НОВИНИ

11.04.2006 | Загроза збройних нападів чи психологічна війна довкола іранських атомних програм?
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Чи дійсно адміністрація президента Джорджа Буша вивчає можливості нанесення збройного удару по іранських атомних об’єктах? Офіційний Вашингтон спростовує таку інформацію. А з’явилася вона днями в американських виданнях «New Yorker» та «Washington Post». Представник Білого дому твердить, що «Пріоритетним для президента є дипломатичне вирішення проблеми». А офіційний Тегеран вважає, що такі публікації в американській пресі є складовою психологічної війни проти Ірану.



Речник Білого Дому Скотт МекКлеллан відмовився коментувати публікації в тижневику «New Yorker». За його словами, він «не збирається брати участі у диких спекуляціях». А радник президента США Дан Бартлетт сказав інформаційній агенції «Associated press», що ті, хто виступає з такими «безапеляційними твердженнями», є «погано інформованими».


Представники адміністрації США наголосили на тому, що «пріоритетом для президента є дипломатичне вирішення проблеми, про існування якої знає увесь світ».
У статті, яку опублікувало американське видання «New Yorker», журналіст Сеймур Герш твердить, що адміністрація Буша говорить про дипломатичне вирішення іранської атомної проблеми, а в той самий час збільшує таємні операції всередині Ірану та посилює планування для можливого збройного удару.


Директор женевського Центру політики безпеки Шаграм Чубін в інтерв’ю радіо «Свобода» сказав, що публікацію американського журналіста варто розглядати в кількох аспектах:


"Спершу слід зазначити, що Сай Герш - журналіст, який займається розслідуванням цього питання і вже у грудні дві тисячі четвертого року вперше повідомив, що американська політика не виключає військової можливості вирішення іранської проблеми. Не все в його статті слід брати за чисту монету, однак він вказує на те, що американська політика серйозно розглядає військову розв’язку у випадку, якщо буде невдалим дипломатичний процес".


А керівник зовнішньої політики ЄС Хав”єр Солана у понеділок висловився з певним скептицизмом до статті в американському виданні:


«Я читав статтю в «New Yorker». Я вважаю, що вона не має нічого спільного з реальністю. Я не знаю, що діється на різних рівнях у Пентагоні, однак, я можу сказати, що будь-яка можливість військового удару абсолютно не припустима для нас».


Не забарилися реакції й з Ірану.



Речник міністерства закордонних справ Ірану Хамід Реза Асефі вважає, що повідомлення про можливі американські збройні напади на його країну є складовою психологічної війни Сполучених Штатів. Він попередив, що Іран не боїться погроз і не відмовиться від своїх атомних програм.


Спекуляції довкола можливих збройних ударів проти Ірану спалахнули після ескалації кризи довкола іранської атомної програми. Минулого місяця Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію, в якій надає Тегерану тридцять днів, щоб припинити програми збагачення урану. Адже цей уран можна використати як у мирних цілях, так і для виготовлення атомної зброї.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1593. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект