НОВИНИ

22.05.2006 | Рен закликав до "нового інституційного урегулювання" перед наступним розширенням
Джерело - EurActiv

Комісар з питань розширення Рен визначив абсорбційну спроможність ЄС в якості "спроможності продовження ефективного функціонування ЄС після прийняття нових членів". Він також попередив проти "спокус популізму".


9 листопада 2005 року Комісія ухвалила документ, в якому пропонується стратегія проводити "досконало скерований процес розширення". 16 березня 2006 року Європейський Парламент схвалив доповідь щодо стратегічного документу Комісії, закликавши до "оперативного визначення" критеріїв абсорбції ЄС як ключових елементів майбутнього розширення. 


19 січня 2006 року Європейський Парламент ухвалив доповідь Даффа-Воггенхюбера, в якому підкреслюється, що "є неможливим подальше розширення ЄС після прийняття Болгарії та Румунії на база Ніццького Договору".


16 травня 2006 року Комісія надала умовне "зелене світло" для Румунії та Болгарії для їх приєднання до ЄС 1 січня 2007 року.


Для того, щоб сприйняти побоювання політиків та громадян щодо майбутнього розширення ЄС, Олі Рен в своєму виступі 19 травня 2006 року в Європейському Політичному Центрі окреслив умови, згідно яких Комісія повинна приймати рішення щодо розширення. "Необхідний новий консенсус відносно розширення ЄС", - сказав він.



 


Поділяючи позицію Європейського Парламенту, але не згадаючи про Конституційний Договір ЄС, Рен стверджує, що "зміни інституційного облаштування та бюджетні позиції" ЄС є необхідними після приєднання Болгарії та Румунії. Він звернувся до  самміту Європейської Ради, який пройде 15-16 червня в Брюсселі, ухвалити послідовний підхід вирішення конституційної кризи. 


В цьому контексті, два основних фактори є вирішальними: "трансформація країн-аплікантів в повноправні країни-члени, та розвиток політик та інституцій ЄС". 


Відносно тверджень, таких як виступи німецького канецлера Меркель, Рен підкреслив, що "кордони Європи" є предметом "спільних цінностей", а не географії.


Але, при цьому не було заявлено жодних зобов''язань щодо інших країн (зокрема, Україна, Молдова), як це було вже зроблено по відношенню до Туреччини, Хорватії та Західних Балкан, коли була надана так звана "європейська перспектива".


Для того щоб протидіяти "спокусі популізму", комісар підкреслив, що Європі необхідно подолати такі проблеми, як безробіття та соціальна незахищеність, перед тим як готуватися до подальшого розширення.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5701. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект