НОВИНИ

18.05.2006 | НАТО переконане, що стратегічні авіаперевезення в інтересах Альянсу вигідні для України
Джерело - ProEUROPA

НАТО переконане, що ухвалення Верховною Радою України меморандуму про стратегічні авіаперевезення в інтересах Альянсу вигідне для України.
 
Про це сьогодні на прес-конференції у Києві сказав помічник Генерального Секретаря НАТО з питань оборонної політики та планування Джон Колстон перед відкриттям спільної робочої групи Україна-НАТО високого рівня з питань воєнної реформи.
 
«Меморандум про стратегічні авіаперевезення відповідає як інтересам України, так і інтересам країн НАТО. Ми сподіваємося, що цей документ буде ратифіковано», - сказав Дж.Колстон.
 
Він також наголосив на важливості фінансування оборонних потреб України в повному обсязі, не зважаючи «на значний тиск з боку інших статей державного бюджету». За його словами, це дуже важливо як для проведення оборонних реформ, так і для кооперації з країнами Альянсу. Він також висловив вдячність за добровільну участь України в миротворчих операціях та висловив сподівання, що така діяльність буде продовжуватись та розвиватись.
 
Дж.Колстон також зауважив, що Альянс робить все можливе, щоб країни НАТО та Україна продовжували військові навчання, в тому числі на території України.
 
У свою чергу радник президента України Володимир Горбулін зазначив, що стосовно контракту про стратегічні авіаперевезення проходила дуже серйозна конкуренція. За його словами, Україна та Росія виграли цей конкурс і в подальшому Україна могла б стати єдиною державою, яка б отримала контракт на авіаперевезення НАТО, але через політичні затримки та неврахування комерційних інтересів авіаперевезення здійснюватимуться разом з РФ.
 
Він також наголосив, що проведення військових навчань на території України дуже вигідно Міністерству оборони, оскільки воно отримує за це валютні надходження. Крім того, за ці кошти проводиться модернізація та ремонт обладнання на військових полігонах.


 «Кожна країна повинна виходити з своїх інтересів, а не з політичної боротьби, яка ведеться між тими чи іншими політичними партіями України», - сказав В.Горбулін.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект