Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про участь нашої держави наступного року в операції НАТО «Активні зусилля».


За матеріалами - Газета. ru, Korespondent.net

Парламент Естонії розгляне новий законопроект, що передбачає введення кримінальної відповідальності за публічне використання і поширення символіки "окупаційних режимів".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

НАТО продовжуватиме співпрацю з Україною в рамках Інтенсифікованого діалогу, який охоплює усі сфери політичних, військових, фінансових відносин та питання безпеки, враховуючи бажання країни набути членство в Альянсі.


Джерело - Радіо "Німецька свобода"

За словами комісара з питань розширення Олі Рена, коли провалом завершився кризовий самміт з турецького питання, стало зрозуміло, що поступу не буде.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За даними газети New York Times, експерти на чолі з колишнім держсекретарем США Джеймсом Бейкером порадять розпочати поступове виведення американських військ з Іраку.


Джерело - Українська служба ВВС

Ще зранку у середу сам візит був під питанням. А представники Ющенка проводили консультації з американською стороною про перенесення візиту.


Джерело - Українська правда

Президент Віктор Ющенко привітав телефоном президента Франції Жака Ширака з днем народження та підтвердив своє запрошення Шираку відвідати Україну з офіційним візитом на початку 2007 року.


Джерело - УНІАН

Під час презентації сайту заступник директора Департаменту НАТО Міністерства закордонних справ України Владислав Яснюк зазначив, що цей сайт суто інформаційний, і не є рупором якоїсь політичної сили.


Джерело - Обком з посиланням на Коммерсантъ-Україна

Відомий політолог і дипломат, колишній радник президента США Джиммі Картера з національної безпеки Збігнев Бжезінський розповів про своє бачення нинішніх відносин між Україною і НАТО.


За матеріалами - Associated Press, ProEUROPA

За підсумками самміту НАТО в Ризі Сербії, Боснії і Чорногорії було запропоновано розпочати підготовку до вступу в організацію і приєднатися до програми "Партнерство заради миру" для кандидатів на вступ.


За матеріалами - Korespondent

Генеральний Секретар Альянсу Яаап де Хооп Схеффер на прес-конференції по закінченні самміту в Ризі не назвав точну чисельність цих сил, однак повідомив, що один батальйон надасть Польща і три батальйони - США.


Джерело - Українська правда

Чалий також зазначив, що президент вніс певні корективи в затверджені Кабміном директиви.


За матеріалами - Korespondent.net, Lenta.ru, РИА Новости

"Це найосновніший принцип Альянсу, і якщо один раз НАТО від нього відмовиться, то Альянс зруйнується", - сказала президент Латвії на самміті НАТО в Ризі.


За матеріалами - Української правди

Ми підтверджуємо, що Альянс буде продовжувати інтенсифікований діалог із Грузією та Україною, що включає політичну, військову, фінансову сферу і сферу безпеки з тими країнами, які прагнуть до членства", – сказано в заяві.


Джерело - Українська служба ВВС

Оглядач британського тижневика The Economist Едвард Лукас вважає, що Україні потрібна підтримка Заходу, але, на його думку, важко допомагати людям, які не знають, чого хочуть.


За матеріалами - Інтерфакс-Україна, Української правди

При цьому відношення громадян України до НАТО істотно відрізняється, у залежності від регіону проживання.


Джерело - Українська правда, УНІАН

Начебто близько 18:30 в приміщенні МЗС відбулася процедура вручення ноти про скасування візиту Януковича послу США в Україні Вільяму Тейлору.


Джерело - УНІАН

Україна повинна буде визначатися щодо своєї участі в СНД тоді, коли вона підійде до членства в Європейському Союзі і НАТО.


Джерело - УНІАН

Про це повідомила заступник голови місії Посольства США в Україні Шіла Гволтні.


За матеріалами - “Німецька хвиля”, ProEUROPA

У майбутньому європейці зможуть звертатися за допомогою до дипломатичної установи будь-якої країни, що входить до складу Євросоюзу.


Джерело - Lenta.ru, РИА Новости

Коментуючи підсумки зустрічі лідерів СНД, голова цієї організації, лідер Казахстану Нурсултан Назарбаєв відзначив, що питання порядку денного не вперше переносяться з одного самміту СНД на іншій.


Джерело - Интерфакс-Украина, Reuters, Korespondent

Виступаючи у вівторок, 28 листопада, в Ризькому університеті перед початком самміту НАТО, Буш підкреслив, що двері Альянсу залишаються відритими для прийому нових членів, зокрема, Грузії та України.


Джерело - Korespondent.net

Під час своєї сьогоднішньої зустрічі в Талліні Президент США Джордж Буш обговорив із президентом Естонії Тоомасом Хендриком Ільвесом ситуацію в Україні та у Грузії.


За матеріалами - Оглядач, "Дело"

В оргкомітеті самміту сказали, що представники нашої країни не увійшли навіть до числа спостерігачів.


За матеріалами - Korespondent.net, Вовремя.info

Найістотнішим недоліком публічної дискусії щодо НАТО в Україні є те, що осторонь залишається проблема функціональності і ефективності Північноатлантичного Альянсу в контексті зміни поняття війни, вважає політолог Юрій Романенкo.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Зустріч відбувалася за зачиненими дверима. Напередодні візиту повідомлялося, що головними темами переговорів будуть проблеми демократії в Україні, Грузії та Молдові, а також ситуація в Іраку та Афганістані.


Джерело - УНІАН

У центрі уваги дводенного форуму - ситуація в Афганістані. Крім того, під час самміту, планується торкнутися питань глобального партнерства та обговорити можливості Альянсу в гарантуванні енергетичної безпеки на планеті.


Джерело - Українська служба ВВС

Комісар ЄС з питань розширення Олі Рен заявив, що процес вступу, який Туреччина почала в жовтні минулого року, не потрібно припиняти або заморожувати, а варто лише сповільнити.


Джерело - Українська служба ВВС

Папа Римський Бенедикт ХVI в умовах посиленої безпеки розпочинає у вівторок суперечливий візит до Туреччини. Це перший візит понтифіка до переважно мусульманської країни.


Джерело - УНІАН

Президент України Віктор Ющенко відбув до Мінська, де візьме участь у засіданні Ради глав держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав.


Джерело - УНІАН

Президент Латвії Вайра Віке-Фрайберга називає Росію одним з головних партнерів НАТО.


Джерело - Gрес-служба Президента України

Про це О.Рибачук заявив у Ризі напередодні відкриття саміту НАТО, де за дорученням глави держави бере участь у міжнародному форумі «Трансформація НАТО в новій глобальній ері».


Джерело - ProEUROPA

Президент України Віктор Ющенко вважає, що після вступу України до Світової організації торгівлі необхідно розпочати переговори про підписання угоди Україна-ЄС, у якій зафіксувати перспективу членства України у Європейському Союзі.


За матеріалами - CNN-Turk, Korespondent.net

"Сформована в даний час ситуація не дозволяє нам більше вести переговори. Наслідки цього неминучі, однак ми не можемо сказати зараз, якими вони будуть", - фінський міністр закордонних справ Ерккі Туоміоя.


За матеріалами - ProEUROPA, "Ведомости".

У матеріалах компанії, підготовлених до ради директорів "Газпрому", сказано, що бюджет на 2007 рік збудований, виходячи з середньої експортної ціни на газ у 293 долари за тисячу кубометрів.


Джерело - EUobserver

"На самміті прем'єр-міністр в усній формі надасть свої пояснення та презентує відповідні висновки", - сказала речниця, додавши, що Хельсінкі не планує надавати письмову доповідь з цього питання.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

На транспарантах можна було прочитати закиди на адресу кабінету міністрів, що той капітулював перед тиском підпільної організації.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Під час недільного референдуму 53 відсотки жителів Швейцарії проголосували за надання цим країнам допомоги обсягом у 630 мільйонів євро.


Джерело - Українська служба ВВС

Польське вето - це нагадування про те, наскільки розділеною є Європа стосовно того, якими мають бути відносини з Москвою.


Джерело - Українська правда

"Цей самміт не є саммітом розширення, але на ньому буде даний, як я називаю, сигнал, що дає надію країнам західних Балкан, що виконують план з набуття членства", - сказав де Хооп Схеффер.


Джерело - УНІАН

Ханна Гронкевич-Вальц - кандидат опозиційної Громадянської платформи, головного суперника правлячої в Польщі партії "Право і справедливість".


Джерело - Korespondent.net

Опитування проводилося напередодні 300-ї річниці підписання Акту про об’єднання Англії з Шотландією, яка буде відзначатися в 2007 році.


За матеріалами - РИА Новости, BBCrussian.com

"Скинення Сальвадора Альєнде в 1973 році пішло тільки на благо чилійського народу і запобігло розпаду країни",- говориться у зверненні Піночета, оприлюдненому 25 листопада.


За матеріалами - РБК

Економічні санкції Росії пішли на користь Грузії, і прийде час, коли країна подякує Москві за її дії, вважає президент Грузії Михайло Саакашвілі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Щоправда, вимоги Air France-KLM залишаються жорсткими: Alitalia спочатку слід приватизувати, й вона знову має стати прибутковою компанією.


Джерело - ProEUROPA

Таку думку висловив голова комітету іноземних справ Бундестагу Німеччини Рупхерт Поленц після зустрічі в комітеті з лідером БЮТ Юлією Тимошенко.


За матеріалами - УНІАН

Заступник глави Секретаріату Президента Олександр Чалий наголошує, що Президент України одноосібно здійснює керівництво зовнішньополітичною діяльністю держави.


Джерело - Українська служба ВВС

В багатьох тут виникло відчуття, що ця маленька близькосхідна країна слугує плацдармом для світових потуг.


Джерело - УНІАН

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель виявила бажання зустрітися з Юлією Тимошенко після 1 січня 2007 року.


Джерело - Українська правда

"Мета нашої поїздки - одержати більше інформації про минулі інформаційні кампанії в країнах колишнього соцтабору, що стали членами НАТО. Ми хочемо вивчити це питання для того, щоб не зробити зайвих помилок", - сказав Прутнік.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Після низки кривавих терактів у четвер, жертвами яких стали кілька сотень людей, у столиці Іраку запроваджено комендантську годину й припинено роботу аеропорту.


Джерело - УНІАН

У столиці Фінляндії Хельсінкі проходить 18-й самміт Росія-ЄС.


Джерело - Korespondent.net

"Нам ніхто і ніщо не загрожує. Нам НАТО не загрожує.Чому ви вирішили, що вступ України до НАТО може нам загрожувати? Для нас НАТО ніякої загрози не представляє".


Джерело - Reuters

Європейський Союз не зміг переконати Польщу відмовитися від вето на переговори про укладення нової угоди між ЄС і Росією


Джерело - УНІАН

І.Іванов подякував В.Ющенку за те, що той у своєму щільному графіку знайшов час для зустрічі з ним.В.Ющенко саме прилетів з Грузії.


Джерело - ProEUROPA

22-23 листопада голова Служби безпеки України Ігор Дріжчаний перебуває у Брюсселі, де бере участь у пленарному засіданні Спеціального комітету НАТО з питань розвідки і безпеки (формат 26+1).


За матеріалами - Інтерфакс-Україна, Української правди

"Планується візит народних депутатів, які не входять до офіційної делегації уряду, але будуть брати участь і супроводжувати прем'єр-міністра", - сказала Раїса Богатирьова.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У середу в Брюсселі лідер БЮТ спілкувалася із європарламентаріями та Верховним представником ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки Хав’єром Соланою.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Для них ЄС запропонує тісніше партнерство у політичній та економічній сферах, зокрема, щодо додаткових інвестицій та енергетичної безпеки.


Джерело - Українська служба ВВС

У листі, надісланому цього місяця, Росія попереджає Єврокомісію, що заборонить усі експорти продуктів тваринництва із країн ЄС із лютого, якщо не отримає запевнень безпечності м'яса із майбутніх членів ЄС Румунії та Болгарії.


За матеріалами - Радио Свобода, РИА Новости

Ймовірніше за все формування уряду забере тривалий час, можливо, кілька місяців.


За матеріалами - Korespondent.net

Чейні прилетів до військовослужбовців Сполучених Штатів на святкування Дня Подяки. Його візит в Ірак не було анонсовано.


Джерело - Інтефакс-Україна

Солана зазначив, що "ЄС запропонує Україні широку угоду про вільну торгівлю, рамки якого будуть значно ширшими, ніж звичайна угода про вільну торгівлю".


За матеріалами - РІА «Новости», ProEUROPA

У результаті виборів може скластися ситуація, коли ні нинішні правлячі партії, ні ліві не зможуть одержати абсолютної більшості в парламенті.


За матеріалами - УНІАН

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко розглядає перебування Віктора Януковича при владі як “тимчасове загострення хвороби перед одужанням” і запевняє, що “демократичні сили винесли урок зі своїх помилок”.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Не інакше, як „шлюб за розрахунком”, називають у Німеччині „велику коаліцію”. Наскільки задоволені в Німеччині таким шлюбом сьогодні і чи виправдався розрахунок?


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

До блокування Польщею початку переговорів щодо нової угоди між Євросоюзом і Росією долучилася також і Литва. Обидві країни вимагають від Росії „дотримуватися цивілізованих норм” у відносинах з ЄС.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Християнські демократи на чолі з нинішним прем”єром Яном-Петером Балкененде є фаворитами соціологічних опитувань, проведених напередодні виборів.


Джерело - Українська служба ВВС

Рада безпеки ООН одноголосно засудила убивство ліванського міністра П'єра Жмайєля, назвавши його патріотом і символом свободи та політичної незалежності Лівану.


Джерело - Українська служба ВВС

Канадський уряд заявив, що заарештований минулого тижня чоловік є агентом російської розвідки і понад десятиліття діяв у Канаді.


За матеріалами - Інтерфакс-Україна

Глава Мінекономрозвитку РФ Герман Греф вважає, що нема сенсу синхронізувати з Україною процес приєднання до СОТ.


Джерело - Прес-служба Президента України

Перший заступник глави Секретаріату Президента України Арсеній Яценюк вважає, що Україна має взяти найактивнішу участь у виробленні європейської енергетичної політики.


Джерело - ProEUROPA

Зокрема, Ю.Тимошенко зауважила, що у багатьох людей за межами України є питання - який зовнішньополітичний курс сповідує сьогодні Україна: сумнозвісну пресловуту політику багатовекторності, чи стратегію, яка була визначена під час останніх президентських


Джерело - УНІАН

Ю.Тимошенко зауважила, що у багатьох людей за межами України є питання - який зовнішньополітичний курс сповідує сьогодні Україна: сумнозвісну пресловуту політику багатовекторності, чи стратегію, яка була визначена під час останніх президентських виборів.


Джерело - Обозреватель

Він переконаний, що хоча ставлення Віктора Ющенка до НАТО відмінне від ставлення Віктора Януковича, однак на практиці дії Глави держави мало чим відрізняються від дій прем’єра.


Джерело - Korespondent.net

Юрій Бойко відбув у Брюссель (Бельгія) для участі в міжнародній конференції "Перебудова зовнішнього виміру енергетичної політики ЄС, спрямованої на гарантування високого рівня безпеки постачання".


Джерело - Українська служба ВВС

Британський керівник, перебуваючи в Афганістані, сказав, що війська його країни лишатимуться в Афганістані доти, доки не виконають поставленого перед ними завдання.


За матеріалами - "Коммерсант", Korespondent.net

Зокрема,переговорщики погодилися повернутися до питання про відкриття іноземними банками філій у Росії в 2007 році.


Джерело - Українська правда, газета "Дело"

За словами посла США в Україні, Янукович у США буде вирішувати господарські питання з віце-президентом Диком Чейні.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

"У ніч виборів все раптово змінилося: і коаліційний партнер, і політична метафорика. Пропагували гігантські зміни, а вийшло так, що кожен ліліпутський крок дається через силу".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Туреччина мусить упродовж наступного тижня відкрити свої морські та аеропорти для кораблів і літаків з Кіпру, який є членом ЄС.


Джерело - РІА «Новости», УНІАН

Прем`єр-міністр Польщі Ярослав Качинський не виключає, що Варшава залишить у силі вето, накладене на укладення нової угоди про партнерство і співпрацю між РФ і ЄС.


За матеріалами - Associated Press, ProEUROPA

Ця заява ще раз засвідчила бажання Західної Європи зробити сферу енергетики пріоритетною в період попиту, що зростає, на енергоносії, а також виснаження її власних запасів і зростання світових цін.


За матеріалами - РИА Новости, NEWSru.com

У вівторок, 21 листопада, у Мілані почнеться судовий процес у справі колишнього італійського прем’єр-міністра Сільвіо Берлусконі, обвинувачуваного в корупції і фінансових махінаціях.


Джерело - УНІАН, Українська правда

"Україні треба готуватися до того, що Росія підвищуватиме ціну ", - сказав Нємцов. "Навіть на батьківщині товариша Путіна в Петербурзі побудовані нові енергоблоки стоять без газу", - додав він.


За матеріалами - NEWSru.com, Korespondent

Автоматизована система котирувань національної асоціації фондових дилерів - американська електронна торгівельна площадка NASDAQ запропонувала купити Лондонську фондову біржу за 5,5 млрд доларів.


Джерело - EUobserver

Спільна декларація, яка була опублікована у Флоренції 17 листопада, закликає країни-члени "повернутися на шлях реформ європейських інституцій".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Тепер Москва, ймовірно, має шанси закінчити процедури вступу до СОТ улітку наступного року.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Іншим важливим питанням, яке обговорювалося під час самміту у Ханої була міжнародна торгівля.


Джерело - Українська служба ВВС

За словами Африканського Союзу, атаки з повітря та наземний наступ стали грубим порушенням угоди з дотримання безпеки, яку було укладено раніше.


Джерело - Українська служба ВВС

Проте прокурор Джафаар аль-Мусаві сказав, що суд був чесним, а процес апеляції відбуватиметься згідно з планом.


Джерело - УНІАН

Емма Адвін напередодні заявила: “У понеділок Єврокомісія організовує конференцію щодо зовнішньої енергетичної політики, щодо того, як ми підвищуємо безпеку енергопоставок, ефективніше працюючи з нашими партнерами і особливо з нашими сусідами”.


За матеріалами - Інтерфакс-Україна, Korespondent

Віце-президент США Дік Чейні заявив, що американська операція в Іраці не припиниться, незважаючи на сильний тиск на адміністрацію з боку Конгресу.


За матеріалами - NEWSru.com

"Це так, - сказав Блер, - але, чи бачите, я намагаюся донести до людей, чому так важко (діяти) в Іраці".


Джерело - EurActiv

Під час телевізійних дебатів із своїми соціалістичними суперниками Лореном Фабіусом та Домініком Штраус-Кан 7 листопада, Ройяль піділа жорсткій критиці стан справ у ЄС.


Джерело - EUobserver

"Все це стосується самміту. По іншому він не міг бути тут", - заявила речник фінського прем'єра, додавши, що "ми не отримали взагалі жодних сигналів від Росії", натякаючи на чутки відносно можливого бойкоту самміту з боку Москви.


Джерело - Сайт ІЄАС

Б.Тарасюк та А.Кошта також обговорили питання укладення Угоди про соціальне забезпечення, підписання якої надасть можливість українським громадянам, які працюють у Португалії, зараховувати стаж їхньої роботи у цій країні до загального.


За матеріалами - ВВС

Європейський банк реконструкції та розвитку характеризує українську економіку як одну з найбільш енергомістких та неефективних у регіоні – про це йдеться у щорічній доповіді банку щодо стану перехідних економік світу.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

«Буш — не єдиний державний лідер на Заході, який може легко знайти спільну мову з Путіним. Колишній кагебіст, у свою чергу, — відмінний психолог, який розуміється на тому, як догодити співбесідникам».


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Наступної весни французи вирішуватимуть, хто сяде у крісло нинішнього президента Жака Ширака. Передвиборна боротьба у вигляді промо-турів триває вже понад два місяці.


Джерело - УКраїнська служба ВВС

Президент Естонії Томас Хендрик Ільвес назвав незрозумілою різку реакцію Москви щодо документів, які ще не ухвалені остаточно і перебувають у стані опрацювання та розцінив це як тиск на естонських парламентаріїв.


За матеріалами - РИА Новости

16 листопада, почався вивід техніки і вивіз майна тбіліського гарнізону Групи російських військ у Закавказзі (ГРВЗ). Гарнізон залишає Тбілісі достроково за рішенням глави міноборони РФ.


Джерело - ProEUROPA

20-21 листопада у Брюсселі під егідою Європейської Комісії відбудеться Міжнародна енергетична конференція високого рівня “Розбудова зовнішнього виміру енергетичної політики ЄС, спрямованого на гарантування високого рівня безпеки постачання».


За матеріалами - Reuters, УНІАН, Lenta.ru

Серед прихильників економічних ідей Фрідмана свого часу були прем`єр-міністр Великої Британії Маргарет Тетчер і президент США Рональд Рейган. Пропагований Фрідманом принцип був прийнятий на озброєння Міжнародним валютним фондом.


Джерело - УНІАН

Помічник державного секретаря США у справах Євразії Метью Бріза заявив, що російський газовий монополіст «Газпром» веде «хижацьку» й агресивну політику відносно Грузії, піднімаючи ціну на газ для колишньої радянської республіки.


Джерело - Сайт "Razom"

Народного депутата Наталю Прокопович від фракції “Наша Україна” обрано головою парламентського комітету з питань євроінтеграції.


За матеріалами - Korespondent.net

Як результат на ключові посади в міністерстві прийшли двоє давніх знайомих Володимира Путіна, які раніше і дня не працювали в міліції.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Те, що Тоні Блер видає за свою нову політичну стратегію щодо Іраку – не більше, ніж звичайні мрії.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Директиву вже піддали критиці європейські ліберали, оскільки з документа вилучили так званий “принцип походження”.


Джерело - Українська служба "Радіо свбода"

"Україна зацікавлена у посиленні співпраці з Польщею в авіабудівній галузі, військово-промисловому комплексі та транспорті", - повідомив на прес-конференції після першого засідання міжурядової українсько-польської комісії прем‘єр-міністр України.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Тож ви думаєте, що це тільки бюрократичний документ, і нічого більше:"Саме так!".


Джерело - Українська служба ВВС, Українська правда

Для репутації прем’єр-міністра Віктора Януковича краще залишити на посадах шанованих на Заході міністрів уряду, вважає доктор експерт Центру прикладних політичних досліджень університету Мюнхена Іріс Кемпе.


За матеріалами - РИА Новости

Очікується, що переговори зі США завершаться 18 листопада на зустрічі президентів двох країн у Ханої.


Джерело - ProEUROPA

Про це український прем’єр заявив журналістам після першого засідання міжурядової українсько-польської комісії з питань економічного співробітництва.


За матеріалами - Associated Press, УНІАН

Туреччина є одним із найбільших покупців французької військової техніки.


За матеріалами - Mignews.com

Туреччина не поступиться міжнародному тиску в суперечці про розділений Кіпр, сказав міністр закордонних справ цієї країни Абдулла Гул.


За матеріалами - Лента.ру

Глави держав і перші леді поспілкуються за неформальним сніданком, який триватиме близько години і пройде в будівлі аеропорту.


Джерело - ProEUROPA

Я.Качинський вважає, що “було б непогано” назвати термін вступу України в ЄС у довгостроковій перспективі.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Справи енергетичної безпеки та побудова газопроводу Одеса-Броди-Гданськ будуть головними темами візиту польського прем'єра Ярослава Качинського в Україну.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Військова делегація США, яка прибула до Севастополя у вівторок, працюватиме до 17 листопада в рамках програми українсько-американських військових контактів.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Коментуючи подання судового позову проти Рамсфелда, речник Пентагону Брайан Вітман сказав, що справа видається йому надто „легковажною”.


Джерело - Українська служба ВВС

Звіт радників НАТО попереджає про те, що Росія, можливо, намагається створити новий газовий картель разом з іншими великими постачальниками - Алжиром, Катаром, країнами Центральної Азії і, не виключено, Іраном.


За матеріалами - Associated Press, УНІАН

Експерти МАГАТЕ виявили на одному з іранських ядерних об`єктів сліди плутонію і урану, збагачених до того ступеня, який потребує виробництво ядерної зброї.


Джерело - 5 канал

Тарасюк заявив - цитуємо, "Можу тільки вибачитися, але тут вина протокольних служб як міністерства закордонних справ так і прем`єра".


Джерело - ProEUROPA

Президент Литви наголосив, що Литва і надалі підтримуватиме шлях України до демократії і реформ, до євроатлантичних цінностей. «Сподіваюсь, що ми і далі будемо йти разом», - сказав В.Адамкус.


Джерело - Інтерфакс-Україна

Європейський Союз повинен запровадити санкції проти Росії у відповідь на запроваджені нею в 2005 році обмеження на імпорт польських сільськогосподарських продуктів, заявив у вівторок, 14 листопада, прем’єр-міністр Польщі Ярослав Качинський.


Джерело - Korespondent

Під час свого виступу у Києві , 14 листопада, Президент України Віктор Ющенко висловив переконання у тому, що 21 грудня цього року на засіданні СОТ буде прийнято остаточне рішення про вступ України до Світової організації торгівлі.


За матеріалами - Новости-Грузия”, УНІАН

Ціна на газ для Грузії в 230 доларів не є комерційною, і країна не буде її платити.Про це заявив Президент Грузії Михайло сьогодні на брифінгу після завершення свого виступу на пленарній сесії Європарламенту в Страсбурзі


Джерело - EUobserver

"Сперечатися навколо одного мільйона доларів, які будуть спрямовані на забезпечення для нас ресурсами та дослідженнями з метою підготовки майбутньої оборони ЄС, виглядає доволі смішно", - заявила міністр оборони Франції Мішель Єлліот-Марі.


За матеріалами - Української правди, Радіо "Німецька хвиля"

Під час головування Німеччини в ЄС, яке припадає на перше півріччя наступного року, Берлін підтримуватиме ініціативи щодо поглиблення співпраці Євросоюзу та України. Однак Україна не отримає жодних обіцянок щодо членства у спільноті.


За матеріалами - Інтерфакс-Україна

Це питання, зазначив Генеральний Секретар, може бути розглянуте на наступному самміті, який заплановано на 2008 рік.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Цій заяві глави федерального уряду передувала публікація відкритого листа-заяви Генсека НАТО Яаапа де Хооп Схеффера у газеті "Berlіner Zeіtung".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Польща блокує початок переговорного процесу між Європейським Союзом та Росією щодо нової угоди про партнерство, а Австрія вимагає „передиху” в переговорах про вступ Туреччини в ЄС.


За матеріалами - Korespondent.net, УНІАН

Російська Федерація не має наміру визнавати Голодомор в Україні 1932-1933 років як геноцид за етнічною ознакою. Про це йдеться в коментарі Департаменту інформації і друку Міністерства закордонних справ РФ.


Джерело - УНІАН

Кабінет міністрів через свої служби інформував МЗС про те, що запланована на 10.00 ранку зустріч Девіса із прем`єром відбутися не може, тому що в графіку прем`єра було покладання квітів до Могили невідомого солдата


Джерело - ProEUROPA

У рамках візиту відбудуться зустрічі делегації з президентом Європейського Парламенту Жозепом Боррелем, представниками делегації Європарламенту у Комітеті парламентського співробітництва між Україною та ЄС.


Джерело - Кореспондент, Novonews.lv

Новий парламент, сформований за підсумками нещодавно минулих в республіці виборів, не вправі переймати розгляд цього питання від попереднього складу сейму.


Джерело - Українська правда

Президент Віктор Ющенко підписав указ, яким визначає деякі питання подальшого розвитку українсько-американських відносин у зв'язку з робочим візитом прем'єр-міністра до США.


Джерело - Українська правда

Кабінет міністрів має подати на затвердження президенту проект директив делегації України на заходи в рамках робочого візиту прем'єр-міністра до Сполучених Штатів Америки.


Джерело - NEWSru Israel

"Цей режим щодня вбиває палестинців, але, оскільки він "противний природі", ми передбачаємо незабаром його знищення і зникнення", - сказав Махмуд Ахмадінежад.


Джерело - Українська служба ВВС

Перші розбіжності між Януковичем та Борисом Тарасюком виникли відразу після зміни уряду в Україні і стосувалися поглядів обидвох політииків на питання вступу України до Світової організації торгівлі та НАТО.


За матеріалами - КоммерсантЪ

Протокол закритого засідання керівництва ЄС і лідерів країн-членів напередодні їхньої зустрічі з президентом Росії Путіним у фінському місті Лахті іспанські журналісти знайшли в сміттєвому баці в будинку МЗС Іспанії.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Йтиметься, зокрема, про мандат на ведення з Росією переговорів про нову базову угоду про двосторонні відносини, яка повина замінити чинну угоду про партнерство й співпрацю.


Джерело - Korespondent.net

Однак керівник апарата співробітників Білого дому Джошуа Болтен заявив у телеінтерв’ю, що "встановлення дати виходу з Іраку означало б справжню катастрофу для іракського народу".


Джерело - Українська служба ВВС

Араби-сунніти часто чинять напади на рекрутаційні центри, де за підтримки американців працюють іракські військові та поліція.


За матеріалами - NEWSru.com, Korespondent

Хоча конкретні тимчасові рамки цієї паузи в розширенні ЄС не позначені, спостерігачі вважають, що процес вступу держав, для яких Брюсселем відкрито "європейську перспективу" може бути відновлено лише після 2010 року.


За матеріалами - Euronews, УНІАН

За попередніми даними, у великих містах Польщі на виборах у місцеві органи самоврядування лідирує права партія "Громадянська платформа", що знаходиться в опозиції до правлячої партії "Закон і справедливість".


Джерело - Lenta.ru

Сполучені Штати в суботу 11 листопада наклали вето на проект резолюції ООН, яка засуджує Ізраїль за завдання артилерійського удару по кварталах міста Бейт Ханун.


Джерело - NEWSru.com, УНІАН

До розробки плану Лондон, як зазначає "Санді експрес", підштовхнули політичні події в США, які неминуче будуть впливати на прийняття рішень у Великобританії.


Джерело - ProEUROPA

В ході переговорів, зокрема, мова піде про місію НАТО в Афганістані тв інших регіонах, політику трансформації і партнерства Альянсу, перспективи його розвитку, відношення з Грузією і Україною.


За матеріалами - Інтерфакс-Україна

Візит президента Сполучених Штатів Джорджа Буша в Україну заплановано на 2007 рік, але точна дата візиту в даний момент не визначена.


За матеріалами - "КоммерсантЪ"

На зустрічі президентів США і Росії Джорджа Буша і Володимира Путіна в Ханої на форумі Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва може бути оголошено про завершення двосторонніх переговорів про вступ РФ у СОТ.


Джерело - ProEUROPA

Про це перший заступник міністра закордонних справ України В.Огризко сказав 9 листопада у Франції під час політичних консультацій з генеральним секретарем МЗС Франції Філіппом Фором


За матеріалами - Lenta.ru

Ларіджани відзначив, що Росія є "природним союзником Ірану". "У нас серйозні відносини з Росією в різних областях, у тому числі в економічній і політичній сферах".


Джерело - УНІАН

Введення квотування зерна суперечить прагненню України стати членом Світової організації торгівлі .Таку думку висловили Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні, Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні і Надзвичайний і Повноважний Посол


Джерело - ProEUROPA

Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк та міністр закордонних справ Королівства Данія Пер Стіг Мьоллер вчора підписали міжурядову Угоду про технічне та фінансове співробітництво.


Джерело - Українська служба "Радіо свбода"

66-річну американку італійського походження, члена Палати Представників від Демократичної партії Нансі Пелосі її супротивники-республіканці називають «лівацькою екстремісткою».


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Реагуючи на звіт Єврокомісії, в якому Анкару критикують за зволікання з виконанням взятих на себе зобов”язань, баварський прем”єр-міністр Едмунд Штойбер навіть закликав призупинити переговори з Туреччиною.


Джерело - УНІАН

Вона висловила стурбованість поверненням зовнішньої політики України до багатовекторності часів Леоніда Кучми.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Після цих виборів президент Буш, як ніколи, відчув, що розвиток подій в Іраку визначить його місце в історії.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Два мільярди євро виділено для створення стабільних умов економічного розвитку, забезпечення дотримання прав людини та базисних громадянських свобод, розвитку демократії у державах – не членах Європейського Союзу.


За матеріалами - NEWSru.com

Норвегію шостий раз підряд визнає ООН кращою у світі країною для проживання.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У Європі очікують змін у зовнішньополітичному курсі США після перемоги Демократичної партії на виборах до Конгресу.Європейські, зокрема німецькі політики, вважають, що віднині діалог з Америкою складатиметься простіше.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Єврокомісія пропонує, щоб відтепер, говорячи про подальше розширення, Євросоюз вказував на здатність інтегрувати ту чи іншу країну, а не на здатність поглинати, як говорять зараз.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Аскольд Лозинський: "Остаточно в політиці не буде жодної різниці, тому що навіть ті демократи, які прийшли до влади на заміну республіканцям, є консервативного погляду".


За матеріалами - УНІАН

Туреччина покладає на Європейський Союз відповідальність за подальші переговори щодо приєднання.Про це йдеться у повідомленні уряду Туреччини щодо щорічної доповіді Європейської Комісії по Туреччині.


Джерело - ProEUROPA

Керівник Головної служби соціально-економічної політики Секретаріату Президента Олександр Шлапак переконаний, що запрошення В’єтнаму до СОТ жодним чином не вплине на темпи вступу України до цієї організації.


Джерело - Українська служба ВВС

Президент Буш відреагував на поразку республіканців у проміжних виборах до конгресу США і оголосив про відставку міністра оборони Дональда Рамсфельда, якого вважають архітектором американської стратегії в Іраку.


За матеріалами - РІА "Новости", Korespondent

Парламент Киргизії ухвалив у першому читанні нову конституцію.За проект проголосувало 65 депутатів з 68 присутніх у залі. Для прийняття конституції необхідно було набрати 51 голос.


За матеріалами - Інтерфакс-Україна

Член Європейської Комісії, відповідальний за розширення, Оллі Рен назвав такі країни як: Туреччина, Хорватія, Македонія, Албанія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія і Сербія, включаючи Косово. Терміни вступу цих країн в ЄС не встановлені.


Джерело - Reuters, УНІАН

Рішення про відставку Доналда Рамсфелда з поста глави Пентагону було ухвалене частково у зв`язку з політичною ситуацією в США, що змінилася після виборів до Конгресу . Про це в середу журналістам заявив сам Дональд Рамсфелд.


Джерело - УНІАН, РІА "Новости"

Президент США Джордж Буш висунув кандидатуру екс-глави ЦРУ Роберта Гейтса на пост міністра оборони США. Це призначення потребує затвердження в сенаті США.


Джерело - УНІАН

Про це повідомила міністр закордонних справ та зовнішньої торгівлі Республіки Ісландія Валгердур Сверрісдоттір.


За матеріалами - Korespondent.net,РИА Новости, Взгляд

Після оголошення Верховною виборчою радою Нікарагуа попередніх результатів президентських виборів переміг лідер Сандіністського фронту національного звільнення (СФНО) Даніель Ортега Сааведра.


Джерело - УНІАН

У вступному слові міністр закордонних справ України Б.ТАарасюк зазначив, що основною метою переговорів будуть інтереси громадян обох країн.


Джерело - Lenta.ru, Korespondent.net

Як пише The New York Times, за результатами підрахунку 22 відсотків бюлетенів кандидат від демократів лідирувала з розгромним рахунком - 70 % проти 28% у її суперника республіканця Джона Спенсера.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейська Комісія представить у середу дослідження про спроможність Євросоюзу приймати у майбутньому нових членів.


Джерело - Korespondent,Lenta.ru, РИА Новости

Лідер киргизької пропрезидентської партії "Свобода" Топчубек Тургуналієв звинуватив опозицію в спробах повернути у владу скинутого раніше президента Аскара Акаєва.


За матеріалами - Lenta.ru

Президент Азербайджану Ільхам Алієв і глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу підписали меморандум про взаєморозуміння в області енергетики.


Джерело - УНІАН

Брюссельського посадовця підозрюють у шахрайстві з коштами, які Європейський Союз виділяв на ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи.


За матеріалами - РІА «Новости»

"Небезпека нападу існує, саме тому я знаходжуся в Парижі і відвідую інші європейські столиці, щоб ми всі разом пояснили Росії, що це дурниця, що цього робити не можна", - додав Г.Бежуашвілі.


За матеріалами - Korespondent.net, NEWSru.com, РИА Новости

Джордж Буш розчарований результатами голосування, заявив його політичний радник Ден Барлет. Але Білий дім висловив бажання працювати разом з новою більшістю законодавців у відношенні Іраку, у "війні з тероризмом" і в рішенні економічних проблем.


За матеріалами - Українських новин

Планується, що під час візиту сторони обговорять широкий спектр питань двосторонніх відносин, зокрема демаркацію кордонів, економічні і гуманітарні питання.


Джерело - ProEUROPA

“Я думаю, цей візит буде серйозним поштовхом для наших відносин в економічній сфері”, – сказав посол Польщі.


Джерело - УНІАН

"Якби ми подивилися на календар зустрічей пані Меркель на вісім місяців, то ми б їй не позаздрили”, - сказав посол ФРН в Україні Шеферс.


За матеріалами - ЛIГАБiзнесIнформ

В"єтнам почав процес вступу у СОТ в 1995 році, однак тільки нещодавно завершив переговори з усіма 28 зацікавленими партнерами-членами організації.


За матеріалами - Lenta.ru, РИА Новости

Проект конституції, що обмежує повноваження президента, до ранку 7 листопада підписали 39 парламентарів - більшість від загального числа депутатів киргизького парламенту.


За матеріалами - Korespondent.net, Радіо "Німецька хвиля", Українська служба "Радіо свобода"

Керівник апарату центральної виборчої комісії Таджикистану проінформував про те, що за Рахмонова, який представляє Народно-демократичну партію, проголосували 76,4% виборців. Явка складала 91%.


За матеріалами - УНІАН

Україна цього року збільшить обсяги продажу зброї на 10 відсотків. Незважаючи на відсутність державного оборонного замовлення, Україна зберігає своє лідерство в розробці окремих видів озброєння.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Про безпеку України вели дискусії в понеділок у брюссельському Центрі досліджень європейської політики. У конференції взяли участь експерти з України, європейських країн та Сполучених Штатів.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Водночас лідер Християнсько-соціального Союзу, баварський прем”єр Едмунд Штойбер виступив за призупинку переговорів з Туреччиною про членство в ЄС.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Така заява пролунала під час зустрічі державних лідерів у Вільнюсі, де вони зібралися для підготовки чергового саміту Північноатлантичного Альянсу.


За матеріалами - proUA

До держав з найнижчим рівнем корупції були віднесені Фінляндія, Данія та Ісландія. Більш за все, за даними організації, хабарництво поширене в Іраку, Узбекистані, Туркменістані, Білорусії та Таджикистані.


За матеріалами - УНІАН

Віктор Янукович під час зустрічі із заступником командувача Командування Збройних Сил США у Європі Вільямом Уордом наголосив у зацікавленості розширенні співпраці зі Сполученими Штатами Америки, зокрема у військово-технічній сфері.


Джерело - ProEUROPA

Про це йдеться в спільній заяві президентів Польщі, Литви, Латвії та Естонії, підписаній ними вчора на самміті у Вільнюсі.


За матеріалами - Радіо "Свобода".

НАТО і його країни самі вирішуватимуть, як надалі проходитиме розширення, і хоча Альянс вважає дуже важливим партнерство із Росією, він матиме власну позицію щодо вступу нових членів, заявив де Хооп Схеффер.


Джерело - Newsru.co.il

Напередодні в Іран з офіційним дводенним візитом прибув президент Білорусі Олександр Лукашенко. У понеділок, 6 листопада, у Тегерані Лукашенко зустрівся з президентом Ірану Махмудом Ахмадінежадом.


За результатами - NEWSru.com, РИА Новости, Lenta.ru

Президент США Джордж Буш заявив, що смертний вирок Саддаму Хусейну є "головним досягненням" Іраку. Іншої думки дотримують країни ЄС, Amnesty International і Ватикан.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Газета Politiken з Данії пише про передвиборну ситуації у Сполучених Штатах:"Якщо все станеться так, як прогнозується нині, то з вівторка президент Джордж Буш буде вже остаточно переможеною людиною".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

За словами Качинського, він має намір обговорити цю ініціативу з прем’єр-міністром Великобританії Тоні Блером під час свого візиту до Лондона. Візит починається сьогодні.


Джерело - РБК-Украина, Korespondent.net

Вчора ввечері залишилися без світла 5 млн жителів Франції. Відключення торкнулися так само Німеччини, Італії, Іспанії, Бельгії і Португалії. Енаргокриза призвела до затримок у русі потягів і пробок на автотрасах.


Джерело - Українські новини

Як повідомила прес-служба МЗС, в Україну для зустрічей з владою прибула Валгердур Сверрісдоттір, міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Ісландії.


За матеріалами - Lenta.ru, Газета.Ru, РИА Новости

Учасники акції протесту на центральній площі Киргизстану мають намір провести мітинг перед будинком уряду республіки, заявив співголова опозиційного руху за реформи Алмазбек Атамбаєв із трибуни мітингу.


За матеріалами - BBC News

З понеділка пасажири літаків, що відправляються з країн Європи, знов зможуть проносити на борт в ручній поклажі парфюмерію і засоби гігієни.


За матеріалами - Associated Press, УНІАН

Після виголошення смертного вироку колишньому президентові Іраку Саддаму Хусейну в районах шиїтів країни почалися святкові процесії. Їхні учасники викрикують гасла проти Хусейна і стріляють в повітря.


Джерело - CNN, УНІАН

Президент США Джордж Буш вітає смертний вирок Саддаму Хусейну, назвавши його "великим досягненням" і "важливою віхою в розвитку Іраку", що знаменує заміну влади тирана на владу закону.


Джерело - ProEUROPA

У ході бесіди Президенти обговорили тему державного візиту В.Адамкуса в Україну, запланованого на 14 – 16 листопада цього року.


За матеріалами - ProEUROPA

«Ми вважаємо, що у розгляді питання щодо членства в СОТ фактор часу є найважливішим», - сказав Г.Немиря.


Джерело - ProEUROPA

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність».


Джерело - Офіційний сайт НАТО

В штаб-квартирі НАТО 2 листопада відбулася неформальна зустріч високих представників із ООН, ЄС, Світового Банку а країн-партнерів, які приймають участь в місії НАТО, з питань реконструкції Афганістану.


Джерело - ProEUROPA

Генеральний Cекретар Ради Європи Террі Девіс 5-6 листопада перебуватиме в Україні з офіційним візитом.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Відтак рівень безробіття в Німеччині тепер становить приблизно 9,8 відсотка.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За три дні до зустрічі міністрів закордонних справ Туреччини та Кіпру головуюча в ЄС Фінляндія змушена була її скасувати.


За матеріалами - Интерфакс-Украина

Країни-союзники і сусіди США вважають, що Америка загрожує світу. Про це свідчать дані опитування, проведеного в ряді держав перед частковими виборами в американський Конгрес, які відбудуться 7 листопада.


Джерело - УНІАН

Грузія має намір використати право вето на вступ Росії до Світової організації торгівлі, заявив у прямому ефірі радіо "Эхо Москвы" міністр закордонних справ республіки Гела Бежуашвілі.


Джерело - УНІАН

Спецслужби країни розповсюдили вранці в парламенті розшифровку аудіозапису переговорів опозиції, на якій її керівництво, нібито, обговорювало захоплення телебачення, будинку уряду, генпрокуратури і об`єктів у провінції.


Джерело - ProEUROPA

Міністр оборони України Анатолій Гриценко вважає, що Міністерство юстиції і Верховний Суд України мають прокоментувати заяви посла Росії Віктора Черномирдіна про небажання Росії підкорятися рішенню суду про передачу Україні маяків.


Джерело - NEWSru.com, Korespondent.net

У четвер, 2 листопада, міністр закордонних справ Грузії Гела Бежуашвілі заявив, що Тбілісі має намір використати право вето на вступ Росії у Світову Організацію Торгівлі.


Джерело - Korespondent.net, УНІАН

Росія не має наміру підкорятися рішенню Сімферопольського апеляційного господарського суду про передачу Україні 22 навігаційно-гідрографічних об’єктів, що зараз використовуються Чорноморським флотом Росії.


За матеріалами - Главред, Korespondent.net

Такий висновок випливає з даних, опублікованих у щорічному звіті дослідницької служби Конгресу США (Congressional Research Service).


Джерело - EUobserver

Плани Німеччини щодо поновлення конституційного процесу в ЄС на початку наступного року зазнали дошкульного удару після рішення конституційного суду в місті Карлсруе.


За матеріалами - NEWSru.com, РИА Новости, Korespondent.net

В Ірані в четвер, 2 листопада, почалися широкомасштабні військові навчання Корпусу "охоронців ісламської революції" "Великий пророк 2". У перші години здійснено запуск балістичних ракет "Шахаб-3" з радіусом дії до 2000 км.


Джерело - Українська служба ВВС

Уряд у Римі планує надіслати армію до Неаполю. Такі прецеденти існують. 1992 року на Сицилію надіслали війська для приборкання тамтешньої мафії.


Джерело - Українська служба ВВС

Президент Буш закликав свого колишнього суперника на президентських виборах 2004 року сенатора Джона Керрі вибачитися перед американськими військами в Іраку за образливе висловлювання.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Такі побоювання містяться в доповідній записці, підготовленій для членів британського кабінету міністрів. Цей документ потрапив до однієї з британських газет.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Гватемала й Венесуела зняли після тривалої суперечки свої кандидатури на місце непостійного члена в Раді безпеки ООН.


Джерело - РІА Новости, УНІАН

Опозиція Киргизії заявляє, що президент країни Курманбек Бакієв відмовився від досягнутих на переговорах з опозицією у вівторок домовленостей і вимагатиме в ході мітингу його негайної відставки.


За матеріалами - Rus.delfi.lv, Korespondent.net

Президент Латвії Вайра Віке-Фрейберга відмовляється проголошувати виправлення до закону, згідно яким з 1 березня 2007 року планується оприлюднити імена колишніх агентів КДБ.


Джерело - РИА Новости

За словами пана Гі Муна, зараз прийшов час для КНДР "прийняти стратегічне рішення заради кращого майбутнього своєї країни, її народу".


Джерело - УНІАН

Росія не є лідером з постачання озброєння до країн, що розвиваються. Про це заявив заступник голови федеральної служби з військово-технічної співпраці Росії Олександр Денісов.


Джерело - Українська правда

"Є дві реальності, якими треба керуватися. Конституція не передбачає розміщення на території України іноземних баз. Крапка", - наголосив він.


За матеріалами - «Известия в Украине», Україньскої правди

За його словами, для цього є дві взаємозв´язані причини - неготовність України і неготовність до цього Європейського Союзу.


За матеріалами - "Оглядач"

Хоч "антигрузинська кампанія" в Росії наприкінці жовтня явно пішла на спад, цей жест свідчить про те, що до предметного діалогу ще далеко.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Нова конституція створює підступну правову прогалину, яка цілком може дати привід для чогось на кшталт нового витку „холодної війни” всередині міжнародної групи посередників.


Джерело - Українська служба ВВС

Китайське міністерство закордонних справ каже, що Північна Корея відновить шестисторонні переговори щодо її ядерної програми, які було перервано майже рік тому.


За матеріалами - "Известия в Украине"

Він підкреслив, що "плата за одержання звичайної і багаторазової візи буде фіксованою і складатиме 35 євро".


За матеріалами - Korespondent.net

Якщо українські олігархи хочуть одержати якісь важелі для впливу на Росію в області необхідних для них постачань енергоносіїв, то вони повинні якомога більше прискорити вступ до СОТ і прискорити створення зони вільної торгівлі з ЄС.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Самміт має відбутися напередодні оприлюднення звіту Єврокомісії щодо прогресу, який вдалося досягти Туреччині на шляху до ЄС. Уже відомо, що загальна оцінка в документі є вкрай незадовільною.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Про це заявив британській газеті "Financial Times" генерал Девід Річардс. Він сказав також, що без додаткової військової сили важко також підвищити довіру афганців до міжнародного контингенту й уряду країни.


Джерело - ProEUROPA

Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк прогнозує, що угода про реадмісію між Україною і Європейським Союзом набере чинності в 2010 році.


За матеріалами - ІТАР-ТАСС, УНІАН

Елітні бригади "Гіваті" і "Голані" за підтримки бронетехніки вторглися в палестинський анклав з півночі в районі Бейт-Хануна і з півдня в районі так званого філадельфійського коридору на межі з Єгиптом.


Джерело - ProEUROPA

“Не думаю, що знайдеться 300 депутатів ВР України будь-якого скликання – цього чи наступного, які зможуть змінювати Конституцію під потреби флоту чи якогось іншого військового об’єднання", - сказав В.Огризко.


АНАЛІТИКА

Олексій Коломієць - Центр європейських та трансатлантичних студій, Президент

Північно – Атлантичний Альянс не став щасливим виключенням із його внутрішніми механізмами через стримування союзників, викликали неприховане політичне озлоблення, стимулюючи противників та призводячи до втрат ще більш драматичних.


Роман Сущенко, “Укрінформ” - Спеціально для “Євроатлантичної України”

Франція наближається до виборів. Дату їх проведення вже визначено - перший тур президентських виборів заплановано на 22 квітня, другий - на 6 травня 2007 року.


Марина Дяченко, “Укрінформ” - Спеціально для “Євроатлантичної України”

„Команданте Ортеги більше не існує”, - заявив новообраний президент. Проте Вашингтон досі бачить в лідері СФНВ небезпечного комуніста, близького за переконаннями до керівництва Куби і Венесуели.


Джерело - Security and Defence Agenda

Виступ Генерального Секретаря НАТО Яаапа де Хооп Схеффера на Security and Defence Agenda конференції (англійською мовою). Брюссель, 6 листопада 2006 року


Віталій Федянін, “Укрінформ” - Спеціально для “Євроатлантичної України”

Ставки диктували, що мета вища за методи її досягнення. Передвиборча кампанія республіканців та демократів відрізнялася агресивністю та безкомпромісністю.


Джерело - Посольство США в Україні

Виступ офіційного представника Адміністрації США. Конференція "Україна на шляху до зрілої національної державності",Міжнародний торговельний центр ім. Рональда Рейгана,Вашингтон, 18 жовтня 2006 р.


АНОНСИ ПОДІЙ

Джерело - Євроатлантична Україна

Відкриття конференції відбудеться 23 листопада 2006 року об 10-00 в Будинку профспілок, вул. Хрещатик, 16, вхід з вул. Хрещатик(зал Київської професійної ради, 2-й поверх)


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

Джерело - Офіційний сайт НАТО

Ухвалено Главами країн та урядів, які брали участь у засіданні Північно-Атлантичної Ради в Ризі 29 листопада 2006 року.


Джерело - Українська служба ВВС

Ще навесні держави-члени НАТО прийняли рішення щодо проведення самміту у закритому режимі, тобто участь у ньому приймають тільки члени Альянсу.


За матеріалами - Інтерфакс-Україна

Глава держави підкреслив, що необхідно вести відкритий діалог з нацією щодо членства України в НАТО, "але не можна позбавляти країну можливості йти вже сьогодні до повноцінного політичного рішення".


Джерело - Українська служба "Радіо свбода"

Євросоюз проходить нині своєрідний тест на єдність у лавах.


Джерело - Українська служба ВВС

Два роки тому прихильники Віктора Ющенка в знак протесту проти фальсифікації президентських виборів перейшли до революційних дій - розпочали помаранчеву революцію.


За матеріалами - Інтерфакс-Україна, Korespondent

Як зазначив голова сенатського комітету з іноземних справ Річард Лугар, "неминучий вступ до НАТО Албанії, Хорватії, Грузії та Македонії стане успіхом для Європи, для НАТО і США в зв’язку з розширенням зони миру та безпеки".


За матеріалами - РИА Новости

Ненсі Пелосі подякувала конгресменам-демократам за висування своєї кандидатури на посаду спікера палати представників конгресу США.


За матеріалами - УНІАН,The Independent

Тоні Блер офіційно назвав своїм наступником на посту прем`єр-міністра Великої Британії діючого міністра фінансів Гордона Брауна.


Джерело - Українська служба ВВС

В європейські ЗМІ відбувся витік інформації про існування доповіді аналітиків НАТО щодо можливості створення Москвою газового картелю на зразок ОПЕК з країнами Центральної Азії та Північної Африки.


Джерело - УНІАН

У Росії виникли серйозні труднощі на шляху до заключення нової Угоди про партнерство і співпрацю з ЄС. Сьогодні на засіданні глав МЗС ЄС в Брюсселі Польща відмовилася зняти вето з рішення про початок переговорів між ЄС і Росією.


Джерело - Українська служба ВВС

Джордж Буш зустрівся з наступним спікером парламенту Ненсі Пелозі та закликав до позапартійної роботи у конгресі задля вирішення американських інтересів у Іраку.


За матеріалами - УНІАН, РБК, Korespondent.net, NEWSru.com, Reuters

Демократи отримали контроль над сенатом США після поразки кандидата від республіканців на виборах у Вірджинії. Таким чином, демократи вперше з 1994 року одержали більшість обох палат Конгресу.


За матеріалами - Reuters

На виборах в Конгрес США, що відбулися 7 листопада, перемогу отримала Демократична партія. Вона отримала більшість місць в Палаті представників і зміцнила свої позиції в Сенаті.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У США у вівторок відбудуться вибори до Конгресу. Згідно з опитуваннями громадської думки, у демократів непогані шанси здобути більшість принаймні у Палаті представників. У будь-якому разі, експерти передрікають зміни на американській політичній сцені.


За матеріалами - NEWSru.com, Korespondent.net

На нараді високопоставлених представників країн-членів НАТО, яка відбулася на минулому тижні у Брюсселі Париж наклав "вето" на цей проект.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Припускається, що наступне після Болгарії і Румунії розширення може відбутися не раніше від 2015 року.


Джерело - Главред, Korespondent

Прем’єр-міністр України Віктор Янукович заявив, що стратегічною метою України залишається входження до НАТО. Про це він сказав в інтерв’ю впливовій німецькій газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9307. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект