ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

23.05.2006 | Голандці відкриті до змін Договорів про ЄС не раніше 2008 року
Джерело - EUobserver

Нідерланди можуть розглядати зміни до Договору про ЄС на протязі 2008-2009 років, але хочуть зупинити розширення організації. Про це йдеться в листі уряду країни, де містяться чіткі політичні висновки з минулого національного референдуму щодо конституції ЄС.


Уряд Нідерландів 19 травня надіслав лист парламенту, в якому виклав свою позицію щодо майбутнього ЄС, базуючись на дослідженнях суспільної думки та порад експертів.


Згідно Internet-опитування серед 100 тисяч респондентів, 65 відсотків громадян вважають, що Договори ЄС потребують ревізії. Але також стало зрозуміло, що 50 відсотків голандців, які голосували проти конституції минулого червня, знову проти ідеї внесення змін до Договорів у формі саме конституції.


"Цей уряд не буде виносити другий раз на ратифікацію Конституційний договір",- йдеться у листі. Причому, ця позиція широко підтримується опозицією напередодні загальних виборів у травні 2007 року.


"Ні" другому референдуму 


Але, починаючи з 2008 року, Нідерланди відкриті для інституційних реформ в ЄС. "Дебати щодо майбутнього Європи, як очікується, будуть інтенсифіковані в період 2008-2009 років",- йдеться в документі, маючи також те, що серед іншого може бути розглянута реформа Європейської Комісії після розширення ЄС до 27 членів.


Голандські дипломати переконані, що починаючи з 2008 року, вони не будуть заперечувати інституційним змінам.


Даний лист оприлюднений якраз напередодні неформальної зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів ЄС щодо майбутнього ЄС, яка відбудеться у Відні 27-28 травня з метою підготовки ключового самміту ЄС в червні.


Пан Бот планує у Відні підтримати значну частину "порядку денного для Європи" від Європейської Комісії, що був представлений раніше цього місяця та пропонує досягнення конкретних політичних результатів в рамках існуючих договорів.


Більше ЄС в політиці іміграції, анті-тероризму та охорони навколишнього середовища 


Проведене публічне опитування виявило, що люди бажають більшої, не меншої, участі ЄС в деяких сферах, не дивлячись на загальну невизначеність відносно європейської інтеграції. "Люди вважають, що просування інтеграції є занадто швидким, але вони хочуть більшої співпраці в сфері іміграції, анти-тероризму, охорони навколишнього середовища та енергетики",- міститься в доповіді.


Більше половини респондентів сказали, що зміни в ЄС є "занадто швидкими", але одночасно з цим, приблизно 70 відсотків виступають на користь підтримки спільної політики ЄС в сфері імміграції, а дві третини вбачають за необхідне підсилити роль ЄС в боротьбі з тероризмом.


В тексті листа йдеться про те, що "ефект пропозицій Комісії, а також їх можливі умови для виконання, повинні стати предметом дуже уважного розгляду під час процесу рефлексії".


Несприйняття розширення 


Офіційна Гаага займає набагато більш безкомпромісну позицію щодо подальшого розширення ЄС.


Згідно опитувань, 55 відсотків голандців проти членства в ЄС Румунії та Болгарії, а опозиція проти прийому Боснії складає 59 %, Сербії та Чорногорії - 62 %, Албанії - 64 %, Туреччини - 69 %.


Але, уряд Голандії не займає позицію повного блокування членства в ЄС країн Західних Балкан та Туреччини. Навпаки, він наполягає на більш жорсткому виконанні рішень під час переговорів про вступ.


Нідерланди, схоже, знайшли партнерів у Франції, у якій деякі політики публічно звинуватили розширення в "non" голосуванні щодо конституції.


Париж розповсюдив проект заключних положень червневого Самміту, в яких йдеться, що "ЄС повинен повністю врахувати думки своїх громадян щодо продовження процесу розширення, який є суттєвим аспектом європейського проекту".


Франція використовує в документі термін "capacite d'assimilation", що є синонімом для контроверсійного терміну "абсорбційна спроможність", тобто власна готовність до прийому нових членів.  





USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект