Віце-президент США Дік Чейні заявив, що американська операція в Іраці не припиниться, незважаючи на сильний тиск на адміністрацію з боку Конгресу.
На його думку, "відступ заохотить терористичне насильство".
"Деякі люди в нашій країні щиро думають, що вихід з Іраку зробив би Америку більш безпечною, але недавній досвід свідчить про протилежне", - сказав Чейні.
Виведення американських військ з Іраку є однією з основних вимог демократів, котрі перемогли на виборах у Конгрес.
На початку цього тижня лідери Демократичної партії США звернулися з вимогою до адміністрації президента Джорджа Буша почати виведення військ з Іраку протягом чотирьох-шести місяців.
Сенатор-демократ Карл Левін заявив, що "найневідкладнішим завданням" США після перемоги демократів на недавніх проміжних виборах до Конгресу "є зміна політики в Іраці".
Інший сенатор - Джозеф Байден, якого вважають одним із імовірних кандидатів на посаду президента США від Демократичної партії на виборах 2008 року, підтримали цю вимогу свого колеги.
Поряд з цим міністерство оборони США має намір звернутися до Конгресу з проханням виділити додатково $127 млрд на продовження воєнних операцій в Іраці та Афганістані в 2007 році, повідомляє АФП із посиланням на сенаторів-демократів.
Бюджет США на наступний рік уже передбачає виділення на ці цілі $70 млрд.
Сенатор-демократ Кент Конрад, котрий, як очікується, очолить комітет з бюджету в сенаті нового скликання, повідомив, що, за його даними, запит Пентагону може навіть перевищити $127 млрд.
Після терактів 11 вересня 2001 року Сполучені Штати витратили на "війну з терором" близько $500 млрд, причому дві третини цих коштів було виділено на операцію в Іраку.
|