НОВИНИ

12.04.2006 | Романо Проді: наша серйозність була винагороджена
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Після виснажливої виборчої епопеї „Берлусконі проти Проді” Італія нарешті може зітхнути з полегшенням – напружений підрахунок голосів вже позаду.


По завершенні голосування італійцям довелося набратися терпіння: протягом двох днів, поки тривав підрахунок голосів, різниця між результатом лівих на чолі з Романо Проді та правих під проводом діючого прем’єра Сильвіо Берлусконі була настільки мізерною, що обидва до останнього сподівалися на перемогу. Крапку у напруженому двобої поставили італійці, що проживають закордоном, які після внесення змін до виборчого закону вперше мали змогу голосувати. Як стало відомо у вівторок ввечері, італійська діаспора переважно підтримала Проді - тим самим гарантувала йому крісло прем’єра. Перемога далася важко: лідерові лівоцентристів довелося протистояти головному італійському „олігарху”, медіамагнату та майстру політичних комбінацій Сильвіо Берлусконі. Ексцентричності прем’єра, який протягом виборчої кампанії не раз лаяв свого опонента „ідіотом” та „жалюгідним типом”, Романо Проді протиставив серйозність та прагматичність. Після оголошення остаточних результатів голосування лідер лівих сказав:


„Італійські виборці уповноважили нас приймати рішення і вирішувати проблеми Італії. Ми виграли вибори, провівши надзвичайно серйозну виборчу кампанію. Наша серйозність була винагороджена”.


Лівоцентристам, згідно з остаточними даними, вдалося забезпечити  собі більшість в обох палатах італійського парламенту. В палаті депутатів вони вибороли 348 із 630 мандатів, а в сенаті перевага лівих складе лише два голоси – 158 проти 156 у правоцентристського блоку. Одразу після того, як міністерство внутрішніх справ (саме це відомство в Італії відповідає за проведення виборів) оголосило результати голосування, коаліція правих сил на чолі з Берлусконі стала вимагати перерахунку голосів. Речник прем’єр-міністра Паоло Бонаіуті:


”Відрив складає менше 25-и тисяч голосів – така незначна різниця вимагає сумлінного перерахунку голосів і перевірки виборчих протоколів”.


Дійсно, деякі корективи остаточного результату ще можливі. Праві вимагають насамперед ретельної перевірки кількасот тисяч бюлетенів, що були визнані недійсними. Але навіть якщо внаслідок перерахунку  Берлусконі вдасться позбавити свого опонента хиткої більшості у сенаті (що малоймовірно), це все одно не завадить Проді стати прем’єром. Це лише змусить лівих домовлятися з правими. До речі, Берлусконі вже закликав Проді піти німецьким шляхом і створити так звану „велику коаліцію”.


Однак навіть в такому разі кабінет міністрів очолить Проді, оскільки його сила матиме більшість у палаті депутатів. Для лідера лівоцентристського альянсу „Союз” це буде вже друга спроба керувати урядом Італії. Минулого разу йому вдалося протриматися у кріслі лише два роки - з 1996 по 1998. Після відставки Романо Проді подався в Брюссель і протягом декількох років очолював Єврокомісію. На цій посаді економіст Проді запам’ятався як головний ідеолог запровадження єдиної європейської валюти. Перемога добре відомого в брюссельських кабінетах поміркованого Романо Проді, напевно, буде схвально сприйнята партнерами по ЄС. У Брюсселі дуже сподіваються на те, що новому уряду вдасться забезпечити в Італії, яка погрузла у боргах, політичну та економічну стабільність. На цьому наголошує і нинішній міністр культури і освіти країни Рокко Буттільйоне:


„Треба якнайшвидше дати фінансовим ринкам, а також інвесторам сигнал про те, що наша країна не буде полишена на призволяще. Ми мусимо ухвалити жорсткий бюджет, який враховуватиме ті параметри, які Італія встановила спільно з іншими європейськими країнами”.


На думку Буттільйоне, політичну стабільність в країні може забезпечити лише „велика коаліція”. Однак ліві, які вже відчули смак перемоги, про німецький досвід нічого і чути не хочуть. Подумки вони вже в міністерських кріслах поспішають виконувати передвиборчі обіцянки. Перш за все – виведуть італійський військовий контингент з Іраку, запевняє Романо Проді. Однак справам доведеться почекати – перші консультації щодо формування 61-го уряду повоєнної Італії розпочнуться не раніше середини травня.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект