НОВИНИ

30.11.2006 | Бжезінський не розуміє, що відбувається в Україні
Джерело - Обком з посиланням на Коммерсантъ-Україна

Вчора, після завершення самміту НАТО в Ризі, відомий політолог і дипломат, колишній радник президента США Джиммі Картера з національної безпеки Збігнев Бжезінський розповів про своє бачення нинішніх відносин між Україною і НАТО.




 



– Як би ви охарактеризували нинішні відносини між Україною і НАТО, особливо після брюссельських заяв Віктора Януковича про передчасність приєднання України до Плану дій щодо членства в альянсі?


ЗБ: Я б сказав, що підготовка України до вступу в Альянс просувається непогано. Ваш міністр оборони говорить, що його відомство значно просунулося в цьому відношенні. В цілому, я б сказав, що рівень готовності України до взаємодії з НАТО досить високий. Проте в Брюсселі ваш прем`єр-міністр Віктор Янукович заявив, що Україна не має наміру вступати в НАТО і не зацікавлена в приєднанні до Плану дій щодо членства в альянсі. Це рішення України, а не НАТО. Якщо країна робить чітку заяву про те, що вона бажає вступити до альянсу, то його члени таку заяву приймають. Якщо ж її сигнали свідчать про те, що країна ще не визначилася – можливо, до цього не готова громадська думка, - тоді це рішення конкретної держави. Тому ми, наскільки я розумію, вимушені зачекати.


– Як ви оцінюєте нинішню політичну ситуацію в Україні?


ЗБ: Вона незрозуміла. Є очевидною певна дворушність. Я знаю історію СРСР – таке вже було. Влада розділена, і поки незрозуміло, чим нинішня ситуація закінчиться.


– Прокоментуйте, будь ласка, результати минулого самміту? Чому, всупереч закликам Сполучених Штатів Америки, європейські країни не допустили розширення Альянсу?


ЗБ: У цьому немає нічого дивного. Проблема всіх колективних організацій полягає в тому, що, коли лідер пропонує взяти на себе нові зобов`язання, то її члени нерідко відносяться до цього прохолодно і чинять опір. Але зрештою організація, безумовно, буде вимушена взяти на себе додаткову відповідальність.


– Можливо, НАТО просто злякалося можливої негативної реакції Росії, наприклад, якби до Альянсу була запрошена Грузія?


ЗБ: Ні, я не думаю, що справа саме в цьому. Ми чітко заявили: якщо Грузія продовжить інтеграцію в НАТО, ми запропонуємо їй план дій. І якби це сталося, ми були б раді бачити Грузію в НАТО. Те ж саме можна сказати і про Україну. Але, на відміну від Грузії, в ситуації з Україною менше ясності саме з українського боку. Нам не зовсім зрозуміла позиція Києва. З одного боку, президент говорить, що Україна має намір рухатися назустріч євроатлантичному співтовариству. Це означає Євросоюз і НАТО. А з іншого боку, є заяви прем`єр-міністра, які далеко не так однозначні.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект