НОВИНИ

10.04.2006 | Єврокомісія працює над новою угодою для України, але невідомо, чи це буде Угода про асоціацію
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Єврокомісія після демократичних виборів в Україні розпочала роботу над новою угодою між Брюсселем та Києвом, але невідомо, чи це буде Угода про асоціацію з Євросоюзом. Про це радіо “Свобода” повідомила речниця Комісара ЄС із зовнішніх відносин і політики сусідства Емма Адвін.



Європарламент тільки порекомендував Єврокомісії розпочати переговори з Україною щодо Угоди про асоціацію, але Європарламент не має повноважень пропонувати такі речі, нагадала речниця комісара ЄС з питань закордонної політики і сусідства. Адже початок переговорів щодо Угоди про асоціацію має ініціювати Єврокомісія, яка в таких випадках звертається до Ради Євросоюзу, і лише потім пропозиція іде до Європарламенту.



За словами прес-секретаря Ферреро-Вальднер, Єврокомісія обіцяла, що якщо вибори в Україні будуть вільними й чесними, тоді Брюссель буде готовим розпочати консультації щодо розширеної угоди. Емма Адвін повідомила: така робота розпочалася одразу після того, як стало ясно, що вибори були справедливими; нині Єврокомісія проводить консультації з країнами Євросоюзу щодо нової угоди з Україною. Чи може цей новий документ носити назву Угоди про асоціацію, за що висловився вчора Європарламент?


Емма Адвін: “Я думаю, набагато важливішим є зміст угоди, а не її назва. Ми ще не вирішили, як називатиметься угода. Майте на увазі: існує багато угод про асоціацію, які не передбачають того, чого прагне Україна. Угода про асоціацію з Марокко не має перспективи вступу до Євросоюзу. Угода про асоціацію з Чилі, звичайно, не передбачає перспективи членства. Тож назва угоди є дійсно другорядною у порівнянні з її змістом”.


Справді, якщо навіть Угоду про асоціацію і буде укладено, це зовсім не означає, що Київ стане членом Євросоюзу. Така угода є містком для вступу до Євросоюзу тільки в окремих випадках – скажімо, так було зі східноєвропейськими країнами. Але ніхто не говорить про прийом до ЄС, скажімо, Мексики, яка вже 9 років має з Брюсселем Угоду про асоціацію.


Чому Україні та Євросоюзу потрібна нова розширена угода, яку б назву вона не носила?


Прес-секретар Комісара ЄС з зовнішніх відносин і політики сусідства: “Угода про партнерство і співробітництво не відповідає рівню відносин, які ми прагнемо мати з Україною. Ми сподіваємося, що нова угода могла б включити положення про вільну зону торгівлі, це був би величезний крок уперед. Очевидно, що це можливе, тільки якщо Україна зробить необхідні кроки для вступу у Світову організацію торгівлі”.


Вона нагадала, що Київ залишатиметься учасником Європейської політики сусідства, а майбутня угода набере чинності не раніше 2008 року, коли закінчується термін дії Угоди про партнерство й співробітництво. Нині переговори щодо нової угоди з Україною йдуть усередині ЄС, а діалог з Києвом щодо цього розпочнеться після формування українського уряду.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 131. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект