Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

Джерело - УНІАН

Секретар Посольства США в Україні Юрій Федьків нагадав, що НАТО вже заявляло про готовність до обговорення з потенційними партнерами і вітає будь-які пропозиції, зокрема, України, у питанні розміщення системи ПРО.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Організація Північноатлантичного Договору готова до практичного діалогу з Україною по темі ПРО і зацікавлена у повному використанні його можливостей.


Джерело - Українська служба ВВС, Korespondent

Іспанський уряд представив проект бюджету на 2012 рік, який називають найжорсткішим у новітній історії країни.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Протягом минулого року ПРО була темою неформальних консультацій між Міжнародним секретаріатом НАТО та представниками України. Я б хотів на цьому аспекті сильно наголосити", - сказав голова офісу зв'язку НАТО в Україні Марчін Кожієл.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

У Брюсселі парафовано Угоду про асоціацію між Україною і Європейським Союзом.


Джерело - Korespondent

США не бачать серйозної загрози з боку Росії, і РФ не повинна бачити такої загрози з боку США чи НАТО, заявила в п'ятницю, 30 березня, заступник Держсекретаря США з контролю над озброєннями і міжнародної безпеки Роуз Геттемюллер.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

У столиці Індії відбувся саміт п’ятьох найпотужніших новопосталих економік світу: Бразилії, Росії, Індії, Китаю та Південної Африки. Лідери домовилися про створення нового регіонального банку розвитку і висловилися за використання національних валют у тор


За матеріалами - Голосу Америки

Міністр закордонних справ Польщі заявив, що Європейський Союз може втратити свій глобальний вплив, якщо зволікатиме із прийняттям економічних рішень.


За матеріалами - Голосу Америки

Головне питання саміту Ліги арабських держав, що розпочався у четвер в Багдаді, – як зупинити насильство в Сирії.


Джерело - Українська енергетика

"Хоча Велика Британія має один з найвищих стандартів безпеки, проте інцидент з компанією Total показує, що ми можемо і там покращити ситуацію", - сказав Еттінгер.


За матеріалами - УНІАН

Міністр закордонних справ Республіки Польща Радослав Сікорський презентував у Сеймі засади зовнішньої політики на 2012-2016 роки.


Джерело - Lenta.ru

Ізраїль отримав доступ до низки занедбаних азербайджанських військових аеродромів, які розташовані біля кордону з Іраном, пише впливове видання Foreign Policy з посиланням на обізнані джерела в США.


Джерело - Korespondent

"Запуск (ракет), ймовірно, було зроблено для збільшення можливостей ракет і безпосередньо не пов'язаний із запланованим запуском Північною Кореєю ракети великої дальності дії", - цитує видання слова джерела у військових колах в Сеулі.


За матеріалами - Korespondent

"Ми всі знаємо Мітта дуже давно, і він є тією людиною, яка зробить свою роботу і зможе виграти вибори", - зазначив екс-президент.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

“Добре, що відбудеться парафування, яке підтримувала Польща. Це - заохочення для влади й опозиції в Україні, аби вони вважали європейську перспективу реальною метою”, - заявив Довгелевич.


Джерело - Українська служба ВВС

Дві найбільші профспілки країни закликали страйкарів виступити проти нового законодавства, яке спрощує і здешевлює для компаній звільнення працівників.


Джерело - УКРІНФОРМ

Зустріч представників Ірану з переговорниками шістьох країн-посередників (Росія, Великобританія, Німеччина, Китай, США і Франція) з врегулювання ядерної проблеми Ісламської республіки Іран перенесена на один день і відбудеться у суботу, 14 квітня,


Джерело - Українська енергетика

Ми дізналися про наслідки надзалежності в енергетиці від нестабільних частин світу. Росіяни можуть перекрити крани коли вони хочуть, як вони зробили, звичайно, кілька років тому.


Джерело - УНІАН, Радіо Свобода

Прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борисов заявив, що його країна відмовилася від співпраці з російською корпорацією «Атомстройекспорт».


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

На свердловій платформі Elgin біля берегів Шотландії у Північному морі вже четвертий день поспіль витікає отруйна та вибухонебезпечна газова суміш.


За матеріалами - Голосу Америки

І якщо президенту Кучмі у свій час досить успішно вдавалося запроваджувати оголошену ним політику багатовекторності, говорить колишній посол США в Україні Стівен Пайфер, президент Янукович програє в обох напрямках.


Джерело - Голос Америки

У Верховному суді США в середу був останній день слухань у справі закону про реформу системи охорони здоров’я. Судді слухають аргументи сторін щодо можливого відхилення закону в цілому, в разі визнання неконституційним одного з його ключових положень.


Джерело - Korespondent

Серед існуючих санкцій, зокрема, буде продовжено заборону на експорт та імпорт товарів між Японією і Північною Кореєю.


Джерело - Korespondent

Президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що якщо він знову займе пост президента, то не буде повторювати своїх помилок. Він також має намір змінити конституцію, уточнивши положення про два президентські терміни.


Джерело - Korespondent

Негативно до США ставляться 35% респондентів. Грузію ж позитивно оцінюють 31% опитаних.


За матеріалами - Korespondent

Монті заявив, що боргові труднощі почалися ще в 2003 році. "Фактично прихильниками вседозволеності щодо бюджетного дефіциту і обсягу боргів були Франція і Німеччина", - упевнений голова кабінету міністрів Італії.


За матеріалами - Korespondent

"Ми поки не прийшли до точки, в якій можна з повною впевненістю говорити про вихід на траєкторію повного відновлення американської економіки", - заявив глава американського Центробанку в інтерв'ю ABC News.


Джерело - УКРІНФОРМ

Виділяються дві групи питань. Перша стосуватиметься проблем глобального управління. Друга група питань відноситься до проблем БРІКС і сталого розвитку.


Джерело - Українська правда

Для зустрічі Януковича й Обами не виділялося навіть окремої кімнати.


Джерело - Європейський простір

Модернізація української газотранспортної системи і збільшення її ефективності посилить енергетичну безпеку Європейського Регіону. Про це йдеться у висновку 24-го засідання групи високого рівня Енергетичного Співтовариства.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Президент Сполучених Штатів Барак Обама вимагає від керівництва Північної Кореї відмовився від проведення випробувань балістичних ракет. Він попередив Пхеньян про можливі наслідки цих випробувань, запланованих на квітень.


Джерело - Голос Америки

У Верховному Суді США триває слухання щодо закону про реформу системи охорони здоров’я. Деякі її основні положення викликали гострі суперечки у суспільстві. І тепер Верховний суд перевіряє їх на предмет конституційної відповідності.


Джерело - УКРІНФОРМ

Євросоюз призначить нового представника на переговорах з придністровського врегулювання у форматі "5+2" замість Мирослава Лайчака, який дав згоду зайняти пост міністра закордонних справ у новому уряді Словаччини.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Це стосується, насамперед, нових підходів до ядерної безпеки, зокрема, до боротьби з ядерною контрабандою, та до безпеки конфіденційної інформації та перевезень, що обговорювалися в Сеулі.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Уже через три дні після приведення до присяги федеральний президент Німеччини Йоахім Гаук відправився у свій перший закордонний візит, який привів його до Польщі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Сирія схвалила план із шести пунктів, запропонований спецпосланцем ООН та Ліги арабських держав Кофі Аннаном. Високий дипломат підтвердив таку інформацію під час свого візиту до Китаю.


Джерело - Korespondent

Раніше повідомлялося, що Семятковський є фігурантом справи про розміщення на території Польщі таємних баз ЦРУ, на яких містилися особи, підозрювані американцями в тероризмі.


Джерело - УНІАН

США вже виділили 205 мільйонів доларів на підтримку боєздатності ізраїльської системи протиракетної оборони "Залізний купол".


Джерело - Українстка правда

"Щодо усіх цих питань, особливо протиракетного захисту, це може бути вирішено. Але важливо, щоб він дав мені простір", - сказав Обама.


Джерело - Korespondent

"Заяву Мітта Ромні слід розглядати як вираження позицій тих кіл США, які ще не навоювалися, які мають намір нав'язати світу американську гегемонію і які бачать у Росії головну перешкоду своїм планам", - заявив Олексій Пушков.


За матеріалами - Європейського простору

Двері НАТО залишаються відкритими для країн Європи, які хотіли б стати її членами, заявив Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен у понеділок під час відеоконференції «Москва-Брюссель».


Джерело - УНІАН

Дмитро Медведєв і Барак Обама розмовляли при працюючому мікрофоні ще до початку прес-конференції.Зокрема, Обама сказав Медведєву, що після виборів матиме більше можливостей для співпраці з Росією у питанні ПРО в Європі.


За матеріалами - УНІАН

26-28 березня делегація під керівництвом командувача Військово-морських сил Збройних сил України адмірала Віктора Максимова у місті Доха (Держава Катар) бере участь у міжнародній виставці Dimdex-2012.


Джерело - Українська енергетика

Іран та шість світових держав домовилися зустрітися 13 квітня для проведення нових переговорів щодо ядерної програми Тегерану, проте провал попередніх зустрічей та спорів щодо того, що має обговорюватися, не дозволяє їм обрати місце, повідомили дипломати.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Можливості подальшого скорочення ядерних арсеналів має намір обговорити президент США Барак Обама на зустрічі з майбутнім президентом Росії Володимиром Путіним. Вашингтон може розширити Угоду СНО.


За матеріалами - Korespondent

Президент РФ Дмитро Медведєв і президент США Барак Обама заявили, що колишній Семипалатинський випробувальний ядерний полігон більше не становить загрози.


За матеріалами - Української служби ВВС

На півдні Афганістану двоє солдатів з міжнародного контингенту загинули, коли по них почав стріляти чоловік у формі солдата афганської армії, повідомляє НАТО.


Джерело - Голос Америки

Обама назвав СТАРТ з Росією, яку ратифіковано у 2010 році, найвсеохопнішою угодою за останні 20 років. Він додав, що планує чергове скорочення озброєнь, коли Володимир Путін займе президентську посаду.


За матеріалами - Голосу Америки

Небагато доповідачів дводенної конференції в Інституті Гаррімана згадували про «перезавантаження».


Джерело - Korespondent

"Ми не займаємося перекиданням військ через вашу територію, у нас немає намірів відкривати базу на території Російської Федерації, існує практична угода, що дозволяє нам переправляти несмертоносні вантажі", — сказав Расмуссен у понеділок, 26 березня.


За матеріалами - Української енергетики

Нещодавно призначений Генеральний Секретар Енергетичної Хартії Урбан Руснак є добре відомим українцям.Зараз, після кількох років роботи в словацькому МЗС,пан Руснак уповноважений покращувати енергетичну безпеку практично на глобальному рівні.


За матеріалами - УНІАН

"Ще є час вирішити це дипломатичним шляхом, - заявив Обама в своєму виступі перед студентами в Сеулі напередодні відкриття саміту з ядерної безпеки, - але часу мало. Іран повинен діяти з усією серйозністю і терміново, як того вимагає момент".


За матеріалами - УНІАН

Переговори двох президентів будуть стосуватися двосторонніх відносин Польщі та Німеччини, а також інтеграційних процесів у Європі.


За матеріалами - УНІАН

Партія "Християнсько-демократичний союз" (ХДС), очолювана канцлером ФРН Ангелою Меркель, здобула перемогу на виборах до земельного парламенту (ландтагу) ​​федеральної землі Саар на південному сході Німеччини, набравши не менше 34,5% голосів.


Джерело - Голос Америки

Вашингтон та Сеул заявляють про готовність дати відповідь на ворожі дії з боку Північної Кореї, яка у квітні планує випробування нової ракети здатної нести ядерний заряд.


Джерело - Голос Америки

За словами Майкла Макфола, якого в ході президентських виборів у Росії неодноразово звинувачували у підтримці антипутінської опозиції, плани США щодо ПРО насправді не загрожують національним інтересам Росії.


Джерело - Korespondent

Президент США Барак Обама в понеділок, 26 березня, заявив, що Росія і США мають намір дати Північній Кореї сигнал про необхідність утриматися від запуску ракети із супутником.


Джерело - Українська енергетика

Прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов матиме телефонну розмову зі своїм російським колегою Володимиром Путіним, щоб остаточно визначити долю спільного енергетичного проекту АЕС Белене, який довго відкладався.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Ціни на бензин у багатьох європейських країнах невпинно зростають. В Італії вирішили перевірити, чи нема тут картельної змови.


Джерело - УКРІНФОРМ

Вивезення високозбагаченого урану Україною є важливим кроком для прогресу в подоланні сучасних викликів глобальній безпеці, вважає президент США Барак Обама.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

На порядку денному заходу - питання фізичного і технічного захисту, охорони та безпеки об'єктів атомної енергетики і радіоактивних матеріалів.


Джерело - УКРІНФОРМ

Греція не обійдеться без третього пакету допомоги від ЄС і МВФ для боротьби з борговою кризою.


Джерело - УКРІНФОРМ

Генеральний Cекретар НАТО Андерс Фог Расмуссен розкритикував Раду Безпеки ООН у зв’язку з відсутністю консенсусу для ухвалення резолюції, що містила би адекватні міжнародно-правові заходи для урегулювання ситуації в Сирії.


Джерело - Korespondent

НАТО не буде втручатися в сирійський конфлікт, заявив Генеральний Секретар альянсу Андерс Фог Расмуссен. За його словами, на відміну від Лівії, в Сирії зовсім інша ситуація.


Джерело - Дзеркало тижня

«Це не буде саміт щодо розширення, проте ви побачите чіткі послання, що наші двері залишаються відкритими», — підкреслив Генсек НАТО.


Джерело - Polradio.pl

Як сказав сьогодні Дмітрій Мєдвєдєв, Москві ніхто не пояснив, чому вона має вірити, що система протиракетної оборони не буде спрямована проти неї.


За матеріалами - Korespondent

Новий президент Німеччини, правозахисник і пастор з колишньої НДР Йоахім Гаук у п'ятницю, 23 березня, офіційно вступив на посаду.


Джерело - Korespondent

Голови МЗС 27 країн-членів Євросоюзу у п'ятницю, 23 березня, погодилися на розширення "точкових" санкцій проти Білорусі та Сирії.


За матеріалами - Голосу Америки

Основна мета саміту в Сеулі – пошук шляхів унеможливлення доступу терористів до ядерної зброї.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

У штаті Невада, стоячи посеред величезного поля енергетичних сонячних панелей,Обама стверджував, що обстоювання переваг так званої «чистої» енергії – вітру та сонця – зовсім не означає, що він проти дальшого розвитку нафтогазової промисловості.


Джерело - Korespondent

Угруповання Солдати Халіфату, пов'язане з терористичною організацією Аль-Каїда в країнах ісламського Магриба сьогодні взяло на себе відповідальність за підготовку вбивств семи чоловік на півдні Франції.


Джерело - Korespondent

Американському військовослужбовцю Роберту Бейлсу, який розстріляв мирних мешканців в Афганістані на початку березня, висунуть звинувачення у вбивстві 17 осіб.


За матеріалами - Korespondent

У п'ятницю пройде інаугурація нового президента Молдови Миколи Тимофті.


Джерело - Korespondent

Міністр оборони Японії Наокі Танака віддав наказ про підготовку до розгортання зенітно-ракетних комплексів Patriot (PAC-3) систем протиракетної оборони у зв'язку з наміром КНДР запустити супутник у квітні 2012 року.


Джерело - ВВС

Найгірші часи для єврозоны вже минули, і ситуація в Європі стабілізується, хоч ризики ще залишаються. Про це заявив президент Європейського центробанку (ЄЦБ) Маріо Драгі.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Посол США в Україні Джон Теффт заявив про готовність Сполучених Штатів надати підтримку Міністерству оборони України в реформуванні Збройних Сил.


Джерело - УКРІНФОРМ

«Перший етап – це близько 300 млн євро. Йдеться про фінансування заміни частини газогону Уренгой – Помари – Ужгород. У цьому процесі ми знаходимося на фінальній стадії», - повідомив посадовець.


Джерело - Korespondent

Державні борги Італії та Іспанії надто великі для будь-якого антикризового фонду, тому сконцентруватися потрібно на питаннях про якість його роботи, а зовсім не на розмірах, вважає глава департаменту бюджетної політики міністерства фінансів ФРН.


Джерело - УНІАН

Європейський Союз розглядає можливість запровадження санкцій у вигляді заборони на в’їзд та заморожування активів проти дружини та інших членів родини Президента Сирі Башара Ассада.


Джерело - Korespondent

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's прогнозує Росії під правлінням Путіна застій економіки з середніми темпами зростання в 3,4% до 2014 року з "обмеженою" ймовірністю структурних реформ і боротьби з нафтовою залежністю економіки.


За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

Нідерланди забезпечать модернізацію чотирьох фрегатів ППО, встановивши на них радіолокаційні системи великого радіуса дії «Смарт-Л».


Джерело - Електронна газета «Леус-Інформ»

За американськими планами, 4 тисячі морських піхотинців будуть передислоковані з японської Окінави на острів Гуам у Тихому океані, і ще 5 тисяч морських піхотинців - на Гавайські острови, до Австралії та до інших пунктів дислокації.


Джерело - УКРІНФОРМ

Таку пропозицію він висловив під час виступу на слуханнях у Комітеті з міжнародних справ Палати представників Конгресу США на тему "Росія 2012: посилення репресій, розгул корупції, сприяння режимам-ізгоям", які відбулися у середу.


Джерело - Korespondent

"22 березня Україна у повному обсязі виконала взяті на себе зобов'язання, забезпечивши вивезення до Росії за сприяння США та МАГАТЕ останньої партії високозбагачених ядерних матеріалів із Харківського фізико-технічного інституту", - заявили в МЗС.


Джерело - Українська енергетика

Хілларі Клінтон повідомила, що Бельгія, Чеська Республіка, Франція, Німеччина, Греція, Італія, Японія, Нідерланди, Польща, Іспанія та Британія «значно скоротили» обсяг нафти, який вони купують в Ірану.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Парламент в Афінах підтримав законопроект, який дозволяє в обмін на суворі заходи заощадження прийняти допомогу обсягом 130 мільярдів євро. В країні не припиняються протести проти економії.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Міністри закордонних справ Німеччини та Росії привітали заяву Ради Безпеки ООН щодо Сирії. Але інтерпретація її змісту все ж різниться.


Джерело - Korespondent

Малійські військовослужбовці заявляють, що їм вдалося захопити палац президента країни Амаду Тумані Туре, а також заарештувати низку міністрів.


Джерело - Korespondent

У Міністерстві оборони України повідомляють, що у Демократичній Республіці Конго невідомі особи обстріляли український вертоліт Мі-24 зі складу 18-го окремого вертолітного загону Збройних сил України місії ООН у цій країні.


Джерело - УКРІНФОРМ

Міністерство закордонних справ України підтверджує, що Україна та Європейський Союз готові парафувати Угоду про асоціацію 30 березня у Брюсселі.


Джерело - УКРІНФОРМ

Рада Безпеки ООН заявила про свою повну підтримку пропозиції з шести пунктів, представленої сірійській владі Спеціальним посланником ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннаном.


Джерело - УКРІНФОРМ

Міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко під час візиту до Брюсселя 22 березня обговорить із єврокомісаром з питань енергетики Гюнтером Оттінгером стан та перспективи співпраці України та ЄС в енергетичній сфері.


Джерело - Українська енергетика

Майбутні переговори з Іраном щодо його ядерної програми можуть привести до комплексного вирішення, проте Тегеран має «швидко» показати, що серйозно займатиметься переговорами, заявила Кетрін Ештон.


Джерело - Голос Америки

Зростання цін на пальне значно знизили рейтинги Обами і навіть загрожують його переобранню на другий термін, вважають деякі аналітики. Пересічні американці звичайно незадоволені різким стрибком цін, втім не всі поспішають звинувачувати лише президента.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Президент України Віктор Янукович повернувся з Москви без конкретних домовленостей про газ. Натомість почув натяк з Кремля на очікувані «проблеми».


Джерело - Українська служба ""Радіо Свобода"

За новим дослідженням Стокгольмського дослідницького інституту міжнародного миру, Індія є провідним покупцем (імпортером) зброї. А США і Росія, відповідно, покривають до половини всього світового об’єму експорту такого товару.


Джерело - Korespondent

Вибух перед індонезійською дипмісією в Парижі пролунав на тлі загальної напруженої ситуації в країні. У Тулузі наразі триває операція із затримання особи, яка, ймовірно, напала 19 березня на єврейський коледж.


Джерело - Korespondent

Греція отримала перші 7,5 мільярда євро з нової програми допомоги Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду, при цьому значна частина цих коштів піде на оплату облігацій, що перебувають у володінні центробанків єврозони.


Джерело - Korespondent

Євросоюз на зустрічі глав МЗС країн-членів організації, наміченої на четвер і п'ятницю, обговорить і, можливо, затвердить нові "точкові санкції" проти Білорусі, Сирії та Ірану у зв'язку з "відсутністю прогресу" в ситуації в цих країнах.


Джерело - Korespondent

За наявними даними, 24-річний чоловік, підозрюваний в нападі на навчальний заклад, пов'язаний з Аль-Каїдою і екстремістською сектою салафітів. Зараз триває операція з його затримання.


Джерело - УКРІНФОРМ

Про це у своєму блозі повідомив депутат Європарламенту Марек Сівець, посилаючись на розмову із президентом Єврокомісії Жозе-Маунелем Баррозу.


За матеріалами - ВВС

Королева Великої Британії Єлизавета II заявила, що знову присвячує себе служінню країні та її народу.Про це вона сказала, виступаючи з промовою перед обома палатами британського парламенту на честь свого 60-річчя перебування на троні.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

НАТО продовжило проведення військово-морської операції у районі Африканського Рогу "Океанський щит" до кінця 2014 року.


Джерело - Українська правда

"Поки цю ситуацію не виправлять, потрібно сказати чесно українській громадськості, що процеси укладення угоди про асоціацію й зону вільної торгівлі будуть припинені", - сказав Іван Почух.


Джерело - Українська енергетика

"У мене немає жодних проблем, якщо Росія постачатиме до 30% нашого загального споживання … Я вважаю, що було б доречно, якби російський газ складав 50% чи більше",- сказав Гюнтер Еттінгер.


Джерело - УКРІНФОРМ

Україна наближається до фінальної стадії ліквідації своїх запасів високозбагаченого урану відповідно до угоди зі Сполученими Штатами, покликаної запобігати ядерному тероризму.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

За інформацією бельгійського політика, напередодні, 19 березня, джерела в Сирії повідомили, що у супроводі російського спецназу до сирійського порту Тартус був доставлений вантаж військового призначення.


Джерело - УКРІНФОРМ

Спеціальний радник держсекретаря США з глобальних молодіжних питань Ронан Ферроу під час поїздки до Європи відвідає Київ 23 березня.


Джерело - УНІАН

Європарламент не оцінює парламентські і президентські вибори, що відбулися в Росії як вільні і чесні, проте, відзначає пожвавлення діяльності громадянського суспільства в країні. Про це заявив в Москві доповідач Європарламенту з Росії Ханнес Свобода.


За матеріалами - УНІАН

"Нинішня Європа справді повинна серйозно задуматися над тим, куди йти далі", - сказав чеський лідер.


Джерело - Lenta.ru

Історія, змодельована в Пентагоні, розвивалася так: Ізраїль, нікого не попереджаючи, завдав удари з повітря по іранських ядерних об'єктах. Відповіддю іранців стала серія ударів по американських кораблях у Перській затоці.


За матеріалами - Korespondent

Королева Великобританії Єлизавета II у вівторок звернеться з урочистою промовою до депутатів обох палат британського парламенту, приуроченою до "діамантового" ювілею свого перебування на престолі.


Джерело - Korespondent

У список учасників перегонів увійшли, зокрема, чинний президент країни Ніколя Саркозі, голова лівоцентристської Соціалістичної партії Франсуа Олланд, лідер ультраправих Марі Ле Пен і лідер правоцентристів Франсуа Байру.


Джерело - Korespondent

Президент Франції Ніколя Саркозі оголосив про найвищий рівень терористичної загрози у регіоні Південь-Піренеї і направить у район 14 підрозділів поліцейського спецназу і жандармерії після нападу невідомого на єврейський коледж у Тулузі.


Джерело - "Леус-Інформ"

На прес-конференції С. Піньєра заявив, що він та К. Фернандес мають намір «зруйнувати всі кордони» між Аргентиною і Чілі на шляху до повної інтеграції двох держав.


Джерело - Korespondent

Україна розглядає можливість закупівлі газу в Європі в початкових обсягах близько 10 млрд куб м, заявляє глава Національної акціонерної компанії (НАК) Нафтогаз України Євген Бакулін.


Джерело - Korespondent

Вибухи сталися вранці в суботу, 17 березня, біля будівель поліції і розвідслужби.


Джерело - Українська енергетика

Міжнародне енергетичне агентство стверджує, що експорт нафти Ірану може знизитися на 50 відсотків в липні, коли повністю вступлять в дію європейські санкції щодо ядерної програми країни.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Сполучених Штатах Америки ціни бензину продовжує зростати. Це б’є по кишенях американців, а відтак і негативно впливає на рейтинг президента Барака Обами. До того ж, попереду сезон літніх відпусток, коли бензин, як правило, дорожчає.


Джерело - Korespondent

Парламентська комісія Афганістану, що розслідувала інцидент, який стався 11 березня, заявила, що в розстрілі мирного населення в провінції Кандагар могли брати участь до 20 американських військовослужбовців, а не один, як стверджує Пентагон.


Джерело - РИА Новости

Питання про скасування обмежувальної щодо Росії поправки Джексона-Веніка розглянуть в сенаті конгресу США влітку цього року, після ратифікації Держдумою угоди про вступ Росії у СОТ, повідомив глава сенатського фінансового комітету Макс Бакус.


За матеріалами - Korespondent

Найбільша кількість учасників прийшла підтримати прем'єра, який заявив, що Угорщина "не стане колонією" Євросоюзу, який заморозив надання країні 495 мільйонів євро з Фонду співробітництва ЄС.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Європарламент очікує від новообраного Президента Росії Володимира Путіна діалогу з опозицією. Про це йдеться у резолюції за підсумками президентських виборів, схваленій на сесії Європарламенту в Страсбурзі.


Джерело - УНІАН

Ештон відзначила, що посли повинні повернутися до Мінська до зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС, призначеної на 22-23 березня. Не виключено, що на цій зустрічі можуть бути схвалені нові санкції проти Білорусії.


За матеріалами - УНІАН

Депутати Держдуми Росії від КПРФ називають відкриття перевалочної бази НАТО в Ульяновську здачею національних інтересів РФ.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Економічне зростання в Республіці Молдова у 2011 році становило 6,4%, що свідчить про подолання Молдовою внутрішньої економічної кризи.


Джерело - УКРІНФОРМ, ВВС

"Ми готові вже зараз взяти на себе всю відповідальність за безпеку в Афганістані. Ми б хотіли, щоб цей процес завершився у 2013-му, а не у 2014 році", - заявив він.


Джерело - УКРІНФОРМ

Польща може прийняти власну стратегію виведення військ з Афганістану у випадку, якщо місія НАТО у цій країні буде продовжена після 2014 року.


Джерело - Українська правда

Рейтингове агентство Standard&Poor's в четвер змінило прогноз довгострокових суверенних рейтингів України на "негативний" зі "стабільного".


За матеріалами - УНІАН

У Львові, на базі Академії Сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного, триває процес планування українсько-американського командно-штабного навчання із залученням військ “Репід Трайдент-2012”.


За матеріалами - Голосу Америки

Згадаймо промову Путіна в Парижі в 2004-му році, в Мюнхені в 2007-му році, його зауваження в травні 2007-го року, коли він говорив про Третій Рейх, його антиамериканізм... Мені кажуть, що ця передвиборча кампанія, що все зміниться, – я в це не вірю.


Джерело - Голос Америки

Уряд Росії близький до ухвалення історичного рішення. США та НАТО можуть отримати авіабазу в Ульянівську.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Відлітаючи до Афганістану Леон Панетта заявив, що США не будуть змінювати свою стратегію в цій країні. «Не думаю, що в даний момент є хоча б якась причина, з-за котрої ми повинні були б змінювати нашу стратегію і розпочати процес згортання сил».


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

У Євросоюзі фінансово-економічна криза штовхає на крайні заходи. Тим часом, коли одні держави отримують величезні грошові допомоги, інших карають за недотримання правил та бюджетної дисципліни.


Джерело - Українська енергетика

Іран заявляє, що повторив пропозицію до п’яти постійних членів Ради безпеки ООН та Німеччини продовжити переговори щодо спірної ядерної програми в країні.


Джерело - УКРІНФОРМ

З польської сторони у них взяли участь тільки винищувачі F-16, з ізраїльської - винищувачі F-15 і F-16. Навчання проводилися на базі ВПС Увде у Негеві. На них присутній командувач польських ВПС Лех Маєвський.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Світове кредитне агентство Fitch Ratings змінило прогноз щодо вищого рейтингу Великої Британії ААА із "стабільного" на "негативний" через високі розміри бюджетного дефіциту країни.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Нідерланди мають намір витратити до 250 млн євро на модернізацію радіотехнічних систем морського базування, що увійдуть до складу європейської системи протиракетної оборони НАТО.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Міністри фінансів країн єврозони ухвалили рішення про виділення Греції першого траншу у розмірі 39,4 млрд євро у межах другої програми міжнародної фінансової допомоги країні задля уникнення державного боргового дефолту.


Джерело - УКРІНФОРМ

Переговори щодо надання Україні чергового траншу МВФ зайшли у глухий кут через неможливість домовитися у питанні підвищення тарифів на газ для населення.


Джерело - УНІАН

І.Касатонов зазначив, що ці переговори дуже важко проходять і «Україна стоїть на тих позиціях - хай воно все поступово застаріває, коли розсиплеться, тоді буде інша постановка питання».


Джерело - Українська енергетика

Азербайджан, Грузія, Україна, Польща та Литва закінчили техніко-економічне обґрунтування для трубопроводу, що транспортуватиме каспійську нафту до польського міста Гданськ через чорноморський порт Одеса.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Греція одержить другий рятівний пакет, але Іспанія не виконує свої цілі з заощадження. Міністри фінансів єврогрупи вимагають від Мадрида скоротити бюджетний дефіцит.


Джерело - Korespondent

Розрив контракту з Рособоронекспортом на постачання вертольотів Мі-17 поставить під загрозу американську програму з підтримки боєготовності сил безпеки Афганістану, заявила офіційний представник Держдепартаменту Вікторія Нуланд.


Джерело - Korespondent

Іран планує створити військовий безпілотний літальний апарат для Венесуели, розповів на прес-конференції голова Південного командування збройних сил США генерал Дуглас Фрейзер.


За матеріалами - Korespondent

Після прибуття Кемерон залишив дружину на піклування першої леді США Мішель Обами, а сам вирушив з президентом в Огайо, на баскетбольний матч між двома студентськими командами університетів Кентуккі та Міссісіпі.


За матеріалами - Korespondent

Колишній сенатор від Пенсільванії Рік Санторум, за попередніми даними, переміг на республіканських праймеріз в штаті Алабама та Міссісіпі , що відбулися у вівторок, 13 березня.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Європарламент – цього тижня має ухвалити резолюцію щодо виборів президента Росії, політичної ситуації та відносин з цією державою.


Джерело - УКРІНФОРМ

Підвищений інтерес до Румунії з боку вітчизняних і зарубіжних енергетичних компаній викликаний наявністю в країні запасів сланцевого газу. З такою заявою виступив генеральний директор румунської енергетичної компанії Zeta Petroleum Богдан Попеску.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Зміну кадрів" на українському напрямі зовнішньої політики Росії рекомендує Директор Інституту країн СНД, радник глави виборчого штабу В.Путіна Костянтин Затулін.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Наступні вибори до сербського парламенту проводитимуться у відповідності до прийнятих змін до закону про вибори народних депутатів. Ними, зокрема, передбачено, що у складі кандидатів у депутати має бути щонайменше третина жінок.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Це просто безглуздо, я глибоко засмучений, що такий популярний телеканал, як TF1, не знайшов нічого кращого, як запитати мене про заяви Каддафі або його сина", - заявив в прямому ефірі TF1 Ніколя Саркозі.


Джерело - Korespondent

В Афганістані почалися масові антиамериканські демонстрації. Причиною протестів став розстріл мирних жителів військовослужбовцям США в ніч на 11 березня в провінції Кандагар.


Джерело - УКРІНФОРМ

В Афганістані спостерігається ескалація напруженості після того, як Талібан пообіцяв помститися США за нещодавнє вбивство 16 афганців американським солдатом.


Джерело - Korespondent

Представник СНР Джордж Сабра заявив, що військова інтервенція необхідна для створення у Сирії "гуманітарних коридорів", зон безпеки і зон вільних від польоту, необхідних для того, щоб запобігти насильству урядових військ по відношенню до мирного населення


Джерело - Українська правда

Україна попросить Міжнародний валютний фонд рефінансувати борг, погашення якого припадає на 2012 рік, новими кредитами в рамках програми stand-by.


Джерело - Korespondent

Україна і Європейський Союз погодили дату парафування угоди про асоціацію. Як пише видання Коммерсантъ-Украина, процедура відбудеться в Брюсселі 30 березня.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

У листі сенаторів на адресу глави Пентагону Леона Панетти наголошується, що США не повинні «непрямо субсидувати масові вбивства мирних сирійських громадян».


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

У вівторок члени Республіканської партії США проведуть первинні вибори кандидатів у штатах Алабама і Міссісіпі.


Джерело - Українська енергетика

Всього, за оперативними даними "Укртрансгазу", за два місяці 2012 року компанія транспортувала 17,7 мільярда кубометрів природного газу, що на 12% менше за аналогічний період минулого року.


За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

Вище військове керівництво НАТО було ознайомлене командиром корабля з можливостями есмінця, особливо щодо протиракетної оборони, яка є провідною місією Альянсу.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Зважаючи на те, що міжнародна фінансова криза безпрецедентно вплинула на оборонні бюджети країн Альянсу, необхідно докладати постійних зусиль до більш ефективного і плідного використання обмежених ресурсів.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Генеральний Секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен зателефонував новообраному Президенту Росії Владіміру Путіну. Він привітав пана Путіна з поверненням на цю посаду і сказав, що очікує на продовження взаємодії і конструктивного діалогу.


За матеріалами - Офіційнргр сайту НАТО

Контракт, укладений з приватними компаніями, надасть вже функціонуючим Силам НАТО з реагування на комп’ютерні інциденти (NCIRC) можливість досягти цілковитої оперативної спроможності до кінця 2012 року.


Джерело - Korespondent

Новий посол Литви в Москві Ренатас Норкус заявив, що його країна вкрай стурбована нарощуванням військової могутності Росії в Калінінградській області.


За матеріалами - Korespondent

Україна передала Індії третю партію легких транспортних Ан-32, модернізованих на потужностях українського ОПК на замовлення індійських ВПС.


Джерело - Інтерфакс-Україна

"Ніхто не може виключити, що Греції у якийсь момент знадобиться третій порятунок", - заявив Шойбле в інтерв'ю бельгійському виданню De Morgen, підкресливши, що вжиті заходи і майбутні непрості кроки Греції виведуть країну на шлях відновлення.


Джерело - Українська енергетика

В Києві презентували проміжні результати Індексу прозорості енергетичного сектору (ESTI), згідно яких Україна отримала найменший бал – 4,55, поряд з Болгарією – 5,7 та 6,11 балів, Румунією – 8,02 балів та Туреччини.


Джерело - Голос Америки

Премє’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що він дасть шанс спрацювати міжнародним санкціям проти Ірану і не планує атакувати його ядерних установок у найближчих «днях і тижнях».


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У Дамаску завершився другий раунд переговорів між спецпосланцем Організації Об'єднаних Націй і Ліги арабських держав Кофі Аннаном та президентом Сирії Башаром Асадом. Аннан зустріччю задоволений


Джерело - Korespondent

Президент Франції Ніколя Саркозі в неділю знову закликав до реформи Шенгенської угоди і пригрозив, що Франція може призупинити свою участь у ньому, якщо воно не буде серйозно реформовано.


За матеріалами - Korespondent

Конгресмен Рон Пол отримав перемогу за кількістю голосів на Віргінських островах, а екс-губернатор Массачусетсу Мітт Ромні заручився там найбільшою кількістю голосів делегатів на майбутньому з'їзді Республіканської партії.


Джерело - Радіо Свобода, УКРІНФОРМ

Сотні тисяч іспанців на заклик Загального союзу трудящих (UGT) і Робочих комісій (CCOO) узяли участь у неділю в масових акціях проти трудової реформи.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

"Це не означає, що не обговорюватиму питання (формування уряду - УКРІНФОРМ) й з деякими іншими політичними партіями, - сказав Іван Гашпарович.


Джерело - УНІАН

За повідомленням прес-служби Армії Ізраїлю сьогодні вночі ВПС країни атакували склад з боєприпасами на півночі сектору Гази і чотири точки, звідки бойовики запускали ракети по ізраїльських населених пунктах.


Джерело - Bloomberg, УКРІНФОРМ

Ісландія повинна або увійти до Євросоюзу і прийняти євро, або не входити в ЄС, але все одно взяти собі валюту іншої держави. Про це заявила прем'єр-міністр Ісландії Йоханна Сігурдардоттір.


За матеріалами - Korespondent

Мітт Ромні отримав перемогу на зборах виборців в штаті Вайомінг - кокусах - з висунення кандидата в президенти США від Республіканської партії.


Джерело - Korespondent

За останню добу і досі бойовики з сектора Газа випустили по містах півдня Ізраїлю близько 100 ракет. ЦАХАЛ завдає ударів, що за масштабами руйнування перевершують палестинські.


Джерело - УКРІНФОРМ

У заяві НАТО також зазначається, що Путін підкреслив свою прихильність хорошим і стабільним відносинам з НАТО. Расмуссен, зі свого боку, закликав НАТО і Росію досягти угоди щодо європейської системи протиракетної оборони.


Джерело - УКРІНФОРМ

Уряд Греції офіційно заявив про успіх угоди з обміну боргових зобов'язань, яка означає, що Афінам вдалося уникнути дефолту.


Джерело - Korespondent

Іран, ймовірно, веде роботи з ліквідації слідів радіації після випробувань нейтронного детонатора на ядерному об’єкті Парчин, передає AP з посиланням на неназваних експертів при МАГАТЕ, які вивчили зроблені з супутника знімки.


Джерело - Korespondent

У четвер закінчується термін заявок про добровільну участь у програмі. Планується списати близько половини з 206 млрд євро номінальної вартості грецьких облігацій на руках приватних інвесторів.


Джерело - Korespondent

"На жаль, ми поки не спостерігаємо достатнього прогресу, проте збираємося продовжити діалог з росіянами і сподіваємося, що в результаті з'явиться якась угода, що задовольнить інтереси обох сторін", - сказала Клінтон на прес-конференції в середу.


За матеріалами - Korespondent

Огайо знаменитий тим, що всі президенти-республіканці вигравали в ньому праймеріз. Відповідно, програвши вибори в Огайо, Ромни зіткнувся б з проблемами на майбутньому партійному з'їзді.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Єврозона перебуває у стані помірної рецесії, зізнається єврокомісар Оллі Рен. Вперше за останні два з половиною роки обсяги економічного зростання єврозони скоротилися, підтверджує Євростат.


За матеріалами - Korespondent

"На жаль, ядерна програма Ірану продовжує просуватися вперед, - сказав він. - Ізраїль чекав дипломатичної роботи, ми чекали, поки запрацюють санкції. Ніхто з нас більше не може дозволити собі чекати".


Джерело - Korespondent

"Якби було отримано згоду ООН, я підтримав би операцію в Сирії", - сказав Саркозі.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Ще не всі голоси у десятьох штатах після «супервівторка» підраховано, але вже відомо, що найбільшого успіху досяг Мітт Ромні, колишній губернатор штату Массачусетс.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Президент США Барак Обама заявив у вівторок, що, на його думку, ще є «вікно можливості» вирішити суперечку навколо ядерної програми Ірану дипломатичним шляхом, не вдаючись до воєнної сили.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Як сказав він на прес-конференції в Білому Домі, думати про таку можливість чи про якесь подібне «просте рішення» було б помилкою.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Помірковано-позитивна оцінка з боку офіційного Брюсселя ходу та результатів виборів президента Росії є проявом подвійних стандартів щодо демократії.


Джерело - УКРІНФОРМ

В Італії у вівторок розпочалися українсько-італійські політичні консультації на рівні заступників міністрів закордонних справ. З українського боку у зустрічі бере участь заступник глави МЗС Віктор Майко.


Джерело - Українська енергетика

ЄС повідомив, що світові держави домовилися провести новий раунд переговорів з Іраном щодо його ядерної програми, а Іран дав дозвіл інспекторам відвідати об’єкт, який підозрюють в секретній роботі з атомною енергією.


За матеріалами - УНІАН

6 березня в Академії Сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного розпочався черговий етап підготовки до проведення у липні ц.р. українсько-американських командно-штабних навчань із залученням військ “Репід Трайдент – 2012”.


За матеріалами - Korespondent

Виборці одразу десяти штатів США 6 березня, в так званий супервівторок, вирішуватимуть, кого з кандидатів-республіканців вони хотіли б бачити суперником нинішнього глави Білого Дому Барака Обами на майбутніх президентських виборах.


Джерело - УНІАН

Про це заявив командувач військами міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (ISAF) генерал Джон Ален.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У понеділок з Китаю повіяло тривожними новинами. Керівництво Піднебесної знизило прогноз економічного зростання до найнижчого з 2004 року показника – 7,5 відсотка.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Оглядачі європейських видань намагаються передбачити непередбачуване, в один голос визнаючи, що перемога Путіна насправді є поразкою, а управління Росією за старим сценарієм не можливе.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Програма V4EaP дасть змогу країнам "Східного партнерства" використовувати досвід країн V4 у сфері системної трансформації", - йдеться в повідомленні польського зовнішньополітичного відомства.


Джерело - УКРІНФОРМ

"Я хотів би сподіватися на продовження прогресу у співпраці між НАТО і Росією", - заявив Расмуссен, коментуючи вплив виборів президента РФ на двосторонній діалог.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Сполучені Штати привітали російський народ із завершенням президентських виборів і висловили готовність до співпраці з обраним главою держави після його інавгурації.


За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

У вівторок 28 лютого члени Альянсу обговорили хід підготовки до саміту під час щорічного семінару, організованого Командуванням ОЗС НАТО з питань трансформації і зосередженого цього року на питаннях сил і засобів.


Джерело - Офіціний сайт НАТО

Після потужного снігопаду Чорногорія на початку цього тижня оголосила по всій країні надзвичайний стан і звернулася із проханням по допомогу до Євроатлантичного центру координації реагування на катастрофи.


Джерело - Українська енергетика

Іран, можливо, зупинить продажі нафти Бельгії, Чеській республіці та Нідерландам, повідомило державне інформаційне агентство Mehr, не уточнюючи, звідки була отримана інформація.


Джерело - Українська енергетика

Україні слід віддати належне за роботу над залученням нових енергоресурсів, проте має зробити більше, щоб зосередитися на ширших питаннях енергетичної безпеки, заявили в Міжнародному енергетичному агентстві.


Джерело - ICTV

Представники Європейського Союзу знову заявили, що ЄС не зможе просунутися у справі укладання угоди про асоціацію з Україною, якщо влада України не змінить свого ставлення до справи екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Посли країн Європейського Союзу в Україні висловлюють свою "цілковиту солідарність" із головою Представництва ЄС Жозе Мануелем Пінту Тейшейрою, який розкритикував внутрішню ситуацію в Україні.


Джерело - Голос Америки

Сполучені Штати намагаються відмовити союзників від застосування сили проти Ірану. Експерти кажуть, навіть якщо Ізраїль наважиться ліквідувати ядерні об’єкти іранців, це лише призупинить розвиток їх атомної програми.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Координатор німецько-російських відносин в уряді ФРН прокоментував підсумки президентських виборів у Росії, заявивши, що не вірить у варіант модернізації, яку пропонує Путін.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Ключовим же підсумком зустрічі чимало оглядачів називають підписання фіскального пакту, яке має посилити бюджетну дисципліну у спільноті.


Джерело - Украънська служба ВВС

Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила, що наразі загроза різкого уповільнення світової економіки дещо зменшилася, але водночас попередила про серйозні ризики, які залишаються актуальними для більшості країн світу.


За матеріалами - Української енергетики

Литовська нафтова компанія підписала 10-річну угоду на суму близько 700 млн. доларів про оренду терміналу скрапленого газу у норвезької Hoegh LNG, намагаючись скоротити залежність Литви від поставок російського газу.


За матеріалами - Korespondent

"В Ірані при владі перебуває диявольський, жорстокий режим, що морально розклався. Ми завжди виступаємо за мир. Але якщо нас змусять битися, повірте мені: ми переможемо", - заявив Шимон Перес під час виступу у Вашингтоні.


Джерело - РІА Новости

Кандидат у президенти РФ від партії Единая Россия Володимир Путін за підсумками опрацювання 99,07% протоколів набирає 63,81% голосів.


Джерело - УКРІНФОРМ

Брюссель і Київ зайшли в глухий кут у питанні асоціації, оскільки підписання та ратифікація відповідної Угоди "фактично заблоковані в результаті дій України".


Джерело - УКРІНФОРМ

На Манежній площі Москви близько 100 тисяч людей зібралися на концерт-мітинг на підтримку кандидата в президенти РФ Володимира Путіна, який згідно екзит-полам, перемагає в першому турі зі значним відривом.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Пріоритетами на 2012 рік визначено продовження фіскальної консолідації, відновлення нормального кредитування економіки, сприяння зростанню та конкуренції, боротьба з безробіттям та соціальними наслідками кризи, а також модернізація державного управління.


Джерело - Korespondent

Згідно з попередніми результатами, на парламентських виборах, які відбулися в п'ятницю в Ірані, лідирують консервативні суперники іранського президента Махмуда Ахмадінежада.


Джерело - Korespondent

Президентські вибори попередньо можна вважати нелегітимними, адже вся адміністративна машина готується до наймасовіших фальсифікацій в історії Росії, проте опозиція намагатиметься перешкодити владі це зробити, заявив Гаррі Каспаров.


Джерело - УНІАН

Наприкінці 2009 року Александр Вершбоу заявив, що американська програма ПРО в Європі не тільки не згортається, як незадовго до цього стверджував Обама, а, навпаки, буде навіть ближчою до російських кордонів.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Головуючий в ОБСЄ, заступник прем’єр-міністра Ірландії Імон Гілмор заявив, що його обнадіяв, як було сказано, конструктивний підхід, виявлений у Дубліні і він закликав скористатися досягненим.


Джерело - Українська енергетика

МАГАТЕ вважає, що на військовому об’єкті Парчин в Ірані може відбуватися невизначена «діяльність», що робить запит цієї організації щодо відвідання об’єкту більш нагальним, заявили західні дипломати.


Джерело - Українська енергетика

Тендер на розробку енергостратегії виграв Інститут загальної енергетики Національної академії наук України.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Європейська Рада вирішила надати Сербії статус країни-кандидата на членство в ЄС.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Президент Європейської Ради Херман Ван Ромпей заявляє, що протягом другого терміну перебування на цій посаді, його пріоритетом залишиться економіка.


За матеріалами - Korespondent

Лідери 27 країн Євросоюзу продовжили мандат бельгійця Германа ван Ромпея на посту голови Європейської Ради. Альтернативних кандидатів на крісло президента ЄС висунуто не було.


Джерело - Korespondent

Глава уряду Нідерландів Марк Рютте у четвер, 1 березня, заявив після прибуття на саміт до Брюсселя, що ці дві країни поки не виконали всіх необхідних умов для скасування паспортного контролю на їхніх кордонах.


Джерело - Korespondent

"Ми будемо все робити для того, щоб військового конфлікту ні в самому Ірані, ані навколо Ірану не відбулося. Для нас це мало б дуже негативні, прямі наслідки", - сказав прем'єр на зустрічі з редакторами західних газет.


Джерело - УКРІНФОРМ

ВПС Індії почнуть масові списання винищувачів МіГ-21, що стоять на озброєнні з кінця 1960-х років, в 2014 році. Про це заявив міністр оборони Індії Аракапармбіл Куріан Ентоні.


Джерело - УКРІНФОРМ, ВВС

Грецькі парламентарі підтримали законопроект, що скорочує витрати уряду на лікарське забезпечення і медобслуговування греків і продовжує години роботи аптек.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Президент Єврогрупи Жан-Клод Юнкер пропонує призначити спеціального комісара для надання допомоги Греції в реформах та виході з кризи.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Британські фахівці з Королівського інституту з міжнародних справ оприлюднили звіт, в якому застерігають, що негнучкість Путіна загрожує Росії нестабільністю.


За матеріалами - Korespondent

"Я хочу сказати кілька слів громадянам Білорусі: Будьте сильними! Тримайтеся! Живе Білорусь!" - сказав Туск.


За матеріалами - Korespondent

Президент Грузії Михайло Саакашвілі підписав указ, згідно з яким Грузія в однобічному порядку відміняє візовий режим з Росією.


За матеріалами - Української енергетики

Софія та Москва прагнутимуть пришвидшити роботу на трубопроводі "Південний потік" та прийняти кінцеве інвестиційне рішення щодо болгарського відрізку до листопада, заявив міністр енергетики Болгарії Трайчо Трайков.


Джерело - ВВС

Командувач сил США в Афганістані генерал Джон Аллен в інтерв'ю ВВС заявив, що відкат у відносинах НАТО й Афганістану, викликаний спалюванням видання Корану американськими військовими, може бути подоланий.


Джерело - УКРІНФОРМ, ВВС

Московська міська влада не допустить повторення в столиці Росії київського Майдану після президентських виборів 4 березня.


Джерело - УКРІНФОРМ

Україна з 1 березня 2012 р. припинила ввезення на територію країни молока і молочних продуктів з Білорусі.


Джерело - УКРІНФОРМ

Іран готовий приймати золоті злитки замість доларів США в обмін на свою нафту. Про це заявив голова Центрального банку Ірану Махмуд Бахмані.


Джерело - УКРІНФОРМ

ЄС вважає "неприпустимою та безпідставною" позицію МЗС України щодо діяльності голови Представництва ЄС у Києві Тейшейри, називаючи оприлюднену напередодні заяву МЗС "зазіханням на особисту принципову позицію та професіоналізм" дипломата.


АНАЛІТИКА

Джерело - ЄвроАтлантика

У цьому числі часопису міжнародного життя друкуються як фундаментальні дослідження відомих вітчизняних і зарубіжних аналітиків, так і журналістські дописи.


Джерело - Atlantic Council

Ми всі згодні з тим, що на порядку денному Саміту в Чикаго. Концепція "Розумної Оборони" буде ключовим пунктом, як й повинно бути. Як ми бачили в Лівії та Афганістані, для держав НАТО важливо робити інвестиції, які сприяють сумісності


Джон МакКейн. Джозеф Ліберман, Ліндсей Грехем - The Washington Post

Стратегічне партнерство зробить для Талібану зрозумілим, що він не зможе дочекатися нашого виходу та перемоги на полі битви, та буде стимулювати до реального примирення на умовах, сприятливих для уряду Афганістану та для нас.


Люк Коффі - The Heritage Foundation

Наступні п'ять принципів повинні керувати політикою США по відношенню до НАТО. Без цих ключових принципів НАТО перестане бути найбільш спроможним альянсом, який донині знав світ.


Курт Волкер - Atlantic Council

Якщо Захід буде наполягати на перезавантаженні, це може означати поновлення критики путінізму, коли Путін сам посилює атаки на своїх опонентів у країні та на Заході, та перешкоджає відповідальному міжнародному порядку денному.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

За матеріалами - OSP - UA.INFO

Вже немає сенсу «обсмоктувати» питання ізоляції Януковича. Питання полягає зовсім в іншому – наскільки жорсткішою та безапеляційною буде ця ізоляція та які кроки зробить новітній український ізгой, аби хоч трохи пом’якшити статус «руконеподаваемого".


За матеріалами - Korespondent

Ромні заявив, що Обама прагне "втертися в довіру до Кремля". Республіканець порівняв зовнішню політику Обами з ситуацією кінця 70-х років, коли адміністрація Джиммі Картера зазнала ряд зовнішньополітичних невдач.


За матеріалами - Korespondent

"Сьогодні Росія, а не Іран і КНДР, є геополітичним ворогом для США ... Вона завжди підтримує найгірших у світі", - заявив Ромні.


Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Джон Маккейн:«До чого я закликаю саме коаліцію, не лише США окремо, а коаліцію країн-однодумців, включаючи деякі близькосхідні держави на кшталт Катару, Об’єднаних Арабських Еміратів та інші – об’єднаймося і задіймо авіацію.


Джерело - Прес-служба Інституту трансформації суспільства

Ваші сентенції водять в оману більшість українців. Оскільки вважаємо Вас за порядну дівчину, то думаємо, що Ви зробите відповідні висновки. У Вас ще є час і можливість врятувати свою репутацію.


Джерло - Офіційний сайт НАТО

Саміт буде зосереджений на трьох основних темах: співпраці Альянсу з Афганістаном забезпечення Альянсу сил і засобів, необхідних для захисту його населення і території, та долання викликів ХХІ сторіччя, а також зміцнення партнерських мереж НАТО в світі.


За матеріалами - CNN

Головною інтригою праймеріз в Іллінойсі стало суперництво Ромні і Санторума. Кожному з них була життєво необхідна перемога в Іллінойсі.


Джерело - Газета "День"

Цей месидж буде чітко зрозумілим і не буде спотвореним. Ось який наш месидж: ми всі дбаємо про Україну, ми ніколи не сумнівалися в тому, що українці є європейцями, відданими цінностям і принципам,


За матеріалами - OSP-UA.INFO

Цілком очевидно, що керівники Росії чудово розуміють неймовірну слабкість В. Януковича в нинішній політичній ситуації. Тому і тиск є просто божевільним.


За матеріалами - Korespondent

Учасники Маршу мільйона намір не допустити повернення на президентський пост Володимира Путіна, інаугурація якого відбудеться 7 травня.


За матеріалами - Korespondent

Президентом Молдови в п'ятницю, 16 березня, був обраний голова Вищої Ради магістратури Микола Тимофті.За Тимофті проголосували 62 депутати молдавського парламенту при 61 необхідному голосі. Комуністи бойкотували вибори.


УНІАН - Віктор Тимошенко

Кремль, впродовж багатьох років торпедуючи бажання України вступити в НАТО, стверджував, що офіційний Київ порушує статті Договору про дружбу, співпрацю і партнерство між Україною і РФ. У реальності все вийшло навпаки.


Джерело - Korespondent

Згідно з опитуваннями, агресію проти ісламської держави готові підтримати більш як половина американців, причому більша частина з них воліла б, щоб удару по Ірану було завдано ізраїльтянами.


За матеріалами - Koresponent

За останніми даними американських соціологів, президента США Барака Обама підтримують тільки 41% громадян країни. У порівнянні з результатами минулого місяця рейтинг глави Білого Дому впав відразу на дев'ять відсотків.


За матеріалами - Korespondent

Варіанти, що розглядаються, містять у собі прямі поставки зброї опозиції, скерування військ для забезпечення гуманітарного коридору або "безпечної зони" для бунтівників, удари по системі ППО Сирії.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

За неофіційними даними, на дострокових парламентських виборах, що відбулися у Словаччині 10 березня, переконливу перемогу здобула опозиційна партія "Напрямок-соціал-демократія- Smer-SD" на чолі з екс-прем'єром Робертом Фіцо.


Джерело - РБК-Україна

Сьогодні, 9 березня, міжнародне рейтингове агентство Fitch Rating, як і очікувалося, знизило суверенний кредитний рейтинг Греції з C до RD (обмежений дефолт).


Джерело - Євроатлантична Україна

Що стосується статті п’яти міністрів закордонних справ країн ЄС, то вже чітко видно, що це є сигналом, який запалює табло із словами про ізоляцію В. Януковича.


За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

«Іранські лідери, – наголосив Обама, – повинні усвідомити, що у мене немає політики стримування. Моя політика – не дозволити Іранові обзавестися ядерною зброєю. Я не зупинюся перед застосуванням сили у разі необхідності захистити США".


За матеріалами - Agence France-Presse, УКРІНФОРМ

Сенатор-республіканець Джон Маккейн закликав владу США завдати авіаударів по території Сирії для забезпечення допомоги опозиції в країні.


Джерело - The Guardian

"Для Заходу повернення Путіна означає, що Москва знову стане складним і часто параноїдальним партнером ... А з його черговою появою на міжнародній арені "перезавантаження "Дмитра Медведєва і Барака Обами полетить у смітник", - Guardian.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Церемонія підписання відбулася на початку другого дня засідання Європейської Ради 2 березня.


Джерело - УНІАН

Одна з головних тем саміту – підписання так званого фіскального пакту, що передбачає тіснішу координацію національних економічних політик та збільшення контролю поміж країнами-членами ЄС.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект