НОВИНИ

12.03.2012 | В Україні презентували перші результати прозорості в енергетиці
Джерело - Українська енергетика

В Києві презентували проміжні результати Індексу прозорості енергетичного сектору (ESTI), згідно яких Україна отримала найменший бал – 4,55, поряд з Болгарією – 5,7 та 6,11 балів (за двома різними експертними підрахунками), Румунією – 8,02 балів та Туреччиною – 5,99 балів.
 


 Як пояснили фахівці громадської організації «Діксі Груп» розроблена методологія ESTI дозволила об’єктивно оцінити рівень прозорості енергетичного сектору країн за такими категоріями, як регулювання, санкції, власність, грошові потоки та міжнародне співробітництво.
 
«Дві громадських організації з Болгарії представили доволі схожі результати, що наводить на думку, що методологія дозволяє оцінити досить об’єктивно, адже різниця склала 0,7 балів», – зазначив експерт «Діксі Груп» Роман Ніцович.
 


В той же час, отримані результати потребують додаткового оцінювання і, як запевнили представники «Діксі Груп», у подальшій роботі будуть перевірені кількома різними оцінювачами з кожної країни.
 
 
Антон Антоненко розповів, що експерти у своїй роботі над Індексом прозорості приділили особливу увагу розробці його методології, так як від її досконалості залежатимуть й практичні результати та апробація її роботи.
 


Загалом же ESTI розробляли в три стадії. На першому етапі методологію Індексу прозорості розробляла група українських експертів. Другий етап був приурочений до оцінки методології зовнішніми експертами та НУО-партнерами з прозорості та підзвітності, які надали свої коментарі та зауваження. На третьому етапі країни-партнери зробили оцінювання прогресу прозорості енергетичного сектору за десятибальною шкалою.
 


В подальшому для оцінювання результатів проекту буде створено Експертну Раду, яка включатиме представника з кожної організації-партнера. Крім цього, планується залучити до країн Чорноморського регіону, в яких запроваджуватиметься Індекс, й інші країни – Грузію, Азербайджан та Молдову.
 


Нагадаємо, що ESTI – незалежне та систематичне оцінювання енергетичного сектору країни, яке дозволить керівництву країни зробити об’єктивне оцінювання стану та розвитку енергетичних реформ з року в рік. Також Індекс об’єктивно демонструє якість та ефективність енергетичної політики так само, як і імплементацію реформ у порівнянні з іншими регіонами для експертної мережі. До того ж, оцінювання допоможе місцевим та закордонним інвесторам зорієнтуватись в ситуації сектору та розпізнати всі ризики та можливості для інвестування. На сам кінець, Індекс допоможе аналітичним центрам та громадським організаціям регіону співпрацювати більш активно над спільними тематичними рамками та спільно дивитись на шляхи реформування енергетичного сектору кожної з країн.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект