Заява президента Ірану Махмуда Ахмадинежада про те, що вченим цієї країни вдалося збагатити уран, є "ще одним викликом міжнародному співтовариству",- сказав 11 квітня офіційний представник Держдепартаменту США Шон Маккормак.
Він наголосив, що не може підтвердити достовірність заяв Ірану про збагачення урану з технічної точки зору. Проте, за його словами, очевидно, що Іран знову замість шляху співпраці обрав "шлях непокори". В зв’язку з цим представник Держдепартаменту закликав Іран "переглянути зроблені ним кроки, прислухатися до закликів міжнародного співтовариства, Ради Безпеки ООН, ради управляючих МАГАТЕ припинити діяльність зі збагачення урану, повернутися до виконання своїх зобов’язань в рамках міжнародних домовленостей, колишніх зобов’язань перед європейською "трійкою".
Ш.Маккормак зазначив, що новини, які надійшли з Ірану, "є ще одним аргументом на користь необхідності узгоджених дій міжнародного співтовариства". За його словами, тепер Рада Безпеки ООН одержала додаткову інформацію для роздумів.
Як заявив, у свою чергу, офіційний представник Білого дому Скотт Макклеллан, твердження про успішне збагачення урану в Ірані "ведуть лише до ще більшої ізоляції" іранського режиму від зовнішнього світу. "Цьому режиму необхідно заслужити міжнародну довіру, але натомість він рухається в невірному напрямі", - попередив прес-секретар президента США.
С.Макклеллан ухилився від прямої відповіді на запитання, чи вважає він тепер введення Радою Безпеки ООН санкцій проти Ірану практично вирішеним питанням. "Ми поговоримо з членами Ради Безпеки про наступні кроки", - сказав він, додавши, що у Ірану залишилося не так багато часу для того, щоб виконати свої міжнародні зобов’язання.
11 квітня 2006 року віце-президент Ірану, керівник ядерної програми країни Голямреза Агазаде в прямому ефірі державного телебачення заявив, що Іран виробив низькозбагачений уран. Це дозволяє країні виробляти ядерне паливо.
За словами Г.Агазаде, 9 квітня іранським фахівцям вдалося збагатити уран до 3,5 відсотка.
Трохи пізніше президент Ірану Махмуд Ахмадинежад оголосив про входження Ірану "до клубу ядерних держав" і зажадав прискорити розвиток державної ядерної програми до рівня збагачення урану в промислових масштабах.
|