Відповіддю Тегерана на подальші погрози в свою адресу стане вихід з Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Про це вчора заявив журналістам секретар Вищої ради національної безпеки Ірану Алі Ларіджані.
«Якщо Захід продовжить ставитися до Ірану з позиції погроз, нашою реакцією стане вихід з МАГАТЕ, і якщо ці погрози триватимуть, то хай вони знають, що ми так і зробимо», — попередив Ларіджані.
Зазначимо, що в той час як західні країни займають єдину позицію з приводу наступного рішучого кроку щодо Ірану, Росія й Китай дотепер чинили опір цьому. Обидві ці країни мають право вето і можуть не допустити переходу до жорстких санкцій щодо Ірану, пише The Times.
Для Москви перехід до санкцій означає можливі збитки для контрактів вартістю в сотні мільйонів доларів на поставки до Ірану різних товарів, від ядерних технологій до новітньої зброї, які напевно підпадуть під ембарго.
Пекін також ризикує зазнати втрат у зв'язку з торгівлею з Іраном, що постачає близько 15% нафтового палива, якого так потребує китайська економіка, що стрімко зростає. Обидві країни спробують знайти приводи, щоб уникнути голосування з ухвалення резолюції. Проте час закінчується і зволікання вже практично неможливе.
Захід розрахував, що зараз найбільш слушний час для того, щоб поставити Путіна перед жорстким вибором. У липні він виступатиме головою на саміті «Великої вісімки» в Санкт-Петербурзі, де зберуться представники провідних індустріальних держав, які відкрито критикують політичну діяльність Ірану.
«У період, який передуватиме саміту G8, натиск на Росію буде максимальним, і ми повинні будувати свої плани відповідно до цього», — заявив минулого місяця Джон Соєрс, британський дипломат, який займається іранським досьє, в листі своїм західним колегам.
|