НОВИНИ

30.03.2012 | Ліга арабських держав обговорює питання Сирії на саміті у Багдаді
За матеріалами - Голосу Америки

Головне питання саміту Ліги арабських держав, що розпочався у четвер в Багдаді, – як зупинити насильство в Сирії. З цієї країни продовжують надходити відеоматеріали, де показано, як урядові війська обстрілюють осередки опозиції. 





Раніше президент Сирії Башар аль-Асад погодився на запропонований Лігою план мирного врегулювання, який передбачає миттєве припинення вогню. Однак, розправа над опозицією продовжується. Західні експерти висловлюють припущення, що такі дії з боку сирійського уряду є скоріш тактикою затягування часу, а справжнього наміру змінити політику він не має.


Захід також не покладає великих сподівань на результати саміту. Сирію виключили з Ліги, тому участі у саміті вона не братиме. До того ж її уряд заявив, що він не погодиться на будь-які нові ініціативи, запропоновані під час дискусій.


Ентоні Скіннер, експерт компанії «Мейплкрофт», яка займається оцінкою ризиків, каже, що перехід президенства у Лізі від Катару до Іраку може негативно вплинути на зусилля зупинити президента Асада.    


«Катар головував у Лізі цього року. Він мав владу. Тепер ця лідерська роль перейшла до Іраку. На думку самого Асада, для нього це добра новина, адже, прем’єр-міністр Іраку аль-Малікі займає менш категоричну позицію по відношенню до уряду Сирії», - говорить експерт.


Разом з тим активна участь Ліги у врегулюванні конфлікту у Сирії та вступ на посаду нового генерального секретаря Набіла аль-Арабі є доказом того, що після подій Арабської весни організація намагається оновити свою роль у регіоні.
Директор Лондонського центру арабських та іранських досліджень Аліреза Нурізаде каже, що події останнього року кардинально оновили Лігу.    


«Деякі з цих арабських урядів не користуються особливою повагою та не мають підтримки з боку міжнародної спільноти. Однак, Ліга виступає не лише від імені урядів. Вона представляє інтереси народів. Тому тепер відношення до цієї організації буде набагато серйознішим», - каже експерт.


Лідери Іраку у свою чергу сподіваються, що після саміту світ побачить їх країну іншими очима. Особливо вони намагаються завоювати прихильність сунітських лідерів Саудівської Аравії та інших країн, деякі з яких бойкотують саміт через підозри у зв’язках переважно шиїтського Іраку з Іраном.


«Вони покладаються на цей саміт, як на можливість повернутися в арабській світ. Тому ця подія є дуже важливою для майбутнього Іраку», - зауважує Аліреза Нурізаде.


Саміт Ліги арабських держав має кілька завдань на порядку денному: перетворення Іраку у нового гравця в регіоні, посилення ролі самої Ліги, і зокрема її зусиль у припиненні кровопролиття у Сирії. Втім, кажуть аналітики, значного поступу у всіх цих  напрямках досягти буде непросто.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8242. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект