НОВИНИ

16.05.2006 | Румунія та Болгарія в очікуванні звіту комісії ЄС
Джерело - Радіо "Німецька хвиля "

Порушуючи тему кандидатів на вступ до ЄС, газета Frankfurter Allgemeine Zeitung пише:


У Бухаресті та Софії з нетерпінням чекають звіту Єврокомісії, хоча його висновки швидше за все й залишаться без наслідків для терміну вступу обох країн до ЄС. Болгарія тривалий час вважалася в порівнянні зі своїм великим сусідом значно продвинутішою в справі втілення реформ. Останніми місяцями, однак, вона потрапила під вогонь критики. Передусім звертається увага на підгтовленість до вступу та корумпованість її системи юстиції. І все ж таки коаліційний уряд на чолі з прем”єр-міністром Сергієм Станішевим небезпідставно переконаний, що першого січня 2007-го року Болгарія разом з Румунією набуде членства в ЄС.


Далі Frankfurter Allgemeine Zeitung пояснює:


Теоретично можливе перенесення вступу Болгарії на рік вважається абсолютно нереальним, оскільки схвалити відповідну рекомендацію Єврокомісії доведеться всім 25 країнам-членам. Неофіційні запевнення сусідньої Греції, що вона в будь-якому разі голосуватиме проти такого перенесення, розгядають у Софії, як гарантії вчасного приєднання до ЄС, - читаємо в газеті Frankfurter Allgemeine.


З не меншим нетерпінням чекають на звіт Єврокомісії і в Румунії. Тим більше, що нещодавно міжнародна антикорупційна організація Transparency International заявила про низький рівень втілення реформ. Але й тут оглядачі сумніваються, що слід очікувати перенесення терміну вступу до ЄС. Газета Die Welt, зокрема, зазначає:


На думку самих румунів, вони вже підготовувалися до набуття членства в  Європейському союзі. Затягування з наданням членства або навіть відкладення рішення про прийняття до лав ЄС у Румунії сприймуть як нелюб’язний жест, сказав прем’єр Калін Попеску-Турічану. (...) Після приходу до влади колації в складі Національно-ліберальної партії, Демократичної партії, Угорської партії та Консервативної партії країну охопила лавина арештів та порушення кримінальних справ. Представники нафтового бізнесу, місцеві політики, працівники соціальних відомств та міністри потрапили в поле зору антикорупційного агентства державної прокуратури, -


констатує Die Welt і продовжує:


Представник Комісії ЄС у Румунії Йонатан Шееле визнає, що останніми місяцями румунському керівництву вдалося „чимало зробити”. Подібні заяви підживлюють впевненість румунів в тому, що 16 травня стане для них гарним днем. Також той факт, що країна стає дедалі привабливішою з економічної точки зору, налаштовує позитивно. Румуни по-справжньому прагнуть до ЄС. Всі опитування демонструють високий рівень підтримки серед населення, що пояснюється передусім „сподіванням на краще життя”, - наголошує газета Die Welt.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект