НОВИНИ

24.05.2006 | Відень пропонує план для відкритості прийняття рішень в Раді ЄС
Джерело - EUobserver

Австрійське президентство в ЄС запропонувало, щоб Рада - головний орган в ЄС, який приймає рішення - проводила свої засідання в публічному режимі. Ці пропозиції містяться в проекті тексту заключних положень наступного самміту ЄС.

Дані пропозиції базуються на грудневих рішеннях країн-членів без затримок розпочати проведення дискусій та голосувань законів ЄС, зігдно так званих процедур спільних рішень, у відкритому режимі.

Але грудневі рішення підпали під сильну критику з боку Європейського Омбудсмена та членів Європарламенту, тому що ці пропозиції мають лише обмежений характер, залишаючи найбільш делікатні дебати за зачиненими дверима.

Текст проектного документу для Самміту ЄС 15 -16 червня, який розповсюджений Австрійським головуванням, наразі пропонує відкритість на всіх стадіях проходження законів. 

В той самий час, в тексті йдеться, що така відкритість може відбуватися за правилами, "якщо не буде прийнято іншого рішення Радою або постійними представниками країн-членів у Раді". Це означає, що міністри або посли можуть віднайти можливість зачинити двері для публіки, якщо вони вирішать, що тематика обговорень є вельми чутлива.

Один з європейських дипломатів сказав: "Існують деякі побоювання відносно того, що може трапитися, якщо велика частка дебатів буде відбуватися публічно. Ми не хочемо, щоб реальні переговори проходили в коридорах".

Ці побоювання також підсилюються тим, що Відень не бажає відкривати для публіки засідання міністрів, коли розглядаються питання, що не відносятьс до сфери процедур спільного ухвалення рішень. Мова може йти про найбільш чутливі сфери, як юстиція та політика.

Текст, що запропонований Віднем, не відповідає вимогам Європейського Омбудсмена Нікофороса Діамандроуса, який у жовтні опублікував доповідь, закликавши Раду відкрити двері під час всіх дебатів.

Окрім того, текст проекту заключних положень червневого самміту не включає параграфи з питань конституції ЄС та розширення, які будуть домінуючими в порядку денному засідання міністрів закордонних справ у Відні 27-28 травня.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект