НОВИНИ

24.05.2006 | Пентагон стурбований військовою силою Китаю
За матеріалами - РИА Новости

Зростаюча військова міць Китаю робить його конкурентноздатним з США і несе в собі потенційну загрозу регіонові.



Такі висновки містяться в щорічній доповіді Пентагона присвяченій КНР, опублікованій напередодні.


Занепокоєння американського Міністерства оборони викликає нарощування військових сил, яке не припиняється в Китаї і ведеться в усіх напрямках. При цьому, як зазначається в доповіді, дане нарощування аж ніяк не прозоре, і реальне перебільшує в 2, 3, а то й у 4 рази офіційні цифри, наведені китайським урядом.


Особливе невдоволення Пентагона викликають виробництво Китаєм власного й активної закупівлі іноземного (переважно - російського, підкреслюється в доповіді) високоточного і сучасного озброєння. Тут варто відзначити, що на Китай і Індію приходиться близько 70% всього обсягу російського експорту озброєнь. Обсяг російського експорту в 2005 році склав 6 млрд 126 млн дол. Усе це може похитнути співвідношення військових сил у регіоні і містить потенційну загрозу збройним силам, що діють у даному районі.


При цьому влада КНР дотепер не дала адекватного пояснення, навіщо саме такими темпами зміцнюються збройні сили країни. Першою потенційною жертвою тут, вважають автори доповіді, може стати Тайвань - заколотний острів, проти якого Китай з особливою запопадливістю нарощує військові сили. Крім того, китайська влада також серйозно готуються до відбиття можливого вторгнення в регіон з боку США.


З 1949 року Тайвань проводить незалежну від Пекіна політику, однак КНР вважає острів своєю провінцією. Основним союзником і постачальником зброї на Тайвань є США.


Нагадаємо, що 16 березня 2006 року президент США Джордж Буш виклав своє бачення стратегії національної безпеки країни, обнародувавши відповідну доповідь. Даний документ викликав різку негативну реакцію Китаю. Прес-секретар МЗС КНР Цинь Ганн повідомив, зокрема, що в американській доповіді міститься безпідставна критика китайської внутрішньої і зовнішньої політики, а також спроба втручання у внутрішні справи країни.


Представник МЗС виразив думку, що Китай є могутньою силою в справі збереження світу і загального розвитку і що країна вже визначилася зі своєю внутрішньою і зовнішньою політикою і напрямком розвитку.


Для довідки: Китай у 2005 році збільшив витрати на військові потреби країни на 12,6% - до 247,7 млрд юанів (29,9 млрд дол.).


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8524. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект