НОВИНИ

29.05.2006 | Російська служба BBC: "Вступ у ЄС - справа часу". Інтерв’ю посла України в Євросоюзі
За матеріалами - Korespondent.net

У Лондоні пройшов український інвестиційний саміт. У його роботі брав участь посол України в Євросоюзі Роман Шпек.



В українській столиці пройшло перше засідання нового парламенту країни. Вибори відбулися два місяці тому, однак правляча коаліція дотепер не створена.


Бі-бі-сі: Чи залежать зовнішньополітичний курс України, її європейський вибір від складу української правлячої коаліції?


Роман Шпек: Курс на європейську інтеграцію не зміниться від конфігурації коаліції. Жодна з партій, що брали участь у парламентських виборах, судячи з їхніх виступів, не була проти європейської інтеграції.


Є інші питання - те, що стосується приватизації і її темпів, права продажу землі, що, відповідно до українського законодавства, настає з 1 січня 2007 року. Ці питання теж потрібно обговорити після підписання угоди про коаліцію.


І громадяни України, що брали участь у виборах, повинні знати, за що вони віддали свої голоси.


Би-би-си: Чи готовий Брюссель стати на сторону Києва при виникненні проблем з Москвою?


Р.Ш.: У Брюсселі прекрасно розуміють ситуацію, у якій знаходиться Україна, і те, що вона, як європейська країна, має право бути членом Європейського союзу у відповідності зі статтею 49 Амстердамської угоди.


Україні не можуть сказати "ні". Їй не можуть поки сказати "так", виходячи з того, що є проблеми всередині ЄС і дуже багато питань, що ще не вирішені в Україні. Їх потрібно вирішувати. І питання членства України в Союзі не в тому, буде країна прийнята в ЄС чи ні. Питання в тому, коли Україна стане членом ЄС.


Як в Україні, так і в Брюсселі розуміють, що Україна і Росія - сусіди, що завжди будуть поруч, будуть співпрацювати в політичній і економічній галузях.


Мова йде не про те, що Україна відривається від Росії, а про те, що Україна має право на самостійну політику, і про те, що українсько-російські відносини мають ставати більш рівноправними.


Би-би-си: Який же шлях повинна вибирати Україна за можливих енергетичних проблем з Росією?


Р.Ш.: Звичайно, Росія, на моє глибоке переконання, вдіяла в той час [у період газової суперечки] неправильно, у першу чергу, стосовно себе. Вони [росіяни] більше втратили.


Для України на сьогоднішній день найважливіше і найактуальніше питання - це енергоефективність. На одну тону виробництва сталі ми споживаємо енергії в п’ять разів більше, ніж у країнах Європейського союзу.


Ми повинні всім показати - і собі, і росіянам, і світу, - що ми почали ефективне використання енергетичних ресурсів. Ми скорочуємо питому норму використання на рубль. Тоді усі зрозуміють, що в майбутньому ми зможемо дати правильну відповідь на питання газової галузі з Росією або з Туркменістаном.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8605. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект