НОВИНИ

06.04.2006 | Європі запропонували повчиться в України і реалізувати її право
Джерело - Українська правда

Таку позицію під час обговорення парламентських виборів, що пройшли в Україні, висловило більшість депутатів Європарламенту на пленарному засіданні в Страсбурзі в середу.


Усі виступаючі відзначили, що вибори в Україні були вільними, справедливими і відповідали міжнародним стандартам.


Європарламентарій Ребекка Хармс (Rebecca Harms, Німеччина) висловила думку, що "Європа може повчитися в України". Вона аргументувала свою думку тим, що, наприклад, у Німеччині в голосуванні беруть участь не так багато громадян, як це було в Україні.


Депутат покритикувала висловлення віце-президента Європейської комісії Гюнтера Ферхойгена про те, що "навіть через 20 років Україні не буде місця в ЄС" і відзначила, що такі висловлення неприпустимі.


У зв'язку з цим Хармс висловила думку, що європейські інститути "повинні бути більш амбіційними у своїх пропозиціях Україні".


Депутат Гражина Станишевська (Grazyna Staniszewska, Польща), відзначивши, що минулі вибори "були вдалими", також заявила, що ЄС "повинен дуже чітко" позначити позицію в плані права України на членство в ЄС. "Звичайно, критерії повинні бути досягнуті... Але тільки така пропозиція буде сигналом, досить сильним, щоб мобілізувати всі реформи", - сказала вона.


Депутати від Литви Сарунас Біруті (Sarunas Birutis) і Лайма Андрікіене (Laima Andrikiene) також висловилися в підтримку угоди про асоціацію.


"Ми повинні зробити більше підтримки Україні, і кращий спосіб - угода про асоціацію", - сказав Біруті. "Ми знаємо, що Україна має право приєднатися до ЄС", - доповнила колегу Андрікіене.


Державний секретар Федерального міністерства закордонних справ Австрії Ханс Вінклер (Hans Winkler) разом з тим висловився за просування "крок за кроком". "Ми не хочемо бігти перед тим, як ми можемо йти", - сказав він, запевнивши, що ЄС буде продовжувати і поглиблювати співробітництво з Україною.


Європейський комісар Беніта Ферреро Вальднер (Benita Ferrero Waldner) також заявила про готовність продовжувати співробітництво з Києвом, нагадавши, що після вступу України до СОТ, між Україною і ЄС має бути створена зона вільної торгівлі


"Це важливо для майбутнього України. Ми хочемо працювати разом з Україною", - сказала вона.


В даний час у Європейському парламенті за підсумками слухань, присвячених виборам в Україні, зареєстровано шість проектів резолюції, що будуть винесені на голосування в четвер.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект