НОВИНИ

23.03.2012 | Японія задіє систему ПРО у зв'язку із запуском північнокорейської ракети
Джерело - Korespondent

Міністр оборони Японії Наокі Танака віддав наказ про підготовку до розгортання зенітно-ракетних комплексів Patriot (PAC-3) систем протиракетної оборони у зв'язку з наміром КНДР запустити супутник у квітні 2012 року.


Японія задіє систему ПРО у зв'язку із запуском північнокорейської ракети





"Я наказав підготувати для розгортання системи PAC-3 і військові кораблі, оснащені (системою управління озброєнням) Aegis", - заявив Танака.
 
При цьому для бойового використання систем ПРО необхідне рішення прем'єр-міністра Японії.
 
Раніше міністр оборони Японії заявив, що може віддати наказ на знищення ракети КНДР із супутником, якщо політ ракети відбуватиметься над її територією.
 
Згідно з офіційними даними міжнародної морської організації (IMO), КНДР планує запуск штучного супутника в період з 12 по 14 квітня від 7 до 12:00 (00:00 - 5:00 за Києвом). Супутник буде виведено балістичною ракетою.
 
Перший ступінь ракети, яка повинна вивести супутник на орбіту, як очікується, впаде на південь від Корейського півострова в Жовтому морі, другий ступінь - в 3 тисячах кілометрів на схід від Філіппін.
 
США, Японія і Південна Корея вважають плани КНДР щодо запуску ракети із супутником на борту порушенням міжнародних зобов'язань і резолюцій Ради безпеки ООН 1718 і 1874, що забороняють КНДР проведення пусків ракет з використанням балістичних технологій.
 
Нинішній запуск супутника Кванменсон-3 КНДР має намір приурочити до 100-річчя від дня народження першого керівника країни і "батька нації" Кім Ір Сена.
 
Нагадаємо, раніше КНДР здійснювала запуск супутника в космос 5 квітня 2009 року. Тоді Пхеньян оголосив про успішне виведення на орбіту апарату, проте світова спільнота визнала запуск невдалим. Крім того, стосовно Північної Кореї були введені санкції, тому що ракета Инха-2 могла потенційно бути використана у військових цілях і бути оснащена ядерною боєголовкою.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект