НОВИНИ

03.05.2006 | Кінах вважає, що необхідно доопрацювати газові угоди з Росією
За матеріалами - УНІАН

Секретар Ради національної безпеки і оборони Анатолій Кінах вважає, що необхідно доопрацювати пакет газових угод між Україною та Росією, підписаний 4 січня поточного року.


 


Як повідомили у прес-служба Апарату РНБО, Кінах переконаний у необхідності послідовної та цілеспрямованої роботи з виконання комплексу заходів із посилення енергетичної безпеки держави.


За його словами, на сьогодні вперше за останні роки відпрацьовано системні довгострокові заходи зі зміцнення енергетичної безпеки держави, затверджені відповідним Указом Президента від 27 грудня 2005 року, які передбачають комплексний підхід до цього питання. Передбачено, зокрема, посилення політики енергозбереження, підвищення ефективності використання власних енергоносіїв, диверсифікація джерел та маршрутів енергопостачання, розробка нових енергетичних транспортних коридорів, підвищення ефективності використання власних енергоресурсів.


З огляду не незворотність зростання ціни на енергоресурси на світових ринках органи державної влади на сьогодні, переконаний секретар РНБО, повинні зосередити зусилля над виконанням стратегічних заходів, які мають на меті зміцнення енергобезпеки та зменшення енергетичної залежності країни, забезпечення конкурентноздатного розвитку вітчизняної економіки та життєдіяльності країни. Необхідно, передовсім, затвердити енергетичний баланс на 2006-2007 рік, активізувати співробітництво з перспективними постачальниками енергоресурсів, зокрема, Туркменістаном, Казахстаном, Азербайджаном.


Одночасно з цим необхідно вдосконалювати співпрацю в ПЕК з Російською Федерацією, зокрема, доопрацювати пакет газових угод між Україною та Росією від 4 січня поточного року та у найстисліший термін підписати протокол між урядами України і Росії щодо умов транзиту та постачання природного газу. "Необхідно чітко зафіксувати взаємні зобов’язання, які є в базових угодах по умовам транзиту і постачання природного газу, і які ратифіковані Верховною Радою України", - зазначив секретар РНБО. Він також наголосив на принциповій важливості того, щоб процес удосконалення газових угод проходив прозоро, без спроб ультиматумів, тиску та шантажу.


Кінах водночас зауважив, що для України вкрай важливим є забезпечення максимально безболісного переходу на ринковий формат співпраці з РФ в енергетичному комплексі. Нагадавши, що у виконанні україно-російської газової угоди компанія "РосУкрЕнерго" визначена "Газпромом" як його представник та посередник, Кінах наголосив на тому, що Україна неодноразово пропонувала перейти на прямі контакти "Нафтогазу України" та "Газпрому".


"Переконаний, на сьогодні Україна і Росія повинні зосередити всі зусилля на встановлення прозорого, рівноправного, взаємовигідного співробітництва в енергетичній сфері", - резюмував він.


Україна і Росія досі не підписали щорічний протокол на 2006 рік до Міжурядової угоди, що необхідно було зробити до 1 липня 2005 року.


17 квітня Президент України Віктор Ющенко сказав, що щорічний українсько-російський протокол до Міжурядової угоди про умови поставок газу до України буде підписано після формування нового уряду. За його словами, сьогодні питання підписання щорічного протоколу не обумовлюється лише з однієї причини - "чекатимемо формування нового уряду, відповідних нових повноважень і початку відповідного переговорного процесу щодо умов поставок газу до України".


Домовленості про поставки російського газу до України було досягнуто 4 січня 2006 року між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром". Згідно з цією домовленістю, Україна купуватиме російський газ по 95 доларів за 1 тисячу кубометрів у компанії "РосУкрЕнерго".


2 лютого НАК "Нафтогаз України" і "РосУкрЕнерго" створили спільне підприємство ЗАТ "УкрГаз-Енерго" для поставок газу до України. ЗАТ "УкрГаз-Енерго" і компанія "РосУкрЕнерго" підписали 5-річний контракт про поставки середньоазіатського і російського природного газу до України за ціною 95 дол. за тисячу кубометрів.


На початку квітня міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров заявив, що Росія не має наміру переглядати газову угоду з Україною.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8573. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект