НОВИНИ

16.11.2006 | Блеру краще не чекати з відставкою до літа
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейська преса коментує пропозиції прем’єр-міністра Великобританії Тоні Блера щодо розв’язання напруженої ситуації в Іраку. Westdeutsche Zeitung висловлює такі міркування:


Зазвичай пес плететься на повідку позаду свого хазяїна. Але якщо раптом чотириногий його випередить, то нічого не зміниться, поки хазяїн міцно тримає поводок. Це порівняння не дуже приємне, але воно добре пасує до того, що відбувається з британським прем’єр-міністром Тоні Блером та  президентом Сполучених Штатів  Джорджем Бушем. Коли Блер намагається долучити до вирішення іракської проблеми країни-ізгої Іран та Сирію, то він не переходить в опозицію до Буша. Просто вірний союзник з Лондона говорить відкрито про те, що нинішній уряд Сполучених Штатів збагнув лише після гіркої поразки республіканців на виборах до Конгресу, - пише Westdeutsche Zeitung.


Neue Osnabrücker Zeitung зауважує:


Те, що Тоні Блер видає за свою нову політичну стратегію щодо Іраку – не більше, ніж звичайні мрії. Британський прем’єр гадає, що Іран та Сирія можуть допомогти його країні та США вибратися зі скрути. Абсурдно думати, що країни з так званої „Осі зла” рятуватимуть у біді Буша і Блера. Те, що прем’єр свій заклик про допомогу поєднав ще й з  проханням до Тегерану припинити свої ядерні програми і підтримку тероризму, підкреслює: політична кар’єра Блера завершується. Йому не варто чекати зі своєю відставкою до літа, - радить британському прем’єру Neue Osnabrücker Zeitung.


Швейцарська газета Tages-Anzeiger продовжує тему:


Якою б могла бути зараз ситуація в Іраку, якби свого часу Блер  не погодився б із Бушем і наполіг би на політичному  вирішенні проблеми  Іраку замість військового! Нині, після повернення до влади в США демократів, він зміг би будувати мости й  користуватися заслуженою  пошаною. Натомість фатальне рішення на користь підтримки війни в Іраку спричинило втрату довіри до нього й не дозволило йому ще довше перебувати на прем’єрській посаді. Зараз він просто приречений на виведення британських військ з Іраку, і  водночас йому бракує часу на пошуки дипломатичного вирішення конфлікту. Якщо ж британські війська залишаться в Іраку ще на тривалий час, то Великобританія опиниться  гіршому становищі, ніж Сполучені Штати Америки, - порівнює Tages-Anzeiger.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5668. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект