НОВИНИ

01.03.2012 | НАТО: наслідки спалювання Корану можна подолати
Джерело - ВВС

Командувач сил США в Афганістані генерал Джон Аллен в інтерв'ю ВВС заявив, що відкат у відносинах НАТО й Афганістану, викликаний спалюванням видання Корану американськими військовими, може бути подоланий.


Взаємодія з афганськими силами безпеки, також заявив Аллен, не урветься.


Крім цього, він сказав, що сам би увійшов без зброї у будівлю МВС Афганістану, де 25 лютого було вбито двох військових радників НАТО.


У цьому вбивстві підозрюється афганський поліцейський, знайти якого поки що не вдалося.


Думка Алена перекликається зі словами посла США в Афганістані Райана Крокера, який раніше заявив Бі-бі-сі, що відносини двох країн не розірвані назавжди.


Обгорілий екземпляр Корану виявили робітники в сміттєспалювальній печі на авіабазі у Баграмі 20 лютого. Судячи з усього, він ненавмисно потрапив туди разом з іншими речами, конфіскованими у підозрюваних в терористичній діяльності.


Услід за цим по всій країні почалися протести, які забрали життя 30 осіб, четверо з яких - американські військовослужбовці.


За словами генерала, він зовсім не здивований такою реакцією. "Ми повинні розуміти всю значущість ісламу для цих людей і враховувати це", - сказав він.


Аллен підкреслив, що за час більш як 10-річного перебування військ НАТО в Афганістані тисячі й тисячі військових продемонстрували повагу до ісламської віри.


На запитання про те, чи повинні ті, хто допустив спалювання Корану, зазнати покарання, генерал відповів, що вважає за краще дочекатися результатів розслідування.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 604. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект