Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - Українська служба ВВС

Сполучені Штати та Болгарія підписали угоду, яка дозволить американським військам використовувати три військові бази на болгарській території.


Джерело - Українська служба ВВС

Прем'єр міністр Сільвіо Берлусконі, допоки не буде сформовано новий уряд, відмовляється визнати поразку.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Отто Ламбсдорфа: „Ця залежність уже нині є надто великою. А з будівництвом газопроводу по дну Балтійського моря вона стане просто недопустимо великою".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Поки що залишається незрозумілим, яким чином Рада безпеки відреагує на ігнорування Тегераном ультиматиму.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

НАТО приймає до свого складу тих нових членів, які здатні виконати численні вимоги й зобов’язання в галузі безпеки, нагадала Україні Державний Секретар США.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Канцлер Німеччини виступила вчора із закликом урегулювати суперечку довкола ядерної програми Ірану дипломатичним шляхом. Водночас під час візиту до російського міста Томська Ангела Меркель закликала Іран дотримуватися укладених угод.


Джерело - ProEUROPA

«На наших відносинах позначається і порядок денний НАТО на подальше розширення. Для нас це дуже відчутне питання, особливо стосовно України і Грузії. Де-факто йтиметься про серйозне військово-політичне зрушення, що зачіпає інтереси Росії», - Каминін.


Джерело - charter97.org, Polit.ru

Єврокомісія засудила арешт у Мінську, 27 квітня, одного з лідерів білоруської опозиції Олександра Мілінкевича і погрожує новими санкціями.


За матеріалами - Української правди

"Та "антиНАТОвська політика", що велася в ході виборчої кампанії, - не є відображенням громадської позиції", - сказав Ющенко, виступаючи перед діловими колами Латвії в Ризі у четвер.


Джерело - ProEUROPA

Raiffeisen Zentralbank (RZB) підтверджує, що бенефіціаріями 50% частки компанії Raiffeisen Investment AG (RIAG) в компанії RosUkrEnergo AG (ексклюзивний постачальник імпортного газу в Україну) є двоє українських громадян.


Джерело - Інтерфакс-Україна

До цього часу Європейська Комісія сподівається завершити переговори з Києвом про спрощення візового режиму і про реадмісію.


Джерело - EUObserver

В четвер Париж надав для розгляду Австрійського головування в ЄС пропозиції для покращення функціонування Європейського Союзу на базі нині діючих договорів.


За матеріалами - Української правди

Я не виключаю, що до осіннього самміту Україна отримає політичне запрошення про залучення до плану дій щодо членства України в НАТО", - передає слова Ющенка у Ризі його прес-служба.


Джерело - ProUA

США мають намір забезпечити вступ України до НАТО до завершення президентського терміну Джорджа Буша в 2008 році, повідомила в середу газета Financial Times, посилаючись на неназваного високопоставленого дипломата.


За матеріалами - УНІАН, Korespondent.net

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу до НАТО України та Грузії, Яаап де Хооп Схеффер сказав, що не може передбачати що-небудь відносно термінів. "Я думаю, що в Ризі буде дано сигнал", - додав він, не уточнивши, про що конкретно йдеться.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

„Зелені” пропонують не підвищувати, а навпаки знизити ціни на візи.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Єврокомісія пропонує внести в бюджет на наступні кілька років півмільярда євро на ядерну безпеку за межами Євросоюзу. Кошти можуть отримати Україна, Росія, Болгарія, центральноазійські країни.


Джерело - Офіційний сайт Президента України

Президент України Віктор Ющенко та Катерина Ющенко прибули із державним візитом до Латвійської Республіки.


Джерело - Reuters , Newsru.com

У Мінську правоохоронні органи затримали екс-кандидата в президенти Білорусі, лідера об’єднаних демократичних сил Олександра Мілінкевича.


За матеріалами - УНІАН, Української правди

Розташування бази Чорноморського флоту Росії в Севастополі не перешкоджатиме інтеграції України в НАТО.Про це на прес-конференції в Софії заявив представник Генсекретаря НАТО Джеймс Аппатурай.


Джерело - EurActiv

Антитрастовий регулюючий орган ЄС підтримує пропозицію щодо придбання концерном E.ON компанії Endesa за 29,1 млрд. євро.


За матеріалами - Интерфакс-Украина, Lenta.ru

Бенефіціаріями 50%-вої частки Raiffeisen Investment AG у компанії "РосУкрЕнерго" (ексклюзивний постачальник імпортного газу в Україну) є двоє українських громадян - Дмитро Фірташ (90% акцій) і Іван Фурсин (10%).


За матеріалами - УНІАН

США мають намір забезпечити вступ України до НАТО до завершення президентського терміну Джорджа Буша в 2008 році.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Дводенні російсько-німецькі урядові консультації розпочинаються в середу в місті Томську. У ході цих консультацій федеральний канцлер Німеччини Анґела Меркель проведе другу з часу вступу на посаду зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Неоголошений раніше візит відбувається відразу ж після призначення нового глави іракського уряду Джавада аль-Малікі.


За матеріалами - ProEUROPA

Федеральний міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр та ВікторЮщенко обговорили внутрішньополітичну ситуацію в Україні, зокрема у контексті минулих виборів.


Джерело - ProEUROPA

На базі Національної академії оборони України розпочала роботу заключна плануюча конференція багатонаціонального командно-штабного комп’ютерного навчання бригадного рівня “Репід Трайдент-2006”.


Джерело - ЛIГАБiзнесIнформ

Зокрема, вартість квитка в один бік у європейських напрямках і в міста Великобританії знизилася на 50%. Протягом усього року 6 млн квитків за найнижчими тарифами будуть доступні у більш ніж 75 напрямках.


За матеріалами - Інтерфакс-Україна

"Рига не стане саммітом, у ході якого буде прийнято рішення щодо розширення. Для цього занадто рано",- заявив Генсек Альянсу у ході неформальної зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО в Брюсселі.


Джерело - Українські новини

Згідно з заявою, закривши Чорнобильську АЕС більше 5 років тому, вільна Україна усунула екологічну загрозу, до якої у свій час привів деспотичний режим, і створила умови для безпеки в регіоні і його процвітання.


За матеріалами - Newsru.com

Дії глави держави зараз схвалює лише 32% американців. При цьому 60% мешканців США незадоволені тим, як Дж.Буш виконує свої обов’язки, а 8% - нічого не думають з цього приводу.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Він наголосив, що країни, які хочуть припинення ядерної програми Ірану, самі постраждають від власних радикальних дій.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Меркель сьогодні до прибуває Томська, де разом із главою російської держави візьме участь у економічному форумі.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Європейське видання американського ділового часопису «Wall Street Journal» повідомляє про те, що Міністерство юстиції США веде розслідування компанії РосУкрЕнерго, яка постачає російський і туркменський газ в Україну та в Європу.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Таким чином нинішній прем’єр-міністр Ференц Дюрчані став першим главою уряду з часів падіння комунізму, який залишиться при владі ще на один термін.


Джерело - ProEUROPA

Немає доказів того, що ЦРУ утримувало в таємних в’язницях в Європі осіб, підозрюваних у терористичній діяльності, повідомив координатор Євросоюзу з питань боротьби з тероризмом Гійс де Врієс.


За матеріалами - ProEUROPA, Korespondent.net

"Якщо говорити про анонсовані плани України приєднатися до Альянсу, то очевидно, що такий крок не зміцнить безпеки Росії, не поліпшить наших відносин з Україною", - сказав заступник глави МЗС Росії Грушко.


Джерело - Інтерфакс-Україна

Європейська Комісія заявляє про намір продовжити свої проекти з надання допомоги Україні для ліквідації наслідків на Чорнобильській атомній електростанції.


За матеріалами - РІА Новості

"Ми готові сісти за стіл переговорів, післе відновлення статус-кво у переміщенні вантажів через кордон з Україною", - заявив Смірнов у понеділок на зустрічі з групою російських журналістів.


Джерело - Українська служба ВВС

Єгипетський президент Хосні Мубарак назвав вибухи в Дахабі терористичним актом і сказав, що причетні до них неодмінно постануть перед законом.


Джерело - Українська служба ВВС

Незалежні британські радіологи Ієн Фейрлі та Девід Самнер стверджцють, що більше половини всіх радіоактивних опадів після вибуху на Чорнобильській АЕС випали за межами України, Білорусі та Росії.


Джерело - EUobserver

Номінація відбулася не без критики з боку ліво-центристських депутатів, які наполягають на посиленні ролі Банку в питаннях економічного зростання, зайнятості, а також цінової стабільності.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Ерлер сказав, що після виправдання представниками „Хамасу” терористичного нападу, скоєного цього тижня в Тель-Авіві, Росія мала б замислитися над своїми обцінками.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

„Розвиток альтернативних проектів піде тільки на користь ЄС. Такою є вимога часу”, - сказав австрійський міністр в інтерв”ю німецькій газеті Tagesspiegel.


Джерело - Українська служба ВВС

Королева Великої Британії розпочала відзначення свого вісімдесятого Дня народження святковим обідом для 99 її співвітчизників, які народилися з нею в один день.


Джерело - Українська правда, Інтерфакс-Україна

Це рішення має бути схвалене на наступному тижні міністрами внутрішніх справ країн ЄС.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Керівники самопроголошеної Придністровської Республіки поставились до “карти” вороже, а офіційна Москва висловила незгоду з українськими пропозиціями.


Джерело - УНІАН

У Збройних Силах України буде створено новий орган військового управління оперативного рівня - Об’єднане оперативне командування.


Джерело - ProEUROPA

У миротворчих місіях під егідою ЄС у Боснії та Герцеговині, ОБСЄ - у Македонії та ООН - у Косово правоохоронці з України несуть службу у спеціальних та кінологічних підрозділах, спостерігачами та радниками цивільної поліції ООН.


Джерело - Інтерфакс-Україна

Керівництво Польщі хотіло б, щоб Україна і Грузія якомога швидше стали членами Північноатлантичного Альянсу і Європейського Союзу.


За матеріалами - РБК, Korespondent.net

За офіційними даними, представленими італійським МВС, лівоцентристи, очолювані Р.Проді, набрали 49,8% голосів, правоцентристи С.Берлусконі - 49,7%.


За матеріалами - Newsru.com, ИА Росбалт

Про це заявив Чавес у парагвайській столиці Асунсьйоні на зустрічі глав держав Парагваю, Уругваю, Болівії і Венесуели.


Джерело - УНІАН

Літак білоруського прем`єр-міністра Сергія Сидорського, який прямує з офіційним візитом на Кубу, не може вилетіти з аеропорту «Мінськ-2» через те, що Канада й Ісландія відмовили в посадці урядового борту для його дозаправки.


Джерело - Офіційний сайт Президента України

Слова «із статусом дипломатичного представництва України» замінено словами «як закордонну дипломатичну установу України зі статусом представництва України».


Джерело - EUobserver

Російський газовий монополіст Газпром попередив країни ЄС відносно блокування своїх власних амбіцій розширити діяльність в Європі, погрожуючи змінити напрямки постачання газу до Північної Америки та Китаю.


Джерело - ProEUROPA

Введення ЄС санкцій проти Ірану, особливо у сфері експорту товарів подвійного призначення, може негативно позначитись на співпраці України і Ірану в авіаційній сфері


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

„Це нелегка справа, але в цьому й полягає наша праця, щоб спробувати це зробити”, - сказав речник польського МЗС Павел Добровольський.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

13 європарламентарів вимагають від Єврокомісії точної відповіді щодо наслідків Чорнобиля.європейських країн.


Джерело - Українська служба ВВС

Українські аналітики заявляють про катастрофічно низьку поінформованість населення щодо діяльності НАТО.


Джерело - ProEUROPA

Реакція самого Кваснєвського на цю пропозицію поки невідома.


За матеріалами Korespondent, РБК -

Верховний суд Італії після перерахунку близько 5 тис. суперечливих бюлетенів підтвердив перемогу лівоцентристської партії на чолі з Романо Проді на парламентських виборах в Італії.


За матеріалами - УНІАН

Лист від Джорджа Буша передав Ющенку у Києві помічник Президента США Джек Даерс Крауч.


Джерело - Українська служба ВВС

Несподівано, Начальник генерального штабу російських збройних сил Юрій Балуєвський заявив, що Москва має намір продати нову ракетну систему протиповітряної оборони Тегеранові.


Джерело - Korespondent, РБК

Найбільше схвалення можливого вступу до ЄС отримано серед опитаних Північного регіону. Тут 52,6% вступ схвалюють повністю, 23,4% — загалом схвалюють, а 2,2% повністю не схвалюють.


Джерело - EurActiv

Підтримка урядом Хамасу бомбових атак в Ізраїлі ставить під сумнів стратегію ЄС відносно впливу відмови фінансування палестинських органів управління.


За матеріалами - NEWSru, ProEUROPA

У розмові з американськими журналістами Президент США відмовився виключити ядерний удар: всі засоби хороші, щоб не допустити створення Іраном ядерної зброї.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

В Євросоюзi цiнують величезну мотивацiю Києва щодо зближення з Євросоюзом, однак у Брюсселi на даному етапi готовi обговорювати з Україною лише деталi нової угоди про спiвпрацю i партнерство.


Джерело - Українська служба ВВС

Дипломати з Німеччини та країн Ради Безпеки ООН не зуміли досягти компромісу на переговорах у Москві щодо санкцій проти Ірану з приводу ядерної програми тієї країни.


Джерело - ProEUROPA

Борис Тарасюк зазначив, що вже майже завершено «зовнішню частину» процесу вступу до СОТ.


Джерело - Українська служба ВВС

Ізраїльський уряд не ухвалив рішення завдати військового удару у відповідь, однак вирішив позбавити громадянства членів Хамасу, які проживають у Єрусалимі.


Джерело - УНІАН

Палата представників Національних зборів Білорусі 17 квітня дала згоду Президенту на призначення Сергія Сидорського на посаду прем’єр-міністра Білорусі. Його кандидатуру підтримали 103 депутати і двоє висловилися проти.


За матеріалами - Lenta.ru

Санкції стосуються суданського урядового чиновника, співробітника урядового ополчення і двох лідерів повстанців, імена яких не називаються.


За матеріалами - Інтерфакс-Україна

Романюк підкреслив, Україна буде поводитися "абсолютно толерантно, розуміючи, що й Україні потрібно вступати до СОТ, і Росії".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Ця проблема в США вирізняється особливою гостротою. За різними оцінками, зараз в країні перебувають до дванадцяти мільйонів незаконних мігрантів.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Кораблі і сили, що утворюватимуть морський елемент найсучасніших Сил реагування НАТО, перевіряли свою готовність під час навчань „Бриліант маринер - 2006”, які проходили з 24 березня до 6 квітня ц.р.


За матеріалами - УНІАН та "Української правди"

Європейський Союз порушує питання про скасування асиметричного візового режиму, який існує між Україною і 7-ма країнами ЄС.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Про це заявив представник фракції Союз за Європу націй, польський депутат Європарламенту Міхал Камінський.


За матеріалами "Оглядач" та газети "День" -

Минулого тижня четверо відставних генералів в газеті «Волл Стріт Джорнел» «нагородили» Дональда Рамсфельда титулом «найбільш ефективного міністра оборони під сумнівом» за всю історію США.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Представники п”яти країн, що мають право вето в Раді безпеки ООН, а також делегація Німеччини зустрічаються сьогодні в російській столиці для обговорення ситуації навколо іранської атомної програми.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Причому Тегеран прагне не лише заручитись підтримкою мусульман з інших країн, а й забезпечити собі якомога більший вплив на "Хамас" та й на весь регіон.


Джерело - Українська служба ВВС

Естонія поки не готова до введення євро через рівень інфляції, твердить глава уряду країни Андрус Ансіп.


Джерело - NEWSru.com, РИА Новости, Lenta.ru

Відповідальність за теракт узяв на себе "Ісламський джихад".


За матеріалами - РІА Новости

"НАТО гідно оцінив виконання Плану індивідуальної співпраці Грузії з Альянсом. Зараз ми переходимо до наступного етапу інтеграції", - сказав президент під час зустрічі з парламентською більшістю.


За матеріалами - УНІАН

В руках у мітингуючих були гасла: "Сьогодні цензура - завтра диктатура", "Перший канал, досить брехати!", "Відберіть пульт у Путіна". "Путіна на Ретро-FM".


За матеріалами - Комерсант-Україна

Росія не буде зменшувати ціну на газ для України, який коштує зараз 230 доларів за тисячу кубометрів.Про це заявив глава ВАТ "Газпром" Олексій Міллер.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Від кризи, яку спровокував контракт першого працевлаштування, найбільше виграв міністр внутрішніх справ Ніколя Саркозі й одна з лідерів Соціалістичної партії Сеґолен Руаяль


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Воєнна операція не здатна розв’язати конфлікт, підкреслив Аннан.


За матеоіалами - ProEUROPA

Відповідаючи на запитання щодо проведення референдуму про вступ в НАТО, А.Бутейко зазначив, що лише в двох країнах-членах НАТО проводилися такі референдуми, в решті країн це рішення ухвалював парламент.


Джерело - Українська служба ВВС

Міністр закордонних справ Ірану оголосив на конференції на підтримку палестинців у Тегерані, що його країна надасть 50 мільйонів доларів на допомогу палестинцям та палестинському урядові.


Джерело - Korespondent.net

Перевірка бюлетенів, що спочатку не були враховані при підрахунку голосів на виборах в Італії, підтвердила перемогу лівоцентристської коаліції Романо Проді.


Джерело - ProEUROPA

Лідер Об´єднаної громадянської партії (ОГП) Білорусі Анатолій Лебедько виступив з ініціативою створення Міжнародного громадського суду над режимом Олександра Лукашенка.


Джерело - Lenta.ru

За словами Хаменеї, мета цієї змови - поставити Близький Схід під контроль Ізраїлю.


Джерело - NEWSru.com, УНІАН

Лондон не підтримає США у випадку нападу на Іран. Про це рішення прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер уже повідомив американському президенту Джорджу Бушу.


Джерело - Українська служба ВВС

За політичною кризою в Литві, яка не вщухає з початку тижня, насправді криється кардинальна зміна владної конфігурації.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

На відставці міністра оборони США наполягають шість головних американських генералів.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Глава німецького уряду в телефонній розмові з Проді висловила сподівання на нові імпульси в німецько-італійських відносинах, а також у розвитку Європейського Союзу.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Глава МАГАТЕ, який до 28 квітня має представити Раді Безпеки доповідь про ядерну програму Ірану, поки що не може підтвердити, наскільки відповідає дійсності заява керівників у Тегерані про успішне збагачення урану.


Джерело - Українська служба ВВС

Володимир Хандогій, який довгий час працював главою Місії України при НАТО у Брюсселі, і який добре знає так би мовити кухню ухвалення рішень, сумнівається, що саме на засіданні у Софії Україні вдасться добитися ухвалення Плану дій щодо набуття членства.


За матеріалами - Української правди, прес-служби МЗС

Міністерство закордонних справ провело перше засідання міжвідомчої комісії з питань підготовки України до вступу в НАТО.


Джерело - ProEUROPA

Як пишуть польські ЗМІ, завершується процес створення коаліції між правлячою в Польщі правоконсервативною партією «Право і справедливість» та правопопулістською партією «Самооборона».


Джерело - Українські новини

На запитання, чи має намір "Газпром" підвищувати ціну газу в другому півріччі 2006 року, Медведєв повідомив, що на це має повноваження лише компанія "РосУкрЕнерго", і не виключив що підвищення можливе.


Джерело - Korespondent.net

Згідно з повідомленням, на зустрічі також було приділено увагу інтеграції електроенергетичного сектору України в електричні мережі і ринки об’єднаної Європи - UCTE.


За матеріалами - Української правди

Юлія Тимошенко та Віктор Янукович зустрілися з делегацією Конгресу США, яку очолив сенатор Білл Фріст.


За матеріалами - ProEUROPA

Проді представляє свою зовнішньополітичну програму, яка базується на 3 засадах – сильної Європи, стабільного союзу зі США, відкритого обговорення глобальних проблем.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Візит відбувається в рамках підготовки звіту з цього питання, який голова МАГАТЕ має представити Раді Безпеки ООН до 28 квітня.


За матеріалами - Української правди

Генпрокуратура порушила низку кримінальних справ за фактами підробок під час збирання підписів про підтримку референдуму щодо НАТО та ЄЕП.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Після оприлюднення результатів парламентських виборів, за якими блок лівоцентристів із Романо Проді на одну десяту відсотка випередив урядову коаліцію „Дім Свобод”, перемогу лівих назвали непевною і важкою, але перемогою.


Джерело - Українська служба ВВС

В той самий час,Романо Проді повідомив, що він уже почав переговори щодо формування нової адміністрації, і що боротьба з мафією буде абсолютним пріоритетом.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Міжнародна спільнота занепокоєна оголошенням Ірану про успішне збагачення урану. Це оголошення цілком змінює політичне становище, кажуть експерти.


Джерело - РІА Новости

У проекті резолюції ПАРЄ щодо ситуації в Білорусі сказано, що "Асамблея просить держави - не члени ЄС приєднатися до серії нещодавно запроваджених санкцій" щодо білоруського керівництва.


Джерело - Українська служба ВВС

У заяві російське МЗС назвало оголошення Іраном у вівторок успішного виготовлення збагаченого урану кроком у невірному напрямку. Але Іран відразу ж відкинув заклик Росії.


За матеріалами - Української правди, Інтерфакс

"Терміни візиту президента Росії Володимира Путіна в Київ не узгоджувалися з українською стороною", - повідомило джерело в зовнішньополітичному відомстві РФ.


За матеріалами - Washington Profile, NEWSru.com

Тим часом, дві третини жителів США (66%) виступають проти цього.


Джерело - Українські новини

Згідно з повідомленням, консультації проводилися щодо попередніх угод сторін на рівні МЗС України і Росії у межах функціонування ЧФ РФ і його перебування на території України.


Джерело - ProEUROPA

Таку думку на сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи висловив прем’єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер у доповіді „Рада Європи - Європейський Союз: єдність думок задля блага Європейського континенту”.


Джерело - EUobserver

"Це передчасно займатися проблемами інституцій, коли не існує консенсусу куди ми йдемо", - сказав Проді.


Джерело - Lenta.ru

У вівторок, 11 квітня, віце-президент Ірану, керівник ядерної програми країни Голямреза Агазаде, виступаючи у прямому ефірі державного телебачення, підтвердив, що Ірану вдалося створити низькозбагачений уран.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Після виснажливої виборчої епопеї „Берлусконі проти Проді” Італія нарешті може зітхнути з полегшенням – напружений підрахунок голосів вже позаду.


Джерело - Українська служба ВВС

Голова Європейської Комісії Жозе Мануель Барозу заявив, що Європейський Союз не має наміру розпочинати переговори про членство України у своїх лавах.


Джерело - ProEUROPA

Протягом двох найближчих років реально прийняти конкретні рішення для вступу України до НАТО, заявив президент Польщі під час зустрічі у Варшаві з міністром закордонних справ України Борисом Тарасюком.


За матеріалами - РІА Новости

Вона набрала 49,80% голосів і завдяки так званій "премії більшості" одержала 341 місце у нижній палаті. Блок Сільвіо Берлусконі, що набрав 49,73%, завоював 277 депутатських місць.


Джерело - ProEUROPA

«Ми сподіваємося, що Росія використає свій значний вплив, аби переконати Білорусь прийняти рішення, які допоможуть країні знову увійти до сім’ї європейських демократій», - заявив Баррозу.


Джерело - УНІАН

Офіційний представник Держдепартаменту США Шон Маккормак наголосив, що, очевидно, Іран знову замість шляху співпраці обрав "шлях непокори".


Джерело - Україньска правда

"Проведення вільних виборів в Україні є великим кроком до припинення моніторингу з боку Парламентської асамблеї Ради Європи, однак далеко не останнім", - зазначила Северинсен.


Джерело - Korespondent.net

Уряд Сильвіо Берлусконі відмовляється визнати поразку, а прихильники Романо Проді святкують перемогу.


За матеріалами - Української правди, Української служби "Радіо свобода"

"Якщо одним словом охарактеризувати путінську зовнішню політику в СНД – то це тотальний провал, тотальний", - заявив Нємцов.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Речник Білого Дому Скотт МекКлеллан відмовився коментувати публікації в тижневику «New Yorker». За його словами, він «не збирається брати участі у диких спекуляціях».


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Напередодні, вечорі в понеділок, українського міністра прийняв президент Польщі Лєх Качинський.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Лівоцентристська коаліція, на чолі з колишнім прем’єром Романом Пройді отримала 49,8 відсотків голосів і оголосила себе переможцем.


Джерело - Українська служба ВВС

Ребекка Хармс:"Я вимагаю від Єврокомісії та МАГАТЕ негайно відкликати свій минулорічний звіт щодо Чорнобиля та оприлюднити нові дані".


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Згідно з опрацьованими на цю годину даними ЦВК, перед веде Угорська соціалістична партія з результатом 43,25 %. На другому місці стоїть Союз молодих демократів (ФІДЕС) – 42,08 %.


Джерело - Українська служба ВВС

Експерти нагадують, що завершення місії пов’язане з ухвалою ООН після скандалу з віднайденням серйозних фінансових порушень з боку керівництва українського батальйону.


За матеріалами - Reuters

Європейський Союз заборонив в´їзд на територію країн блоку Президенту Білорусі Олександру Лукашенку і 30 білоруським чиновникам.


Джерело - ProEUROPA

«Якщо ми говоримо про реальне членство України в ЄС, ми повинні говорити про те, що в нас є реальні перспективи стати членом НАТО до 2010 року», – сказав О.Рибачук.


За матеріалами - РИА Новости, РБК

Глава французького уряду повідомив про скасування скандального закону і заміну його на іншу форму підтримки молоді, яка має проблеми з працевлаштуванням.


Джерело - ProEUROPA

В Угорщині на парламентських виборах, які відбулися в неділю, з невеликою перевагою лідирує Соціалістична партія, котра набрала понад 43% голоси виборців.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Упродовж трьох років президент США Джордж Буш заперечував, що його адміністрація дала добро на витік таємної інформації про воєнні програми Іраку, щоб обґрунтувати вторгнення в цю країну.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейські промисловці головну умову економічного зростання в країнах ЄС вбачають у підтримці інноваційних технологій.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У травні цього року комісар Олі Рен має надати свої рекомендації з приводу того, коли ці країни зможуть вступити до ЄС - 2007 чи 2008 року.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Причиною урядової кризи стали взаємні образи між двома партнерами у коаліційному уряді, партією „Новий час” та „Латвійською першою партією”.


Джерело - Українська служба ВВС

Лукашенка довший час не з'являвся на людях після прес-конференції день по виборах, що стало причиною припущень про його хворобу.


Джерело - Українська служба ВВС

Уряд Іраку гостро скритикував заяву президента Єгипту Хосні Мубарака про те, що іракське насильство свідчить про те, що в тій країні точиться громадянська війна.


Джерело - Korespondent.net

"Уряд автономії, очолюваний "Хамас", відмовився прийняти запропоновані близькосхідним "квартетом" принципи ненасильства, визнання Ізраїлю і поваги до попередніх угод між сторонами", - Кондолізза Райс.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Емма Адвін: “Я думаю, набагато важливішим є зміст угоди, а не її назва. Ми ще не вирішили, як називатиметься угода”.


Джерело - Українськи новини

Джон Гербст: "Ми хотіли би бачити уряд, який буде продовжувати реформи".


Джерело - УНІАН, РІА Новости, Lenta.ru

Теперішня передвиборча кампанія в Італії була надзвичайно жорсткою. Прем’єр-міністр Сільвіо Берлусконі неодноразово називав "ідіотами" тих, хто віддасть свій голос лівим.


Джерело - Кореспондент

Рада Європейського Союзу на рівні міністрів закордонних справ наступного тижня розгляне питання щодо ситуації в Україні після парламентських виборів.


Джерело - УНІАН

Уряд Швеції надасть Україні грант у розмірі 3,5 млн. дол. в рамках проекту Світового банку «Вдосконалення системи соціальної допомоги в Україні».


Джерело - Українська правда

Президент Віктор Ющенко вітає рішення Європарламенту про початок переговорів з Україною щодо асоційованого членства в ЄС.


Джерело - Кореспондент

МЗС України вітає прийняття 6 квітня 2006 року Європейським парламентом резолюції про парламентські вибори в Україні, що стала ще одним підтвердженням позитивного ставлення європарламентарів до України і її європейського майбутнього.


Джерело - Українська служба ВВС

Нові серйозні дані з'явилися у справі щодо оприлюднення імені агента ЦРУ у США, що пов'язують із війною в Іраку.


Джерело - Урядовий портал

Підвищення світових цін на природний газ та нафту зумовлює стійке зростання попиту на традиційне джерело енергії – вугілля.


Джерело - УНІАН

Про це Б.Тарасюк сказав, коментуючи нещодавні висловлювання С.Лаврова про те, що іноді з багатьох європейських столиць лунають заклики, щоб Україна визначилася з ким вона - з Росією чи з Європою.


Джерело - Українська правда

Про це говориться в повідомленні Міністерства закордонних справ Росії.


Джерело - Українська правда

Як тільки в Україні з'явиться новий уряд, Європейська комісія почне з ним переговори щодо нової угоди про співпрацю.


Source - ProEUROPA

Про це йдеться в розповсюдженій у Вашингтоні заяві конгресмена-демократа Едама Шіффа, який є автором проекту резолюції.


Джерело - УНІАН

Європарламент закликав Єврокомісію розпочати переговори з Україною про асоційоване членство в ЄС.


Джерело - Кореспондент

Україна готова підписати близько 11 документів з першого пакету, запропонованих до підписання в рамках формування Єдиного економічного простору (ЄЕП) з Росією, Білоруссю і Казахстаном.


Джерело - Українська служба радіо "Свобода"

За словами пана Лаврова, вибір білорусів, як і українців, треба поважати і на цій основі будувати з ними подальші відносини.


Джерело - Німецька Хвиля

Комітет з питань довкілля Бундестагу провів у середу спеціальне засідання, присвячене наслідкам Чорнобильської катастрофи.


Джерело - УНІАН

Європейська комісія готова працювати з будь-якою парламентською коаліцією в Україні, яка підтримуватиме європейський вибір.


Джерело - УНІАН

Президент України Віктор Ющенко називає рішення Ради партії «Народний Союз Наша Україна» схвалити протокол про наміри учасників коаліції демократичних сил «початком переговорного процесу по створенню коаліції».


Джерело - Українська правда

Європейські парламентарії висловлюються за необхідність надання Україні чіткої перспективи майбутнього членства в Євросоюзі.


Джерело - Українська правда

Європейський союз планує підписати з Україною нову угоду про поглиблення відносин.


Джерело - Українська правда

Головнокомандуючий ВВС Росії Володимир Михайлов заявив, що військово-повітряні сили РФ не планують приймати на озброєння АН-70.


Джерело - Українська правда

Голова МЗС РФ Сергій Лавров заявив про необхідність застосування Європою єдиних стандартів при оцінці ситуації навколо виборів в Україні й у Білорусії, а також розвитку ситуації навколо Придністрорв"я.


Джерело - Телевізійний канал - 5 канал

Прокуратура Нідерландів офіційно визнала смерть Слободана Мілошевича такою, що настала внаслідок природних причин.


Джерело - Інформаційне агенство "Українські новини"

Україна хоче приєднатися до Додаткового протоколу до Конвенції про захист прав і гідності людини у зв'язку із застосуванням досягнень біології й медицини, що стосується заборони клонування людських істот.


Джерело - Оглядач

Голова МЗС Росії Сергій Лавров назвав провокацією спроби примусити Україну зробити вибір між Росією і Євросоюзом.


Джерело - Кореспондент

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив, що Росія, Казахстан і Білорусь не чекатимуть, доки Україна вирішить приєднатися до Єдиного економічного простору (ЄЕП).


Джерело - Урядовий портал

"За підсумками командно-штабного тренування командуванням Повітряних Сил зроблені відповідні висновки щодо підготовки органів управління, підготовки частин і підрозділів”.


Джерело - Українська служба радіо "Свобода"

За повідомленням прес-центру ВМС України, навчання "Сі бриз-2006" пройдуть у липні-серпні нинішнього року в рамках Плану військової співпраці між Зборйними силами України і Командуванням Збройних сил США в Європі.


Джерело - Українська служба ВВС

Про це, зокрема, йшла мова на зустрічі представників блоку "Наша Україна" - прем"єр-міністра Юрія Єханурова та керівника виборчого штабу Романа Безсмертного - з лідеркою БЮТ Юліїєю Тимошенко.


Джерело - Німецька Хвиля

У німецькій столиці вийшов друком „Діловий путівник Україна-Німеччина”. Це перший двомовний довідник такого формату.


Джерело - Німецька Хвиля

У Франції тривають масові протести студентів, школярів та працівників різних установ і підприємств проти реформи ринку праці.


Джерело - Газета "Дело"

Туркменістан погодився поставляти до Китаю 30 млрд. куб. м природного газу щорічно.


Джерело - УНІАН

Візит Президента Грузії Михайла СААКАШВІЛІ відкладено у зв`язку з внутрішньою політичною ситуацією в Україні.


Джерело - Урядовий портал

У штаб-квартирі НАТО в Брюсселі розпочалося засідання робочої групи з питань розробки стандартів щодо безпеки польотів, аеромедичної евакуації, авіаперевезень, повітряної розвідки та пошуку і рятування.


Джерело - Урядовий портал

“Ми готові розпочати виконання Плану дій щодо отримання членства в НАТО у вересні цього року”.


Джерело - Українська правда

Генсекретар Ради ЄС Хав'єр Солана привітав президента Віктора Ющенка з проведенням перших чесних та демократичних виборів в Україні, якими їх визнала міжнародна спільнота.


Джерело - Українська служба ВВС

Вимогу про перерахунок висували партії, які не пройшли до нового парламенту, не подолавши трьохвідсотковий бар'єр, та комуністи, які пройшли до парламенту.


Джерело - УНІАН

Міністерство закордонних справ України стурбовано наявною в російському інформаційному просторі кампанією, яка містить елементи антиукраїнських настроїв.


Джерело - Українська правда

За його словами, план із врегулювання Придністровського конфлікту, що Україна запропонувала торік, повинен залишатися дійсним, тому що йому немає альтернативи.


Джерело - Німецька Хвиля

Ініціативу депутатів Верховної Ради перерахувати голоси, віддані на парламентських виборах 26 березня, директор юридичних програм Української гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський назвав політичним піаром.


Джерело - Оглядач

Управління прес-служби Міністерства оборони України заявляє, що інформація про втрату Україною ядерних боєзарядів, частина з яких потім опинилася в Ірані, не відповідає дійсності.


Джерело - Оглядач

Інвентаризація об'єктів Чорноморського флоту Росії, яка повинна була початися в березні і завершитися до 30 квітня, відкладається через державну позицію Росії.


Джерело - Інформаційне агенство "Українські новини"

Україна надасть матеріально-технічні ресурси й послуги для авіаційних перевезень миротворців у рамках миротворчої операції Африканського Союзу в Судані.


Джерело - Оглядач

Президент США Джордж БУШ 31 березня підписав розпорядження, яким остаточно відмінив дію поправки Джексона-Веніка для України.


Джерело - Кореспондент

Іракська прокуратура передасть нові обвинувачення колишньому президентові країни Саддаму Хусейну протягом найближчих декількох днів.


Джерело - Українська служба ВВС

Римо-католики по цілому світі вшанували пам"ять Папи Римського Івана Павла Другого, який помер рівно рік тому.


Джерело - Урядовий портал

Відповідно до Плану виведення батальйону Збройних Сил України зі складу Тимчасових Сил ООН у Лівані розпочалося переміщення автомобільної та гусеничної техніки, а також вантажу контингенту до міста Бейрут.


Джерело - Українська служба радіо "Свобода"

Сторони мають вирішити, чи залишити край у складі Сербії, чи надати йому незалежність, як цього хоче албанське населення Косова.


Джерело - Німецька Хвиля

Розмір шкоди, завданої здоров’ю людей наслідками Чорнобильської катастрофи, є значно більшим, аніж це випливає з досі наданих звітів ООН.


Джерело - Українська правда

Україна входить у першу п'ятірку країн, де проживають міжнародні мігранти, і займає 4-е місце в цьому списку.


Джерело - Українська правда

Рішення України про вступ до НАТО є її суверенним правом, вважає начальник Генштабу Збройних сил Росії Юрій Балуєвський.


Джерело - УНІАН

На черговій пленарній сесії Європарламенту, яка відкрилась у Страсбурзі, ключовими темами порядку денного засідання стануть ситуація в Білорусі, Україні та Ізраїлі в зв`язку з виборами, що пройшли там.


АНАЛІТИКА

Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Обставини залишають вкрай мало надій, що ліво-центристський альянс розпочне життєво важливі для Італії економічні реформи, яка вже закріпила, на жаль, за собою репутацію «хворої людини Європи».


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

Джерело - ProEUROPA

Про це сьогодні на прес-конференції в Софії за підсумками засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ повідомив міністр закордонних справ України Борис Тарасюк.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Генеральний Секретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер не поспішає із заявами щодо подальшого розширення Альянсу. За його словами, цю дискусію міністри закордонних справ лише започаткують у Софії, а глави держав та урядів країн-членів НАТО продовжать у Ризі.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Минає двадцята річниця від дня Чорнобильської катастрофи, яку міжнародна спільнота визнала найбільшою в історії людства техногенною аварією.


За матеріалами - УНІАН, Korespondent.net

"У першій половині травня підпишемо протокол з Тайванем. Сподіваюся, що весь пакет документів з усіма країнами буде затверджений в першій половині червня", - сказав Валерій П’ятницький.


Джерело - Українська служба ВВС

Джордж Буш особливо наголосив на ядерних програмах Ірану та Північної Кореї, міжнародному тероризмі та на, як він висловився, геноциді в суданській провінції Дарфур.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Врегулювання конфлікту виявилося ускладненим через численні розбіжності між представниками міжнародної спільноти, які ведуть переговори з Іраном.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Борець за демократію Джордж Буш та переконаний комуніст Ху Цзіньтао різняться у поглядах майже з усіх принципових питань двосторонніх відносин.


Джерело - EurActiv

Канцлер Ангела Меркель визначить пріоритети президенства країни в ЄС в спеціальній урядовій декларації 11 травня 2006 року.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Попри заяви Сильвіо Берлусконі про шахрайство з боку лівоцентристів під час голосування, Романо Проді впевнено заявляє італійцям про беззаперечну перемогу своєї коаліції „Союз”.


Джерело - EUobserver

"Я зроблю все можливе, для того щоб уникнути, що країни на зразок України або Молдови могли приєднатися до ЄС через послідовні кроки", - сказав Ніколаї.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У понеділок у Люксембурзі відбулася зустріч міністрів закордонних справ країн-членів ЄС. Головними темами зустрічі були питання підтримки Палестинської автономії, можливість введення санкцій проти Ірану та проблеми в ході виборів у Білорусі.


Джерело - EUobserver

"Європейські кордони визначаються більше цінностями, аніж географічними лініями. Саме цінності визначають кордони", - Олі Рен.


Source - UNIAN

Про це зазначається в ухваленій сьогодні на сесії парламенту у Страсбурзі резолюції щодо парламентських виборів в Україні.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 462. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект