НОВИНИ

09.11.2006 | У зовнішній політиці США очікують змін
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У Європі очікують змін у зовнішньополітичному курсі США після перемоги Демократичної партії на виборах до Конгресу. Республіканська партія президента Джорджа Буша позбулася у вівторок більшості в Палаті представників і, очевидно, в Сенаті. Європейські, зокрема німецькі політики, вважають, що віднині діалог з Америкою складатиметься простіше.


Демократи в США святкують перемогу



Для німецьких політиків поразка республіканців на виборах до Конгресу США не стала несподіваною. Адже опитування перед голосуванням в Америці саме такий результат і передрікали. Андреас Шокенгофф, заступник голови фракції ХДС/ХСС у Бундестагу, висловив думку, з якою на новини з Америки відреагували більшість європейських політиків:


„Очікувалося, що демократи виграють вибори до Палати представників Конгресу. Той факт, що вони перебувають і за крок від перемоги на виборах до Сенату, показує однак, що обсяг політичних змін у США є навіть більшим, ніж багато хто думав”.


Передусім політики з Соціал-демократичної партії Німеччини вітають перемогу демократів у Сполучених Штатах. Приміром, уповноважений з питань зовнішньої політики від СДПН Ганс-Ульріх Клозе:


„Мова демократів, як правило, є для нашого європейського розуміння більш доступною, якщо порівнювати її з мовним стилем нинішнього президента США”.


У Європі очікують передусім змін у політиці США щодо Іраку. Здається, що саме так і станеться, якщо взяти до уваги заяву Гаррі Рейда, голови фракції Демократичної партії США в Конгресі. Після виборів він виступив з вимогою змінити американський курс в Іраку. Координатор німецько-американської співпраці, Карстен Фойґт, виходить з того, що президент Буш саме так і вчинить:


„Йому доведеться змінювати політику. І не тому, що цього хочуть європейці, а тому, що цього вимагає ситуація в Іраку. У американців там більше немає можливості вибирати між хорошими та поганими перспективами. В Іраку склалася така скрутна ситуація, що взагалі доводиться робити вибір тільки з поганих варіантів”.


На думку Фойґта, багато американців тепер вимагатимуть від свого керівництва такої політики в Іраку, яка призвела б до стабілізації ситуації в країні. При цьому акцент варто очікувати не на негайному виводі американського контингенту. Радше посилено вимагатимуть більшої участі самих іракців у військових та поліцейських операціях в країні.  При цьому перспектива досягнення в Іраку ідеальної процвітаючої демократії за західним зразком, як того прагне уряд Буша, буде відсунуто на другий план, переконаний німецький соціал-демократ Карстен Фойґт.


Зміни у зовнішньополітичному курсі США очікують і німецькі опозиціонери. Один з керівників партії „Союз90/Зелені” Фолькер Бек висловлює таку думку:


„Я сподіваюся на зміни в політиці щодо дотримання прав людини, передусім закриття табору військовополонених Ґуантанамо. Очікую також, що нарешті будуть запроваджені правові стандарти у боротьбі з тероризмом”.


Голова фракції Лівої партії в Бундестагу Оскар Лафонтен вважає, що зміни в американській зовнішній політиці назріли вже давно. Водночас, він висловив гостру критику на адресу керівництва США і його дотеперішнього курсу:


„Зрозуміло, що зовнішня політика уряду Буша потерпіла нищівну поразку. Вони хотіли побороти тероризм. Але саме їхня хибна зовнішня політика призвела до того, що тероризм став ще більш небезпечним. Ірак – найкращий приклад такого розвитку. Але й у Афганістані чи на інших майданчиках боротьби з терористичною загрозою політика західних держав виявилася нездатною подолати тероризм. Ми залишаємося на своїй попередній позиції: нинішня форма боротьби з тероризмом веде до того, що небезпека нападів, зокрема в Європі, тільки зростає”.


Німецькі політики висловлюють також припущення, що політичні зміни в Америці зумовлять не лише коректування курсу в Іраку. Сподівання пов’язують також із тим, що в майбутньому США виступатимуть на світовій арені з менш індивідуалістичних позицій. А отже стане простіше вести діалог з Вашингтоном.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект