НОВИНИ

10.04.2006 | Помічник Чейні заявляє, що Буш санкціонував витік таємних даних про Ірак
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Упродовж трьох років президент США Джордж Буш заперечував, що його адміністрація дала добро на витік таємної інформації про воєнні програми Іраку, щоб обґрунтувати вторгнення в цю країну. Проте саме такі свідчення нині дав колишній чільний співробітник Білого Дому. На це вказують досудові матеріали, які оприлюднили у Вашингтоні. Чим загрожує такий поворот справи нинішній американській адміністрації?



Опозиційні демократи обвинувачують президента-республіканця у лицемірстві, нагадуючи йому його ж заяву від вересня 2003 року. Згадаймо, що сказав тоді Джордж Буш: "Якщо цей витік інформації стався з вини моєї адміністрації, я хочу знати, хто це зробив. Якщо ця особа порушила закон, вона мала б бути покарана".


Але тепер колишній чільний помічник віце-президента США Діка Чейні говорить, що саме Джордж Буш дозволив поділитися даними розвідки про Ірак із журналісткою "Нью-Йорк Таймс".


Оприлюднення вашинґтонським судом свідчень Льюіса "Скутера" Ліббі стало неочікуваним продовженням скандалу "ЦРУ-ґейт". Мова йде про незаконне розкриття імені співробітниці Центрального розвідувального управління США у публікації журналістки "Нью-Йорк Таймс" ще у липні 2003 року. Розкриття імені співробітника спецслужб є важким злочином у США.


Нагадаємо, що у витоку інформації йшлося, крім імені агента ЦРУ, і про ніби-то серйозні ядерні приготування іракського лідера Саддама Хусейна. А колишній посол США і чоловік агента ЦРУ Валерії Клейм -Джозеф Уїлсон - спростовував у той час наявність ядерних можливостей в Іраку.


Поки що єдиним обвинувачуваним у цій справі є колишній співробітник Білого Дому Льюіс Ліббі. Офіційний Вашингтон наразі відмовляється коментувати його свідчення. А демократи вимагають від влади пояснень. Сенатор-демократ від штату Нью-Йорк Чарльз Шумахер:


"Президент Буш і віце-президент Чейні повинні пояснити народу Америки, яка їхня роль у дозволі на витік секретної інформації."


На листопад заплановані довибори до Конґресу США, де наразі більшість мають республіканці. А тим часом рейтинг президента Джорджа Буша сягнув рекордно низької позначки – його діяльність схвалюють лише 36% американців.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект