НОВИНИ

30.11.2006 | Сербії, Боснії і Чорногорії запропоновано готуватися до вступу в НАТО
За матеріалами - Associated Press, ProEUROPA

За підсумками самміту НАТО в Ризі Сербії, Боснії і Чорногорії було запропоновано розпочати підготовку до вступу в організацію і приєднатися до програми "Партнерство заради миру" для кандидатів на вступ.
 
При цьому НАТО закликало Сербію і Боснію повною мірою співробітничати з трибуналом ООН із військових злочинів у колишній Югославії. У заяві НАТО наголошується, що Сербія, Боснія і Чорногорія зроблять "значний внесок" у стабільність на Балканах, і їх членство в партнерській програмі є важливим чинником регіональної безпеки.
 
Дводенний самміт НАТО вперше проходив на території колишнього Радянського Союзу. У зустрічі взяли участь представники з 25 країн, в їх числі президент США Джордж Буш, британський прем´єр Тоні Блер, керівництво самого Альянсу. На порядку денному - питання, пов´язані з Афганістаном, Косово, Північною Кореєю, Іраном і Іраком. Питання розширення НАТО розглядатися не буде.
 
18 листопада ц.р. сенат США схвалив законопроект, яким підтримане прийняття незабаром у НАТО Грузії, Албанії, Хорватії і Македонії як повноправних членів Північноатлантичного Альянсу. За словами сенатора-республіканця Діка Лугара, вступ у НАТО Грузії, Албанії, Хорватії і Македонії - в інтересах Європи, НАТО і США. Їх прийняття в члени альянсу розширить зону миру і безпеки, зазначив політик. Питання про нових членів НАТО буде порушене на наступному саміті альянсу в 2008 р.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект