НОВИНИ

15.11.2006 | Європейці побоюються створення газового картелю
Джерело - Українська служба ВВС

Газета Файненшл Таймс пише, що група радників при НАТО застерегла, що Росія може намагатися створити міжнародний газовий картель.


 









Біржа
Експортери газу хотіли би регулювати міжнародні ціни, як це робить ОПЕК з нафтою.



Кореспондент Бі-Бі-Сі з економічних питань Ендрю Вокер повідомляє, що мова йде про можливий так званий «газовий ОПЕК». ОПЕК існує як картель ключових виробників і продавців нафти, куди Росія не входить.

Росія має найбільші у світі поклади природного газу і також є одним із головних гравців у нафтовому бізнесі. Зрозуміло, що вона хоча отримати максимальний зиск зі своїх природних запасів.


За останні кілька років смак до цього у неї посилився на тлі зростання цін на енергоносії. Однак, західні уряди, чимало з яких купують у Росії нафту й газ, почали виявляти стурбованість.


  
Росія, як вважають, почала використовувати енергетичну політику як важіль впливу у політичних взаєминах, особливо із сусідніми Україною і Грузією.


Звіт радників НАТО попереджає про те, що Росія, можливо, намагається створити новий газовий картель разом з іншими великими постачальниками - Алжиром, Катаром, країнами Центральної Азії і, не виключено, Іраном.


Натхненням до цієї ідеї безсумнівно стала група виробників нафти ОПЕК, яка за 45 років свого існування навчилася обмежувати видобуток, щоб тримати високими ціни на нафту.


Як припускають, інші газопостачальники, деякі з яких є членами ОПЕК, захочуть обмежувати постачання, але лише щоби підвищити ціну, а не заради того, щоб допомогти Росії досягти її політичної мети.


До того ж, багато країн потребують інвестицій від міжнародних енергетичних компаній для розвитку газових родовищ, а цього буде досягти важче, якщо вони серйозно думають над обмеженням постачань.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект