НОВИНИ

11.04.2006 | Україна переросла старшого брата, що живе на брансбойті нафтодоларів?
За матеріалами - Української правди, Української служби "Радіо свобода"

Позаштатний радник президента Віктора Ющенка Борис Нємцов не бачить сенсу засуджувати президента за прийняття рішення щодо введення нових митних правил між Молдовою та Україною.

"Він рішення ухвалив, тому що не хоче, аби там (у Придністров'ї) була контрабанда, засуджувати його за це немає сенсу", - передає слова Нємцова Радіо "Свобода".

"Він є гарантом стабільності у своїй країні, навіщо йому зайві проблеми із контрабандою вантажів (зброї, наркотиків і взагалі невідомо чого)", - додав радник президента.

На його думку, "він це рішення ухвалив, рішення природно викликало гнів з усіх боків, а Смирнов (Ігор Смирнов – президент Придністров'я) заради збереження там своєї влади влаштував самоблокаду – це нам так само відомо".

За словами Нємцова, "у Росії брехлива пропаганда пояснювала, що там (у Придністров'ї) усі помирають від голоду, а це не відповідає дійсності, наскільки я розумію".

"Навіщо дурять росіян? Це мені теж зрозуміло – показати, який мерзотник Ющенко, а разом із ним і молдавани", - додав радник.

Стосовно президента Росії Володимира Путіна Нємцов зауважив, що "за роки його правління на теренах СНД Росія практично все втратила: увесь свій вплив, усі свої можливості".

"Якщо одним словом охарактеризувати путінську зовнішню політику в СНД – то це тотальний провал, тотальний", - заявив Нємцов.

"Йдеться не лише про Україну, Молдову, Грузію, йдеться навіть про Білорусь. З жодного питання союзна держава не функціонує, Лукашенко використовує Росію у ролі сировинного придатку, "дійну корову", і тихенько сміється у себе в "бункері" в очікуванні на продовження російського фінансування диктатора", - пояснив він.

На думку Нємцова, "Путін так і не випрацював жодної стратегії із сусідами – вона відсутня".

"Стратегія полягає лише в одному: ми – великий брат, а ви усі – малі. Але на цю стратегію ніхто не погоджується. Час великих і малих братів закінчився, він залишився у минулому столітті", - пояснив радник.

Він розказав про свою пропозицію, яку висловлював Путіну: "Суть її полягала у тому, що давайте, висунемо об'єднавче гасло: "Разом до Європи".

"Але Путін відмовився її проводити, ніякий він не європейський політик, він типовий авторитарний керівник величезної країни, країни, яка живе на брансбойті нафтодоларів, він демонструє своє євразійство у найгіршому вигляді", - заявив Нємцов.

"Його найближчий соратник – Лукашенко, якого він першим привітав, Карімов, який вбив 700 осіб в Андижані, розігнавши маніфестацію, його друг – Туркменбаши, з яким він постійно проводить переговори щодо освоєння газу, він навіть готовий здати росіян, позбавити їх громадянства заради того, щоб газові питання були вирішеними", - додав радник.

На думку Нємцова, "Путін проти того, аби йти до Європи,... тому що "разом до Європи" – означає, що Росія - демократія, що у Росії захищають права людини - а цього немає у планах Кремля, Кремль не прагне побудови демократії у Росії".

"А оскільки це так - конфлікти неминучі, тому, що ті країни, які обрали європейський шлях, тобто шлях демократії, ці країни є ідеологічно чужими йому, він буде з ними боротися", - додав радник українського президента.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект