Президент Венесуели Уго Чавес погрожує підірвати всі нафтові родовища у випадку агресії з боку США.
"Якщо Сполучені Штати вторгнуться на територію нашої країни, як це раніше вони зробили з Іраком, то в нас не буде іншої альтернативи, як підірвати всі нафтові родовища і тим самим не дати їм можливість скористатися нашими енергетичними ресурсами", - заявив Чавес у парагвайській столиці Асунсьйоні на зустрічі глав держав Парагваю, Уругваю, Болівії і Венесуели.
Раніше Чавес неодноразово заявляв, що у випадку вторгнення США у Венесуелу будуть припинені усі постачання нафтопродуктів північному сусіду.
На думку венесуельського президента, зміна політики США щодо Венесуели після його обрання главою держави не пов’язано з ідеологічними або політичними протиріччями.
"В основі агресивної політики США лежить інтерес поставити під свій контроль видобуток нафти і газу у Венесуелі", - сказав Чавес.
За словами глави венесуельської держави, "причиною вторгнення США в Ірак була не передбачувана наявність у цієї арабської країни зброї масового знищення, а прагнення поставити під свій контроль видобуток іракської нафти".
"Спроба державного перевороту, яку було здійснено в квітні 2002 року у Венесуелі, мала на меті привести до влади лояльний Вашингтону уряд з наступною передачею під контроль американських нафтових компаній родовищ нафти і газу", - заявив Чавес.
Він наголосив, що "ера дешевої нафти закінчилася", і з цим треба рахуватися.
Відносини між США і Венесуелою тільки погіршувалися з того часу, як Чавеса було обрано президентом. Чавес не раз звинувачував Вашингтон у змовах проти нього і заявляв, що США спонсорували невдалий державний переворот у 2002 році.
Венесуела, яка є членом ОПЕК і п’ятим експортером "чорного золота" у світі, поставляє в США 1,5 млн барелів нафти в день. Американська адміністрація неодноразово спростовувала твердження Чавеса про агресію, яка готується проти Венесуели. Разом з тим Вашингтон вважає, що керівництво цієї країни "дестабілізує ситуацію в регіоні".
|