НОВИНИ

02.11.2006 | Іран запустив балістичні ракети
За матеріалами - NEWSru.com, РИА Новости, Korespondent.net

В Ірані в четвер, 2 листопада, почалися широкомасштабні військові навчання Корпусу "охоронців ісламської революції" "Великий пророк 2". У перші години здійснено запуск балістичних ракет "Шахаб-3" з радіусом дії до 2000 км, оснащених боєголовками, які розділяються.


 



Як повідомляє іранське телебачення, було проведено  успішні запуски ракет далекої дії "Шехаб-2" і "Шехаб-3", ракет "Скат-Б", "Зульфакар-73", а також "Z-30" і "Фатх-110". Усі ракети розроблені іранськими фахівцями.


Запуск здійснено з в одного з центральних районів Ірану. Куди були спрямовані ракети, не уточнюється.


Навчання пройдуть у декілька етапів до 12 листопада в 14 провінціях Ірану. Як повідомив генерал Яхья Рахім Сафаві, мета маневрів під кодовою назвою "Великий пророк" - "продемонструвати міць іранського народу і його волю до захисту країни від будь-яких погроз".


У маневрах візьмуть участь десятки пілотованих і безпілотних розвідувальних літаків, штурмовики Су-25, а також транспортна авіація.


Місцем проведення навчань стане південна іранська провінція Хормозган і прилеглі острови в Перській затоці. Вдосконалювати бойові навички під час навчань будуть більше 1800 підрозділів, у тому числі війська спеціального призначення. Як очікується, у ході навчань буде випробовано і нові зразки озброєнь.


У рамках морської фази навчань буде зроблено запуски ракет класу "земля-земля" і "земля-море". Пройдуть також маневри кораблів підтримки в районі, який охоплює північ Перської затоки і Оманське море.


Сафаві підкреслив, що "ці навчання не представляють ніякої загрози для сусідніх країн, вони спрямовані на зміцнення безпеки в регіоні". При цьому він зазначив, що, "якщо іноземні збройні сили будуть загрожувати інтересам Ірану, армія готова завдати удару у відповідь".


Після  закінчення попередніх аналогічних маневрів - "Великий Пророк", які завершилися на початку квітня цього року, Тегеран заявив про успішні  випробування "невидимої" для радарів балістичної ракети "Фаджр-3", ракети класу "земля-море" "Коусар", протиповітряної ракети з тепловим наведенням "Мисаг-1", а також дуже суперечливого "літального аппарата-невидимки", який здатний летіти низько над поверхнею моря і розвивати швидкість до 190 км на годину. Також, за офіційними повідомленнями, на минулих навчаннях було випробувано нову  модель торпеди, здатної розвивати швидкість до 100 метрів на секунду.


Квітневі маневри викликали велику стурбованість у командування США і Великобританії. На час навчань дислоковані на півночі Перської затоки військово-морські сили двох країн були приведені в стан підвищеної бойової готовності.


У квітні шеф армійської розвідки Ізраїлю генерал-майор Амос Ядлін заявив, що Іран купив у Північної Кореї балістичні ракети, які мають дальність біля 2,5 тисяч кілометрів і здатні нести ядерний заряд. Тепер іранські ракетні сили гарантовано "накривають" будь-які близькосхідні цілі і навіть багато країн Європи, зазначив генерал.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект