НОВИНИ

22.03.2012 | США звільнить від санкцій 10 країн ЄС та Японію за скорочення імпорту іранської нафти
Джерело - Українська енергетика

Країни-союзниці США були солідарними, значно скорочуючи обсяг нафти, яку вони імпортують з Ірану, заявила Держсекретар США.
 


Хілларі Клінтон повідомила, що Бельгія, Чеська Республіка, Франція, Німеччина, Греція, Італія, Японія, Нідерланди, Польща, Іспанія та Британія «значно скоротили» обсяг нафти, який вони купують в Ірану.
 


«Кроки, зроблені цими країнами, були нелегкими», сказала Клінтон. «Вони мали переглянути їх енергетичні потреби в критичний для світової економіки час та швидко почати шукати альтернативи іранській нафті, на яку багато покладалися для задоволення своїх енергетичних потреб».
 


Європейський Союз у січні заборонив нові покупки іранської нафти та погодився на поетапну відмову від існуючих угод до липня. Іран відповів забороною експорту до кількох країн-членів ЄС, проте деякі країни вже зупинили придбання іранської нафти.
 


Високопоставлений чиновник американського Держдепартаменту заявила, що країни-члени ЄС поділяють спільну мету, «яка полягає у відмові в доходах від експорту для Ірану, які б могли фінансувати його ядерну програму».


Хілларі Клінтон оголосила, що щодо зазначених країн не будуть застосовані фінансові санкції за імпортування нафти з Ірану, тобто банки в цих 11 країнах не будуть відрізані від американського фінансового сектору.
 


Американські посадовці говорять, що адміністрація Обами таким чином надсилає повідомлення основним покупцям іранської нафти, зокрема Китаю, Індії та Південній Кореї, що вони можуть уникнути нових санкцій США, скоротивши свій імпорт іранської нафти до кінця червня.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект