НОВИНИ

17.04.2006 | Британія відмовляється воювати проти Ірану на стороні США
Джерело - NEWSru.com, УНІАН

Лондон не підтримає США у випадку нападу на Іран. Про це рішення прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер уже повідомив американському президенту Джорджу Бушу.


 


 


Вашингтон не отримає військової підтримки Великобританії, навіть якщо усе світове співтовариство буде на боці США, повідомляє видання. У питанні дозволу ядерної проблеми Ірану Великобританія буде керуватися винятково дипломатичними методами, повідомляє видання Scotsman з посиланням на джерела в британському МЗС.


Тоні Блер  цілком підтримує можливе введення Радою безпеки ООН санкцій проти Ірану. Британський прем’єр готовий підтримати і недавній заклик Кондолізи Райс, держсекретаря США, яка виступила з вимогою прийняти нову резолюцію щодо Тегерану, де будуть наводитися посилання на 7 главу Хартії ООН.


Згідно з цією главою, проти певної країни може бути застосована військова сила, тільки якщо ця держава є агресором або становить загрозу міжнародній безпеці.


Глава МАГАТЕ Мохаммед аль-Барадеї недавно заявив, що після низки перевірок міжнародні інспектори не підтвердили повідомлення про те, що Іран зміг одержати збагачений уран.


Тим часом держдепартамент США здійснює проект фінансової підтримки реформаторських настроїв в Ірану. Про існування проекту повідомила в суботу газета New York Times.


За даними видання, для того, щоб знайти людей, здатних домогтися в Ірані політичних змін, держдепартамент почав конкурс на одержання грантів. Відповідне оголошення на інтернет-сайті зовнішньополітичного відомства зазначає, що учасники "повинні надати опис діяльності, пов’язаної з реформами, і продемонструвати, як внаслідок запропонованого підходу на Іран буде вчинено стійкий вплив".


"Іранським проектом" керує помічник заступника держсекретаря США Елізабет Чейні - дочка віце-президента країни Річарда Чейні. Бюджет програми наразі складає 7 млн. доларів, однак у майбутньому році, зазначає видання, може багаторазово зрости.


Влада Ірану вже назвала таку діяльність держдепартаменту втручанням у внутрішні справи країни. Союзники США в Європі та Азії, які згодні з ідеєю посилення дипломатичного тиску на Іран з метою домогтися від нього відмови від ядерної програми, не поділяють подібних методів політичного пресингу, пише видання.


У зв’язку з цим газета наводить слова неназваного дипломата з Азії, який порівняв даний проект із матеріальною допомогою, яку США в 1990-х роках надавали іракським опозиційним групам. "Вони не називають це "зміною режиму", але і так зрозуміло, що йдеться саме про це", - зазначив співрозмовник газети.


Тим часом в Ірані святкують одержання країною ядерного статусу. З цієї нагоди студенти Тегеранського університету спекли величезний торт. Вони також відзначили день народження пророка Магомета. Як повідомляє “5 канал", "ядерний" торт жовтого кольору важить 114 кілограмів. Кольори кондитерського виробу повинні нагадувати про уран, збагачення якого відновила країна, а вага відповідає кількості сур у Корані.


В вівторок президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад оголосив, що країна почала виробництво низькозбагачений урану й у такий спосіб стала ядерною державою.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4097. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект