НОВИНИ

07.03.2012 | Обама: щодо Ірану ще є можливість дипломатії
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Президент США Барак Обама заявив у вівторок, що, на його думку, ще є «вікно можливості» вирішити суперечку навколо ядерної програми Ірану дипломатичним шляхом, не вдаючись до воєнної сили. 
 
Як сказав він на прес-конференції в Білому домі, Сполучені Штати «не потерплять», щоб Іран здобув ядерну зброю, бо це могло б спричинити гонитву озброєнь у всьому близькосхідному регіоні.
 
Тому, за його словами, США й далі чинитимуть тиск на Іран, але залишатимуть іранському режимові «двері» для повернення до світової спільноти, якщо Тегеран запевнить світову спільноту, що виконує міжнародні зобов’язання і не створює ядерну зброю.
 
Раніше в вівторок міністр оборони США Леон Панетта заявив, що Сполучені Штати «вдадуться до дії», якщо зазнають провалу всі інші спроби протистояти підозрюваній ядерній загрозі Ірану, хоча й мали б за краще дипломатичний шлях.
 
 У понеділок і сам Барак Обама, приймаючи з візитом прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, теж повторив свої сказані вже кілька разів останнім часом слова, що не виключає ніяких можливостей стосовно Ірану, хоча й застеріг від «надмірних і надто вільних розмов про війну» й наголосив на бажанні вирішити питання дипломатичним шляхом.
 
 Також раніше в вівторок представник країн ЄС і світової спільноти в ядерних переговорах із Іраном, Верховний представник ЄС із закордонних справ Катрін Ештон повідомила, що дала позитивну відповідь на лютневого листа Ірану з пропозицією поновити дискусії на теми іранської ядерної програми.
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект