НОВИНИ

25.05.2006 | Росія посилює конфронтацію з Грузією
За матеріалами - РБК

В середу в Москві відбудеться прес-конференція лідера грузинської партії "Справедливість" Ігоря Георгадзе. Його розшукує Інтерпол за запитом Грузії. Напередодні заступник генпрокурора Росії Володимир Колесников пообіцяв, що І.Георгадзе буде надано політичний притулок.


На Батьківщині І.Георгадзе звинувачується в організації ряду гучних вбивств і замаху на екс-президента Грузії Едуарда Шеварднадзе в 1995 р. В тому випадку, якщо політичний притулок розшукуваному Росія надасть, вона в черговий раз покаже Тбілісі свою незадоволеність нинішнім стилем офіційного керівництва Грузії. При чому, це буде набагато яскравіше, ніж показове знищення тисяч пляшок грузинського вина, нібито невідповідного російським стандартам. Експерти говорять про посилення конфронтації між Грузією і Україною, що довелося зробити після зустрічі членів ГУАМ в Києві.


Росія швидше за все погодитися надати політичний притулок І.Георгадзе. Раніше ряд російських політиків вказали на те, що таке цілком можливо і необхідно. Це прогнозують на прикладі екс-розділи МВС Аджарії Джемала Гогитідзе (нині керівник зарубіжного представництва партії "Справедливість"). Він так само оголошений в розшук Інтерполом за шахрайство, тероризм, незаконне позбавлення волі і здирство, але відкрито проживає в Росії.


Минулого тижня колишній президент Аджарії Аслан Абашидзе був оголошений Інтерполом в міжнародний розшук. Хоча відомо, що він утік до Росії після грузино-аджарського протистояння в травні 2004 р. На офіційному сайті Інтерполу помічено, що А.Абашидзе відкрито протегує мер Москви. А.Абашидзе розшукується за "зберігання зброї, шахрайство, організовану злочинність, тероризм і незаконне позбавлення волі".


Грузія не раз заявляла протест проти бездіяльності російських властей щодо розшукуваних. Політики країни вважають, що ФСБ Росії стала "парасолькою і укриттям для криміналів і злодіїв в законі".


Росія так само не погоджується видати Україні її колишніх чиновників, підозрюваних в скоєнні злочинів. Із цього приводу експерти висувають версію, яка базується на "корінні" в КДБ президента Росії Володимира Путіна. Адже колишні українські чиновники, відносно яких порушено кримінальні справи, були провідниками російської політики в Україні. В т.ч., йдеться про Ігоря Бакая, Сергія Ківалова і Володимира Щербаня.


У історії Радянського Союзу був тільки один випадок, коли Москва погодилася видати свого агента впливу - колишнього лідера ГДР Еріка Хонекера. Це відбулося під час президентства Михайла Горбачова у зв’язку з фінансовим тиском з боку об’єднаної Німеччини.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект