НОВИНИ

03.05.2006 | Ну і для чого воно нам?
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Перші дискусійні заходи на тему євроатлантичної інтеграції днями відбулися в одному із сіл Харківщини.


Інформувати громадськість в питаннях європейської та євроатлантичної інтеграції на Харківщині допомагають неурядові організації. Зокрема дискусійний круглий стіл „Україна - ЄС - НАТО: „за“ та „проти“”, що відбувся цього тижня в селі Кам’янка Ізюмського району, був підтриманий міжнародним фондом „Відродження”.


Дискусія про місце України в сучасній  Європі і світі викликала у кам”янців величезний інтерес. У місцевій школі зібралися вчителі, учні, працівники культури, сіль­ської ради, представники підприємців і пенсіонери. Завідувач відділу Національного центру з євроатлантичної інтеграції України Володимир Фурашев, відкриваючи дискусію, наголосив, що хоча політика і робиться в Києві, але дискусійне питання вступу до Північноатлантичного Альянсу вирішуватиме саме народ: 


„У нас, ураховуючи різно­по­лярність думок, однозначно заявили, що питання вступу до НАТО вирішуватиметься народом, тобто шляхом проведення референдуму. Це позиція голови держави. Таким чином, так чи інакше, але референдум буде. Ви прекрасно розумієте, що Київ — хоч і столиця України, але це не вся Україна. Україна — це ось: тут вона знаходиться. Ось чому ми всіляко підтримуємо, а в чомусь навіть ініціюємо проведення подібних зустрічей на рівні районних міст, селищ, сіл. І я дуже радий, що вперше в Україні саме на рівні села проводиться саме у вас подібна зустріч”.


Багатьох мешканців Кам”янки, з огляду на можливе приєднання до НАТО, найбільше непокоїть збереження дружніх стосунків із Росією, до кордону з якою звідси лічені кілометри. Приміром, місцевий старожил, соціаліст за переконаннями, Володимир Пуклаков, підтримує демократичні перетворення в Україні.  І, тим не менше, залиша­ється при своїй думці щодо НАТО:


„Я проти! Тому що є ж Росія, Китай. Це ж брати!.. Ми ж не можемо протиставляти себе їм — це ж ми собі погибель готуємо. Нащо нам із Росією скандалити? Ми ж повинні дружно жити з ними, по-братському, хоча ми й окремі держави. І Китай за нею стоїть, Індія — там же потенціал великий. У Китаї технології високі зараз”.


На європейську та євроатлантичну інтеграцію Володимир Пуклаков дивиться скептично:


„...Ну, Європа!.. Що Європа!.. Вони не будуть на нас нападать. Правда?.. Вигідно — вони з нами дружать, не вигідно — не дружать... А з Росією ж у нас братські відносини”


До Європейського Союзу, який так само як і Росія є сусідом України старші люди лише при­див­ляються. Так само цікавляться і Північноатлантичним Альянсом, але ставляться до цього військового-політичного блоку здебільшого з недовірою.   Натомість кам”янські старшокласники продемонстрували неабияку обізнаність. Переможцем вікторини про НАТО серед учнів місцевої школи став десятикласник Сергій Середа. Від правильно відповів на дев’ять з одинадцяти запитань. Переможець розповів „Німецькій хвилі“, де він шукав інформацію:


„Я просто хочу завжди бути обізнаним із тією ситуацією, яка проходить у нас в Україні й у світі в цілому. Я шукаю додаткові джерела інформації, крім телебачення та радіо, і ви­вчаю їх. Додаткові джерела — це інформація бібліотеки. У нашій сільській бібліотеці торік дуже яскраво була висвітлена діяльність Євросоюзу і НАТО“


Редактор районної газети „Обрії Ізюмщини“ Костянтин Григоренко із великим зацікавленням брав участь у дискусійному „круглому столі” у Кам”янці:


„У селі завжди люди більш щирі й відверті, і вони відкриті. Але те, що вони говорять щиро і те, що думають, — це сто відсотків. Ми говоримо, що вони менше обізнані або менше інформовані, — хоча вони це сьогодні спростували: у них досить інформації. Можливо — однобока інформація. Але вони слідкують за цією темою“.


Костянтин Григоренко переконаний, що дискусії на міжнародну тематику дуже потрібні, так само як інформація про європейські і міжнародні інституції. За словами Григоренка, районна газета присвячує цій темі чималу увагу. Однак попереду ще багато роботи:


„У нас у редакції є куточок, присвячений і ЄС, і НАТО. Майже в кожній сільській бібліотеці, в міських бібліотеках є куточки, де можна взяти цю інформацію. Люди почали цікавитися. І нам телефонують, тому що ми через газету інформуємо, що є такі куточки у нас, при редакції газети, і в бібліотечній системі. ... Я впевнений, що після таких „круглих столів“ люди отримають більше інформації, достовірної, у них буде можливість порівняти те, що вони до цього знали, і те, що вони отримали під час таких „круглих столів“.


Погляди на місце України в Європі і світі серед мешканців Кам”янки дуже різняться. Але представників різних поколінь і переконань об’єднує бажання краще розібратися в навколишньому світі і в міжнародній політиці. Тому вони неодмінно прийдуть і на наступний „круглий стіл”.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект