НОВИНИ

13.03.2012 | Військовий комітет НАТО здійснив візит на борт американського есмінця, оснащеного засобами оборони від балістичних ракет
За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

Генерал Кнуд Бартелс, голова Військового комітету НАТО, разом з членами цього комітету і у супроводі генерала Стефана Абріала, Верховного головнокомандувача ОЗС НАТО з питань трансформації, відвідав корабель ВМС США «Лабун», на якому їх зустрів контр-адмірал Девід Томас мол., командувач надводними морськими силами в Атлантиці.



Вище військове керівництво НАТО було ознайомлене командиром корабля з можливостями есмінця, особливо щодо протиракетної оборони, яка є провідною місією Альянсу. Цей корабель належить до класу «Ерлей Берк» ВМС США, того ж самого, як і чотири есмінці, які вже виділені США для базування на базі ВМС Рота в Іспанії в складі системи протиракетної оборони від балістичних ракет. Чотири кораблі перебазуються зі свого рідного порту в США до американської бази ВМС Рота в Іспанії протягом наступних трьох років.


Протиракетна оборона НАТО є серцевиною концепції «розумної оборони» НАТО, згідно з якою країни поділяють зобов’язання і сили та засоби, об’єднуючи ресурси задля кращого долання спільних викликів безпеці. На саміті НАТО в Чикаго в травні 2012 року глави держав і урядів мають оголосити про готовність попередніх сил і засобів системи протиракетної оборони.


Засоби протиракетної оборони, якими озброєний есмінець «Лабун», є також гарним прикладом іншої важливої концепції, «Ініціативи об’єднаних сил». За цією ініціативою усі ресурси НАТО мобілізуються для того, щоб посилити здатність членів Альянсу діяти в по-справжньому спільний спосіб. У цьому сенсі структура системи протиракетної оборони від балістичних ракет дозволяє країнам підключатися до системи в разі потреби, посилюючи таким чином її загальну спроможність – «… можливо на ротаційній основі між різними державами», – підкреслив генерал Бартелс під час прес-конференції на борту есмінця «Лабун», коли він говорив про необхідність сил і засобів протиракетної оборони з огляду на загрози і виклики безпеці в ХХІ сторіччі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект