба ВВС

Російські офіційні особи і дипломати роздратовано відреагували на коментарі американського віце-президента Діка Чейні на самміті колишніх радянських республік та їхніх союзників у Литві.


Джерело - Українська служба ВВС

Один із чільних радників українського президента заявив, що Україна розглядає можливість виходу із СНД, повторивши подібні коментарі президента Грузії цього тижня.


За матеріалами - Польського Агентства Преси

Маршалек Сейму Польщі Марек Юрек, який перебуває з візитом в Австрії, закликав відкрити перспективу членства Україні. Водночас, маршалек заявив, що відчуває скептицизм у цьому питанні.


Джерело - Інтерфакс-Україна

Перший заступник міністра закордонних справ України Володимир Огризко відзначає небажання російської сторони прискорити процес вирішення питань базування Чорноморського флоту РФ у Криму.


Джерело - ProEUROPA

Самміт країн Центральної Європи «Сьогодення і майбутнє Центральної Європи» відбудеться у Варні 19 травня.


Джерело - УНІАН

У Польщі створено проурядову більшість на основі правлячої право-консервативної партії «Право і Справедливість», до якої приєднались популістські партії «Самооборона» та «Ліга польських родин». Пост глави польської дипломатії залишається вакантним.


Джерело - ProEUROPA

«Формально організовано все нормально – йдуть контакти, проводяться зустрічі, а, по суті, ми не просуваємось так далеко і так швидко, як могли би це робити», - сказав В.Огризко.


За матеріалами - Dni.ru, Lenta.ru

Міністром закордонних справ Великобританії вперше стала жінка - Маргарет Беккетт. До останнього часу вона займала посаду міністра у справах навколишнього середовища. Крім неї у Форін-офісі буде працювати і міністр у справах Європи Джефф Хун.


Джерело - Mk.ru

"Республіка Іран з надією на допомогу Аллаха і зусилля праці свого віруючого молодого покоління і учених усупереч усім проблемам і труднощам змогла удосконалити ядерний паливний цикл і увійшла в список атомних держав", - говориться у виступі Ахмадінеджада


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Взагалі, як зауважують оглядачі, Вашингтон нині починає розглядати Берлін, як своєрідну опору в розвитку трансатлантичних відносин.


Джерело - Українська служба ВВС

З баченням нової єдиної широкої Європи на вільнюській конференції виступили президенти Литви і Польщі Валдас Адамкус і Лєх Качинскі, а також віце-президент США Річард Чейні.


Джерело - Українська служба ВВС

Новий ізраїльський уряд на чолі з прем'єр-міністром Егудом Ольмертом прийняв присягу після того, як парламент висловив йому довіру.


Джерело - УНІАН

«Ми також вважаємо своїм обов’язком називати зло його справжнім ім´ям, захищати невинних і боротися проти насильства», - заявив Ричард Чейні.


Джерело - ProEUROPA

«Сподіваємося, що вже на цьому етапі Україна отримає чіткий сигнал від ЄС, що філософія наших відносин базуватиметься на принципі «відкритості дверей»", – сказав Ющенко.


Джерело - Lenta.Ru, "КоммерсантЪ-Украина"

Австрійці пояснюють своє рішення оголошенням списку бенефіціаріїв і відсутністю необхідності в номінальному власнику акцій.


За матеріалами - Української правди

"Ми розчаровані, що СНД все більше втрачає привабливість тим, що зі структури, яка займається справою, стає структурою, що займається розмовами", - підкреслив Огризко.


За матеріалами - Інтерфакс-Україна

При цьому глава держави підкреслив: "Референдуми будуть, але вони будуть проведені в ті терміни, коли виникне саме питання, а не ставити нації питання, які сьогодні не стоять".


Джерело - ЛIГАБiзнесIнформ

Президент Мексики Вісенте Фокс зажадав від конгресу країни внести зміни в законопроект, що передбачав би скасування кримінальної відповідальності за збереження деяких наркотиків.


За матеріалами - УНІАН

Також, відповідаючи на запитання журналістів, глава держави зазначив, що не виключає, що на наступному самміті НАТО в Ризі Україна отримає сигнал про приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО.


Джерело - EurActiv

Пропозиція відкрити прізвища тих, хто отримує ресурси з фондів ЄС - в основному, фермерів та рибаків - може зіштовхнутися із супротивом від країн-членів, зокрема, Франції, яка наполягає на приватності щодо агровитрат.


За матеріалами - Lenta.ru

Але принципова позиція РФ полягає в тому, що в проекті резолюції не повинно бути ніяких згадок можливості застосування щодо Ірану силових методів


Джерело - Інтерфакс-Україна

Державна прикордонна служба України в 2006 році планує на ділянці російсько-української границі в Луганській області створити суцільний рів близько 400 км.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Президент Італії Карло Чампі оголосив у середу, що остаточно не балотуватиметься на другий президентський термін, незважаючи на чисельні заклики провідних політичних сил.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Лідери двох держав висловилися за дипломатичне вирішення іранського конфлікту та скоординовані міжнародні зусилля в цьому питанні


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Таких висновків дійшла Єврокомісія за два роки після вступу 10 країн до Євросоюзу.


Джерело - Українська правда

Президент Віктор Ющенко у Вільнюсі провів зустріч із Генсекоам Ради ЄС – Верховним представником ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Хав’єром Соланою.


Джерело - Українська служба ВВС

Проект, який підтримують США, не проясняє, яких саме заходів буде вжито, проте з нього випливає можливість санкцій і навіть військових дій у крайньому випадку.


Джерело - Хартия''97

Глава Сенату Польщі Богдан Борусевич заявив про те, що необхідним елементом нормалізації польсько-білоруських відносин є визнання офіційним Мінськом законно обраного керівництва Союзу поляків Білорусі.


Джерело - Lenta.ru

Єврокомісія заморожує переговори про вступ Сербії в Євросоюз. Про це повідомив Олі Рен, комісар ЄС із розширення.


Джерело - NEWSru.com

"Енергоресурси поступово стають інструментом політичного тиску, - сказав Баррозу. - Такого допустити не можна". Баррозу заявив про необхідність "натиснути" на Москву для того, щоб забезпечити стабільне і прогнозоване постачання енергоносіїв.


Джерело - EUobserver

Офіційні представники Комісії сказали, що плани Парижу відносно краще функціонуючого ЄС, були дискутовані під час колегії комісарів на закритому засіданні в Ланакені поблизу Брюсселю.


Джерело - ProEUROPA

«Якщо завтра, гіпотетично, Україна вступила б до Альянсу, то для кожного українця це коштувало б близько 5 грн. на рік. Саме така загальна сума внеску до бюджетів НАТО», - сказав М.Дюре.


Джерело - EurActiv

На початковій стадії своєї діяльності Європейська Дослідницька Рада (ЄДР) буде надавати пріоритетну підтримку незалежним, найбільш талановитим дослідникам, спрямовуючи на ці цілі приблизно 300 млн. євро щорічно.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У Вашингтоні вона проведе переговори з президентом США Джорджем Бушем. У центрі уваги стоятиме конфлікт довкола ядерної програми Ірану.


За матеріалами - РБК

Провалом закінчилася у Парижі зустріч представників 5 постійних членів Ради Безпеки ООН та Німеччини, які вирішували долю іранської ядерної програми.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Президент України Віктор Ющенко в середу розпочинає дводенний візит до литовської столиці, де візьме участь у саміті лідерів країн Балтійсько-Чорноморського регіону, а також у форумі Спільноти демократичного вибору.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Перші дискусійні заходи на тему євроатлантичної інтеграції днями відбулися в одному із сіл Харківщини.


Джерело - Українська служба ВВС

Після відставки пана Берлусконі президент Карло Чампі зможе попросити переможця виборів - лівоцентристського політика Романо Проді - сформувати уряд.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Якщо Рада Безпеки ООН діятиме не досить швидко, то Вашингтон і його союзники не чекатимуть, заявила Кондоліза Райс, не уточнюючи, якими можуть бути додаткові заходи тиску на Тегеран.


За матеріалами - Української правди, Української служби ВВС

Як повідомила прес-служба Білого дому, у цей час Тейлор є старшим консультантом при координаторі держдепартаменту США з питань реконструкції й стабілізації.


Джерело - Українська служба ВВС

Африканський Союз повідомив, що мирні переговори щодо суданського регіону Дарфур, які проходять у столиці Нігерії, продовжено ще на 48 годин у спробі все-таки досягнути домовленості між суданським урядом та повстанцями.


Джерело - Інтерфакс-Україна

"Правила, застосовувані до "Газпрому", не будуть відрізнятися від застосовуваних до інших компаній, зокрема, від правил у сфері конкуренції, що випливають із європейських договорів", - стверджують представники ЄС.


За матеріалами - УНІАН

Кінах водночас зауважив, що для України вкрай важливим є забезпечення максимально безболісного переходу на ринковий формат співпраці з РФ в енергетичному комплексі


За матеріалами - Lenta.ru

Впливових осіб розділено на п’ять категорій: "актори та представники шоу-бізнесу", "вчені та мислителі", "лідери та революціонери", "герої та першовідкривачі", "творці і титани".


Джерело - Korespondent.net

Необхідні зміни до національного законодавства, запропоновані директивою ЄС про вільне переміщення трудящих, внесли всі держави колишнього складу цієї регіональної організації, за винятком Бельгії, Італії, Фінляндії, Люксембургу та Нідерландів.


Джерело - Інтерфакс-Україна

Міністр також повідомив, що українська сторона передала свої пропозиції щодо бачення майбутньої угоди, яка у 2008 році має замінити чинну на сьогодні угоду Україна-ЄС про партнерство і співпрацю.


За матеріалами - rosbalt.ru

Відповіддю Тегерана на подальші погрози в свою адресу стане вихід з Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Про це вчора заявив журналістам секретар Вищої ради національної безпеки Ірану Алі Ларіджані.


За матеріалами - УНІАН, Оглядач

Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк взяв участь у міжнародній конференції високого рівня “Трансатлантичні виклики ери глобалізму”, яка проходила у Брюсселі 29-30 квітня.


АНАЛІТИКА

Віталій Федянін, "Укрінформ" - Спеціально для "Євроатлантичної України"

Чи є вихід з цього складного уранового лабіринту? Вихід є, але він залежить від того, наскільки гнучкими будуть позиції західного керівництва по відношенню до іранців та чи витримають ядерні амбіції Тегерану міжнародний тиск.


Наталя Костіна (Укрінформ) - Спеціально для "Євроатлантичної України"

Останнім часом комунікація Києва та Брюсселя відбувається з використанням не звичайних формулювань, а «сигналів» з певним рівнем рефлексії.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

Джерело - Washington Post

Сенатори проголосували 78 голосами "за" та 15 - "проти" на підтримку Хайдена, який замінить на цьому посту Портера Госса, що перебував на цій посаді на протязі 18 бурхливих для ЦРУ місяців.


Джерело - EUobserver

Міністри закордонних справ країн-членів ЄС погодилися, в якості консенсусу, встановити 2009 рік як кінцеву дату для ухвалення нового договору ЄС.


Джерело - Українська служба ВВС

Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк візьме участь в роботі Парламентської асамблеї НАТО, засідання якої відкривається сьогодні у Парижі.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Емблема Самміту НАТО на рівні голів країн та урядів, який відбудеться у латвійській столиці Ризі 28-29 листопада, була репрезентована на спеціальній церемонії в штаб-квартирі НАТО.


Джерело - Українські новини

Про це повідомила прес-служба посольства США в Україні з посиланням на зустріч представників країн-членів ГУАМ із представниками США в рамках 11-го засідання Ради міністрів ГУАМ 23 травня.


Джерело - EUobserver

Нідерланди можуть розглядати зміни до Договору про ЄС на протязі 2008-2009 років, але хочуть зупинити розширення організації. Про це йдеться в листі уряду країни.


Джерело - Інтерфакс-Україна

Планується, що в ході заходу буде офіційно оголошено про перетворення ГУАМ на міжнародну організацію "Організація за демократію і розвиток - ГУАМ" зі штаб-квартирою в столиці України.


За матеріалами - Korespondent.net

Заради цієї поїздки, яка може бути організована в рамках проведення саміту "великої вісімки" у Санкт-Петербурзі, Буш може відмовитися від візиту в Москву.


Джерело - EUobserver

"Навіть ці дати є оптимістичними", - сказав він для німецької Sueddeutsche Zeitung в середу 17 травня.


Джерело - Українська служба "Радіо свбода"

Болгарія і Румунія можуть вступити до Євросоюзу 1 січня 2007-го року, якщо і надалі боротимуться з корупцією, краще відстоюватимуть права людини, пришвидшать реформи.


Джерело - Korespondent.net, Rzeczpospolita:

Відсутність однієї основної ідеї, що сформувала б мислення українців про те, чого вони чекають від світу і яке місце для своєї держави вони в ньому бачать - це величезний виклик для НАТО.


Джерело - NEWSru.com, Korespondent.net

Прем’єр Об‘єднаного Королівства планує залишити державну посаду влітку 2007-го року. Про це сам прем’єр заявив деяким членам кабінету міністрів.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

„Просування вперед” для Єврокомісії означає розширення її повноважень, переміщення головних важелів європейської політики до Брюсселя. Зокрема спільних кроків ЄС дуже потребує галузь боротьби зі злочинністю, стверджує Жозе Мануель Баррозу.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

За повідомленнями британських ЗМІ, серед депутатів-лейбористів поширено проект документу, в якому Блера закликають повідомити, коли він передасть свою посаду міністрові фінансів Ґордону Брауну.


Джерело - Українська служба ВВС

Американський віце-президент Дік Чейні звинуватив Росію у гальмуванні демократії і спробах шантажувати своїх сусідів, погрожуючи перервати постачанням енергоносіїв. Кореспонденти називають ці заяви найгострішою критикою на адресу Росії за багато років.


Джерело - ProEUROPA

Співорганізаторами заходу виступають президенти Литви Валдас Адамкус та Польщі Лех Качинський. З вітальним словом виступлять Президент Литви, Президент Польщі та віце-президент США Д.Чейні.


Джерело - Українська служба ВВС

2008 рік може стати роком зміни формату відносин України з Європейським Союзом та НАТО.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект