НОВИНИ

19.05.2006 | Скільки заробляють європейські політики
Джерело - Die Presse

Гроші і влада притягують честолюбних людей. Однак для політиків влада, швидше за все, важливіша, в іншому разі вони змінювали б її на бізнес, адже там зарплати на провідних посадах вищі разів в десять.


Це результат ще не опублікованого дослідження консалтингової групи Hay Group, що порівнювала доходи глав урядів, міністрів і вищих чиновників з доходами топ-менеджерів у 13 європейських країнах.


Згідно з цим дослідженням, з річною зарплатою в розмірі 268 500 євро абсолютним рекордсменом серед глав європейських урядів є прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер. За ним йде канцлер Німеччини Ангела Меркель, платня якої - 261 500 євро. Для порівняння: президент США Джордж Буш одержує 312 987 євро в рік.


Однак для загальновідомого скнари Тоні Блера - слабка розрада мати зарплату максимальну серед його європейських колег. Адже в порівнянні з доходами інших важливих персон його країни сума виглядає більш ніж скромною. Глава британського уряду заробляє лише 5-10% від того, що мають у Великобританії топ-менеджери, повідомляється в дослідженні Hay Group.


Власне, цю величезну різницю в доходах прем’єр відчуває щодня й у себе вдома: перша леді, відомий адвокат Шері Блер одержує в рік на сто тисяч євро більше, ніж її честолюбний чоловік.


Схожі на Великобританію, прірви між зарплатами головних політиків і топ-менеждерів на приватних підприємствах великі в Польщі, Португалії і Словаччині. Але й у більшості інших європейських держав глави урядів заробляють не більше 20% від того, що мають у їхніх країнах менеджери.


Певна "рівновага" у майновому становищі спостерігається тільки в скандинавських країнах - у Норвегії і Данії. Тут зарплати глав урядів досягають 40% доходів топ-менеждерів певних підприємств.


Однак повернемося до порівняння зарплат глав держав: тут очевидна велика прірва між новими і старими членами ЄС. Так, словацький прем’єр Мікулас Дзурінда з 39 000 євро в рік одержує в сім разів менше за своїх західноєвропейських колег. Поляк Казімер Марцинкевич змушений задовольнятися "всього" 53 400 євро.


Крім того, за розрахунками експертів з Hay Group, найвигідніше керувати великою європейською державою. Єдине виключення - це Ірландія. Прем’єр Берті Ахерн заробляє 252 400 євро в рік - більше, ніж його французький колега Домінік де Вільпен.


Австрійський канцлер Вольфганг Шюссель у дослідженні не згадується. Хоча його зарплата виросла, але все-таки вона не йде ні в яке порівняння з доходами його колег з інших європейських країн. Торік платня Шюсселя склала 270 452 євро, це більше, ніж у Блера і Меркель.


Однак він позбавлений багатьох переваг, наприклад, він не має службової квартири і податкових пільг. Крім того, він повинен відраховувати частину своєї зарплати в рахунок пенсії, тоді як виплату пенсій його колегам, наприклад Меркель і Блеру, цілком бере на себе держава.


 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект