ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

19.04.2006 | Президенти США та Китаю зустрінуться заради добробуту
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Президент Китаю Ху Цзіньтао розпочинає сьогодні свій перший офіційний візит до США. Спочатку китайський лідер відвідає місто Сіетл, розташоване на тихоокеанському узбережжі Америки. Там він побуває на літакобудівному заводі “Боїнг” та повечеряє вдома у найбагатшої людини світу – президента компанії “Майкрософт” Білла Гейтса. З Сіетлу Ху попрямує до Вашингтона, де у четвер відбудеться американо-китайський самміт за участю президента США Джорджа Буша. Що ж об’єднає двох світових лідерів?


Галявина навпроти Білого дому повинна стати місцем, де лідери США та Китаю продемонструють світові прагматичне об’єднання на грунті спільних бізнес-інтересів. Борець за демократію Джордж Буш та переконаний комуніст Ху Цзіньтао різняться у поглядах майже з усіх принципових питань двосторонніх відносин. США досі не визнають суверенітету Китаю над Тайванем і продовжують забезпечувати острів найновішою зброєю. Пекін і надалі ігнорує заклики Вашингтона щодо розширення у Китаї політичних та релігійних свобод. Китайський лідер також не поділяє бажання американського колеги ввести жорсткі санкції проти Ірану. І все ж на честь президента Ху запланований салют з 21 рушниці, передбачений лише для найпочесніших гостей. Ці постріли стануть символом перемоги інтересів торгівлі над ідеологічними суперечностями.



Під час перебування у США минулого тижня китайська урядова делегація уклала закупівельні контракти із американськими виробниками на суму понад 16 мільярдів доларів. США є найбільшим ринком у світі для китайських товарів. Як наслідок - американський дефіцит у торгівлі з Китаєм сягнув 202 мільярдів доларів. Саме ця проблема двосторонніх відносин викликає серйозне занепокоєння Білого дому. США очікують від Китаю згоди на поступову ревальвацію китайської валюти - юаню - та відмову від фіксованого обмінного курсу. Китайський очільник планує зустрітися із лідерами Конгресу США, щоб застерегти їх від введення щодо Китаю протекціоністських заходів.


Все ж окрім економічних питань на порядок денний самміту винесені і актуальні питання міжнародної політики. Першочерговим з них, як заявив президент Буш, буде іранська проблема:


“Я, безперечно, збираюся обговорити іранські амбіції отримати ядерну зброю із Ху Дзіньтао у четвер. Ми вирішуватимемо цю проблему дипломатичним чином”.


Під час самміту президент США також збирається торкнутися і найчутливішого питання двосторонніх відносин – забезпечення прав людини в Китаї. Про це заявив заступник державного секретаря США Роберт Зеллік:


“Самміт і загалом наші стосунки не обмежуються економікою, вони торкаються також прав людини та політичної системи Китаю. На цьому президент Буш неодноразово наголошував під час минулорічної зустрічі із президентом Ху. Він особливо зосередиться на можливості розширення релігійної свободи в Китаї”.


Китайські посадовці стверджують, що не вважають ці політичні проблеми перешкодою для встановлення довірливих відносин зі США. Наприкінці візиту президент Ху виступить у Йельському університеті із промовою на тему мирного розвитку Китаю.



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект