НОВИНИ

05.05.2006 | ЄС має створити нову політику на Сході Європи
Джерело - Українська служба ВВС

Європейський Союз має створити нову політику відносно нових демократичних держав на схід від нього. Вона має запропонувати широку спільну співпрацю з чіткою перспективою членства в євроатлантичних організаціях.


Такими є перші підсумки роботи президентського самміту в Вільнюсі.


З баченням нової єдиної широкої Європи на вільнюській конференції виступили президенти Литви і Польщі Валдас Адамкус і Лєх Качинскі, а також віце-президент США Річард Чейні.


„Приємно, що така зустріч відбувається саме в Вільнюсі, бо країни Балтії, які ще 15 років тому дехто вважав радянською імперією, зараз є членами Європейського Союзу і НАТО,” – сказав пан Чейні.


Цей досвід є дуже цінним для суспільств, в яких перемогли трояндова і помаранчева революції, - додав віце-президент США. Пан Чейні сказав, що він і президент Буш поділяють слова лідера України Віктора Ющенка, що нещодавно пролунали у Вашингтоні – „Дуже важливо знати, що нові демократії не залишаються з своїми проблемами віч-на-віч”.


Пан Чейні сказав, що відповідає на це зауваження пана Ющенка, хочу сказати, що Америка допомагала і буде допомагати молодим демократіям. Ми всі не можемо недооцінювати те, що зробили люди в Україні і в Грузії, відмовивши недемократичним режимам. При тому він зауважив, що Росії не варто боятися сусідства демократичних країн.


Голос Чейні і переклад: ті режими, які притискують свободу, є дійсно небезпечні, вони створюють атмосферу нестабільності не лише в себе, але й в сусідів по регіону, - сказав віце-президент США.


Пан Чейні заявив, що настав час сказати що добре є добром, а зле є злом. Ми не можемо виправдати те, що сьогодні в Росії обмежуються права людини, не бачити того, як Росія швидко втрачає те, що було завойовано в останні десять років.


Ми кажемо відверто Росії, що вона лише виграє від того, що на її кордонах з’являться нові міцні демократичні держави.


Американський віце-президент погодився з тим, що Європейський Союз має по новому подивитися на перспективи політики, що з'єднає Схід і Захід Європи.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект