НОВИНИ

10.11.2006 | Початок кінця доби Буша
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейські видання коментують перемогу демократів на виборах до конгресу США. Німецька газета Handelsblatt пише:


Після цих виборів президент Буш, як ніколи, відчув, що розвиток подій в Іраку визначить його місце в історії. Із сьогоднішньої точки зору, оцінка його ролі є негативною. Її пом’якшує лише той факт, що після 11 вересня 2001-го року в США не було жодного нового теракту. Саме це і є хорошою новиною результатів голосування: Буш не має бути зацікавленим в тому, аби увійти в підручники історії, як президент-невдаха, що програв війну, а його республіканці не хочуть ще більше втратити популярність упродовж наступних двох років. Тісні партійні друзі також домагатимуться того, щоб республіканська політика стала більш центристською. Їм потрібно підготувати ґрунт для часу після Буша, для кандидатів, які роблять ставку не на поляризацію, а на порозуміння. Так, як це раніше було в традиціях США. Доба Буша завершується, - вважає німецька газета Handelsblatt.


Австрійська газета Kurier зауважує:


Урок, який Джордж Буш отримав за свою національну та міжнародну нездорову політику, є більше, ніж однозначним. І тут не грає ролі те, що на виборах боровся не сам Буш, а його партійні друзі. Виборці проголосували проти того, що так затято відстоював режим Буша – податкову політику, від якої мають зиск керівники фірм, а середній клас стає дедалі біднішим; старорежимний погляд на мораль з його гидкими корупційними та секс-скандалами; антитерористична войовничість, яка врешті-решт призвела до супротивного, що нарешті зрозуміли й люди Буша, - читаємо в австрійській газеті Kurier.


Швейцарська газета Basler Zeitung продовжує тему і звертає увагу на відставку міністра оборони Дональда Рамсфелда:


Обидва факти - результати виборів та відставка Рамсфелда - свідчать, як швидко в США змінюється напрямок політичного вітру. Доба консервативного домінування на Капітолійському пагорбі завершилася, демократи знову відвоювали середину суспільства, а разом з цим і більшість у парламенті. (...) Конгрес, який знову серйозно ставиться до демократичного контролю над урядом, здатний виправити деякі ексцеси минулих років. Відставка Рамсфелда - це тільки початок. Його звільнення свідчить водночас, що у Білому домі розуміють всю серйозність ситуації. Якщо Буш хоче врятувати імідж свого перебування при владі, тоді йому не обійтися без допомоги демократів у конгресі. Відставка Рамсфелда відкриває для цього можливості, - переконана газета Basler Zeitung. 


А от нідерландська газета Volkskrant не впевнена в тому, що політика Вашингтона щодо Іраку зазнає кардинальних змін:


На результати голосування слід дивитися швидше, як на поразку республіканців, а не на перемогу демократів. Виборці покарали президента Буша за його невдалу політику щодо Іраку та за його жахливу поведінку після того, як країною пронісся ураган Катрина. Республіканців вони покарали за їхню самовдоволеність та за їхню неспроможність до корегуючого втручання з боку конгресу. Від демократичної більшості слід очікувати заспокійливого впливу - особливо в тому разі, якщо ця партія не піддасться спокусі піти на конфронтацію з Білим домом. Але на якісь кардинальні зміни швидше за все чекати не доводиться, оскільки ініціатива в зовнішній політиці належить уряду. Крім того, демократи також не знають чарівної формули, яка б допомогла розв’язати численні іракські вузли, - коментує нідерландська газета Volkskrant.


Французька газета Le Figaro намагається прорахувати наслідки результатів голосування в США для Європейського союзу:


Президент Буш більше не може балотуватися на виборах, і тому від нього не слід очікувати ще чогось особливого. Він розбазарив свій політичний капітал, і йому бракує простору для дій. Якщо хочете, то це найоптимальніший момент для радикальної зміни його політики. Йому треба врятувати те, що ще можна врятувати від його великого плану демократизації Близького сходу. Досі єдиним конкретним результатом цього плану, вірогідно, можна вважати лише процес проти Саддама Хусейна. Йому доведеться також відмовитися від плану бомбардування іранських атомних установок, які одного дня можуть перетворитися на загрозу для Ізраїлю. (...) Радість європейців у зв’язку з поразкою Буша може дуже швидко розвіятися. Якщо США змінять свою тактику в Багдаді, Європейський союз більше не відкараскається лише пасивним спостереженням за тим жахом, що відбувається в Іраку, - підсумовує французька газета Le Figaro.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7273. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект